Europietiška savivaldybė

1318575796logotipas

Gražinkime savo namus ir šalį

Narių vertinimas:  / 3

Julija KIRKILIENĖ

IMG 9771Atnaujindami daugiabutį namą sumažinsite būsto šildymo išlaidas, pagerinsite gyvenimo kokybę, aplinka taps komfortiškesnė. Investuodami į daugiabučio namo atnaujinimą didiname būsto vertę. Tai pajus ne tik visi namo gyventojai, bet ir jų šeimos nariai, vaikai ar vaikaičiai, o kaimynai ims pavydėti ir pradės renovuoti savo namus. Taip mes visi pradėsime gyventi tarsi naujame mieste. Bet iki to laikotarpio visiems daugiabučių gyventojams teks nueiti ilgą kelią nuo supratimo, kad to reikia, iki pasitikėjimo, kad žmonių neapgaudinės nei valdžia, nei statybininkai.

Share

Skaityti daugiau: Gražinkime savo namus ir šalį

Europinių lėšų įsisavinimo nauda šalyje ir Elektrėnuose

Narių vertinimas:  / 1

Julija KIRKILIENĖ

ES 1Jau ketvirti metai laikraščio „Elektrėnų kronika“ skaitytojai įprato atsivertę trečią puslapį skaityti ir suprasti, iš kokių lėšų keičiasi ir gražėja savivaldybės pastatai, viešosios erdvės, plečiasi verslo įmonės, vystomi energetiniai projektai ir kita. 2007-2013 metų Europos Sąjungos parama daugeliui Lietuvos savivaldybių (taip pat ir Elektrėnų) gyventojų sudarė galimybes gyventi, kurti, dirbti, tobulėti, gauti geresnes viešąsias paslaugas ir kita.

Share

Skaityti daugiau: Europinių lėšų įsisavinimo nauda šalyje ir Elektrėnuose

Svarbios Elektrėnams burės

Narių vertinimas:  / 0

Julija KIRKILIENĖ

IMG 8623Praėjusį savaitgalį Elektrėnų mariose baltuojančios burės priminė žmonėms apie besibaigiančią užsitęsusią vasarą. Pati gamta net tris dienas leido elektrėniečiams gėrėtis įspūdingais reginiais, nes mariose nebuvo nė vėjelio, todėl čempionato dalyviams teko skanduoti „vėjo vėjo“ tol, kol buvo galima varžybas užbaigti.

Share

Skaityti daugiau: Svarbios Elektrėnams burės

Šildymas biokuru: norėjome, kaip geriau...

Narių vertinimas:  / 3

Julija KIRKILIENĖ

montavimas jpg main copyVasariškai šiltas rugsėjis nesumažina gyventojų nerimo dėl ateinančio šildymo sezono. Viešojoje erdvėje šį rudenį gausu informacijos apie įvairias sankcijas rusiškų dujų vartotojams, apie sparčiai augantį biokuro suvartojimą, apie būsimas šildymo kainas. Ateinantis šildymo sezonas Elektrėnų savivaldybei taip pat žada naujovių. Šilumą nauju šilumos energijos gamybos pajėgumu – biokuru – „Lietuvos energijos gamyba“ planuoja pradėti gaminti 2014–2015 m. šildymo sezono metu. Pasinaudojusi 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, „Lietuvos energijos gamyba“ vykdo naujų šilumos energijos gamybos pajėgumų statybos Elektrėnų komplekse projektą.

Share

Skaityti daugiau: Šildymas biokuru: norėjome, kaip geriau...

Oficialiai atidarytas Kazokiškių daugiafunkcis centras

Narių vertinimas:  / 1

Ineta BRICAITĖ

IMG 2892Rugpjūtį Kazokiškėse nugriaudėjo didelė šventė. Čia įvyko ne tik tradicinės vasaros palydos ir sporto varžybų nugalėtojų apdovanojimai. Tądien oficialiai atidarytas Kazokiškių daugiafunkcis centras.

Share

Skaityti daugiau: Oficialiai atidarytas Kazokiškių daugiafunkcis centras

Per karščius apsnigo Ledo rūmus

Narių vertinimas:  / 2

20140724 211210Ineta BRICAITĖ

Ledo rūmai baigti renovuoti prieš dvejus metus, tačiau juos vis aplanko darbus vykdžiusios įmonės darbuotojai. Ne šiaip prevenciškai, bet darbo broko taisyti. Baltas Ledo rūmų stogas vis pageltonuoja arba papilkėja. Stogą tvarkė praėjusią vasarą, tvarko ir šią. Dabar, kai praėjo kelios savaitės po darbų, jis yra baltut baltutėlis – tarsi šviežiai apsnigtas. Tačiau elektrėniškiai tik spėlioja, kada vėl „sniegas“ spalvą pakeis.

Share

Skaityti daugiau: Per karščius apsnigo Ledo rūmus

280 milijonų litų – užkasti po žeme

Narių vertinimas:  / 1

IMG 1222Ineta BRICAITĖ

Šiuolaikinėje visuomenėje internetas yra neatsiejama darbo, mokymosi ir laisvalaikio dalis. Tačiau teikti interneto paslaugą operatoriams dažniausiai trukdo infrastruktūros nebuvimas. Mieste, kur vartotojų yra daug, dėl interneto infrastruktūros problemų kyla retai, tačiau nutolusiuose kaimuose, kur potencialių interneto vartotojų kol kas yra nedaug, tai labai neapsimoka. Taip ir tūnotų kaimų gyventojai, kaip senais laikais be elektros, taip dabar be interneto, jei ne Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas projektas.

Share

Skaityti daugiau: 280 milijonų litų – užkasti po žeme

Vasara atnaujintame Elektrėnų paplūdimyje

Narių vertinimas:  / 4

IMG 6948Julija KIRKILIENĖ

Jau trečią vasarą elektrėniečiai džiaugiasi iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų įrengtu paplūdimiu, todėl per pat vasaros karščius pasidomėjome, kaip elektrėniškiai ir miesto svečiai moka saugoti brangų turtą, klausėme poilsiautojų, ar, jų nuomone, pasiteisino investicijos.

Share

Skaityti daugiau: Vasara atnaujintame Elektrėnų paplūdimyje

Ar žinai, apie ką skaitai?

Narių vertinimas:  / 0

Į paskutiniame numeryje skelbtos viktorinos apie Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuotus projektus klausimus greičiausiai ir tiksliausiai atsakė Ginta Bičiukienė iš Elektrėnų. Ji laimėjo Onos Rasutės Šakienės knygą „Buvom“. Sveikiname! O smalsiesiems pateikiame atsakymus į klausimus:

Share

Skaityti daugiau: Ar žinai, apie ką skaitai?

10 metų – 10 argumentų. Kodėl ES yra gerai. Tęsinys

Narių vertinimas:  / 2

Ineta BRICAITĖ

abromiskiuJau dešimt metų esame Europos Sąjungos (ES) nariai. Vis dar atsiranda skeptikų, burbančių, kad ES nieko gero mums nedavė. „Elektrėnų kronika“ siūlo apsižvalgyti ir atkreipti dėmesį, kaip kasdienybę Elektrėnų savivaldybėje keičia projektai, finansuoti iš ES lėšų. Apžvelgsime toli gražu ne viską – tik dalį 2007 – 2013 m. ES Sanglaudos fondo lėšomis finansuotų projektų. Apie ikimokyklinį ugdymą, mokymąsi ir pramogas rašėme praėjusiame numeryje, o dabar pateikiame daugiau argumentų, kodėl Lietuvos narystė ES yra gerai.

Share

Skaityti daugiau: 10 metų – 10 argumentų. Kodėl ES yra gerai. Tęsinys

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.