Europietiška savivaldybė

1318575796logotipas

Visi norės gyventi Abromiškėse

Narių vertinimas:  / 2

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

IMG 8089Nepastebimai bėga tretieji metai nuo to laiko, kai Abromiškėse buvo užbaigtas projektas „Abromiškių kaimo kompleksinė plėtra“, finansuotas iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Bet niekas negali nepastebėti, kad šis projektas gal buvo vienas iš sėkmingiausių projektų savivaldybėje, padėjęs plėtoti bendruomenės veiklą, turėjo teigiamos įtakos gyventojų užimtumo didėjimui Elektrėnų seniūnijos kaimiškoje teritorijoje. Paskui šį projektą aktyvi Abromiškių bendruomenė sėkmingai pritraukė lėšų iš kitų Europos Sąjungos finansuojamų programų, todėl Abromiškės pasikeitė neatpažįstamai, tapo labai patrauklia gyvenviete, kurioje vienas po kito dygsta nuosavi namai, o žemės sklypų kainos pastebimai pakilo.

Share

Skaityti daugiau: Visi norės gyventi Abromiškėse

Pasižvalgius po kaimynų apylinkes

Narių vertinimas:  / 0

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

RumšiškiųprieplaukaJau ketvirti metai „Elektrėnų kronika“ vykdo Finansų ministerijos remiamus projektus apie Europos Sąjungos lėšų įsisavinimo naudą šalyje ir Elektrėnuose. Per šį laiką jau parašėme kelias dešimtis straipsnių, kuriuose informavome skaitytojus, kokie naudingi darbai atlikti Lietuvoje ir Elektrėnuose, kaip keičiasi mūsų šalis, tikslingai įsisavindama 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Rašėme apie renovuotus ir naujai nutiestus kelius, atnaujintas įstaigas, daugiabučių namų renovaciją. Šį kartą pasižvalgėme po mūsų kaimynų rajoną, Kaišiadoris, pasidomėjome, kaip kaimynams sekėsi pasinaudoti ES parama, palyginome Elektrėnų ir Kaišiadorių rajono savivaldybėse įgyvendintų projektų naudą ir svarbą.

Share

Skaityti daugiau: Pasižvalgius po kaimynų apylinkes

Antruosius savo namus saugo vaikai

Narių vertinimas:  / 0

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

DSC02292Europos Sąjungos sanglaudos skatinimo veiksmų programos lėšomis Lietuvos veidas stipriai pasikeitė. Neįmanoma buvo nepastebėti kaip gražėjo miestai ir kaimeliai, gerėjo žmonių gyvenimo kokybė. Elektrėnai per kelerius metus taip pat pasikeitė. tarp visų gerų projektų, tikslingiausi, ko gero, buvo tie, kur investicijos pasitarnavo jaunosios kartos ugdymui. Didelė dalis mokyklų ir darželių, sulaukusių investicijų iš 2007-2013 metų ES struktūrinės paramos, jau pamiršo, kaip atrodo sovietinės pilkos sienos. Augančioji Lietuvos karta džiaugiasi spalvotomis ir, svarbiausia, šiltomis sienomis, gražia aplinka, moderniomis vidaus patalpomis.

Share

Skaityti daugiau: Antruosius savo namus saugo vaikai

Viktorina. Ar žinai, apie ką skaitai?

Narių vertinimas:  / 2

 

ES 52

Share

Įvertinti geriausi ES projektai

Narių vertinimas:  / 0

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Besibaigiant 2007–2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos finansavimo laikotarpiui ir 2014-tiems metams, žmonės įvertino geriausiai ES lėšas panaudojusius projektų vykdytojus. Geriausius projektus išrinko Lietuvos gyventojai balsuodami internetu.

Share

Skaityti daugiau: Įvertinti geriausi ES projektai

Europos naudą ir neįgalieji gaudo

Narių vertinimas:  / 2

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

IMG 4263Taikos g. 8 name įsikūrusios draugijos ir organizacijos džiūgauja. Europos Sąjungos ir Elektrėnų savivaldybės lėšomis buvo suremontuotas nusidėvėjęs pastato fasadas, atlikti kosmetiniai darbai viduje, įsigyta naujo inventoriaus. Nebūtų ko džiūgauti, jei Elektrėnų savivaldybės administracija nebūtų įgyvendinusi projekto „Bendruomeninių socialinių paslaugų plėtra“, kurį finansavo Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.

Share

Skaityti daugiau: Europos naudą ir neįgalieji gaudo

Didžiausias Lietuvos turtas – keliai

Narių vertinimas:  / 0

Julija KIRKILIENĖ

IMG 0150„Kelias... Jam nesvarbu, kas tu: žinoma ir visų pastebima žvaigždė ar paprastas, eilinis žmogus. Kelias neskiria turtingų ir vargšų, vyrų ir moterų, vaikų ir suaugusiųjų. Čia mes visi – eismo dalyviai, atsakingi už vienas kito elgesį“,- kartojama socialinėje reklamoje. Elektrėnai – miestas prie kelio tarp didmiesčių Vilniaus ir Kauno, todėl elektrėniškiai dažnai tampa liudytojais ne tik sausakimšame kelyje įvykstančių eismo įvykių, bet ir ženklų „Kuriame Lietuvos ateitį“ gausėjimu.

Share

Skaityti daugiau: Didžiausias Lietuvos turtas – keliai

E.sveikata – medikui ir ligoniui

Narių vertinimas:  / 1

Julija KIRKILIENĖ

1Elektrėniškiai jau pastebėjo, kad pasidariusiems rentgeno nuotrauką nebereikia laukti atsakymo, jie gali eiti tiesiai pas gydytoją, kuris kompiuteryje mato rentgeno nuotrauką. Elektrėnų operacinėje taip pat įdiegta naujovė – operuojantis gydytojas žvilgčioja į kompiuterį, kuriame mato rentgeno nuotrauką. Jeigu chirurgui iškyla neaiškumų, jis operacijos metu internetu gali konsultuotis su kitais specialistais. Tos naujovės kol kas įdiegtos tik Elektrėnų savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigose, bet kitais metais visa bendra informacija apie e. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūrą naudosis visos Lietuvos sveikatos įstaigos, kurios bus sujungtos į Elektroninės sveikatos priežiūros bendrą informacinę sistemą. Projekto įgyvendinimui lėšas iš 2007-2013 metų struktūrinių fondų skyrė Europos Sąjunga.

Share

Skaityti daugiau: E.sveikata – medikui ir ligoniui

Dar kartą apie ES paramą Semeliškių miesteliui (tęsinys)

Narių vertinimas:  / 1

Parapijos namai

DSCN2138Parapijos namai pradėti statyti 1938 m. Juozo Briliaus ir Jokūbo Venskutonio, kunigaujant kanauninkui klebonui Juozui Būčiui ir vikarui Alfonsui Petraičiui. Parapijos namuose buvo ir ligoninė, ir gyvenamasis namas, kuriame glaudėsi kelios semeliškiečių šeimos. 2011 m., rekonstruojant parapijos namų vidų, tuometinis darbininkas iš Varnių sienoje rado lentelę, kurią šio straipsnio autorei teko laimė nufotografuoti. Lentelę darbininkas pažadėjo atiduoti klebonui. Deja, renovacijos metu keitėsi darbininkų brigados, buvo pakeistas ir tas darbininkas, kuris su lentele išvyko nežinoma kryptimi. Laimei – liko nuotrauka, kurią, su nežymiais netikslumais, pavyko iššifruoti. Skliausteliuose – autorės taisymai.

Share

Skaityti daugiau: Dar kartą apie ES paramą Semeliškių miesteliui (tęsinys)

Dar kartą apie ES paramą Semeliškių miesteliui

Narių vertinimas:  / 1

Silvija BIELSKIENĖ

IMG 1990Jau tapo tradicija kasmet pasidžiaugti Europos Sąjungos ypatingu dėmesiu socialinių ir ekonominių skirtumų tarp šalies regionų mažinimui. Šiemet, baigiantis kalendoriniams metams, norisi dar kartą pasivaikščioti po Semeliškių miestelį, užsukti į renovuotus pastatus ir sporto aikštyną, pasidomėti, ar Europos Sąjungos lėšos iš 2007-2013 m. struktūrinių fondų tikrai panaudotos tikslingai.

Share

Skaityti daugiau: Dar kartą apie ES paramą Semeliškių miesteliui

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.