Europietiška savivaldybė

1318575796logotipas

ES parama sumažins šilumos nuostolius

Narių vertinimas:  / 0

 MG 5661Virginija Jacinavičiūtė

Dalis Elektrėnų ir Vievio gyventojų šį pavasarį gyvena ekskavatorių variklių burzgimo fone, o savo namus gali pasiekti tik eidami per specialius tiltelius, nes visur iškasinėti grioviai. Pasibaigus šildymo sezonui, keliose Elektrėnų savivaldybės gatvėse jau įsibėgėjo iš dalies ES 2007-2013 m. Sanglaudos fondo lėšomis finansuojamas projektas „Elektrėnų ir Vievio miestų centralizuoto šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcija“. Pabaigus projektą, Pergalės, Semeliškių bei Liepų gatvių gyventojus šiluma pasieks naujais šilumos tinklais.

Share

Skaityti daugiau: ES parama sumažins šilumos nuostolius

Šildymas biokuru - Elektrėnų nepriklausomybė

Narių vertinimas:  / 1

kranasJulija KIRKILIENĖ

Vėliau nei planuota, bet Elektrėnai jau turi biokuru kūrenamą katilinę. Nors biokuro kainos nėra fiksuotos ir neužtikrina pigesnės šilumos nei šildymas dujomis, bet Europos Sąjungos 2007-2013 m. struktūrinių fondų lėšos padėjo Elektrėnams tapti nepriklausomiems nuo importinių dujų neprognozuojamų kainų ir šildytis tradiciniu lietuvišku kuru – medienos atliekomis.

Share

Skaityti daugiau: Šildymas biokuru - Elektrėnų nepriklausomybė

Pagalba investicijų tikslingam panaudojimui

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

IMG 50842014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos gausiai nusės Elektrėnų savivaldybėje. Elektrėnai priskirti prie tikslinių teritorijų ne todėl, kad yra koks skurdus regionas, o todėl, kad kokybiškai buvo parengtas strateginis plėtros planas 2014–2020 metams ir įvertinta, kur atsakingiausia galima panaudoti Europos Sąjungos investicijas. Elektrėnų savivaldybės strateginio plėtros plano parengimui lėšos buvo skirtos iš 2007-2013 m. ES struktūrinių ir kitų fondų.

Share

Skaityti daugiau: Pagalba investicijų tikslingam panaudojimui

Kelias Kloniniai Mijaugonys–Kietaviškės – geriausias visoje savivaldybėje

Narių vertinimas:  / 1

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

IMG 5319Kloninių Mijaugonių kaimą su Naujosiomis Kietaviškėmis jungiantis žvyrkelis buvo nutiestas dar prieš keliasdešimt metų, kai šalia esančiame Kareivonių kaime buvo įkurti visus metus daržoves auginantys šiltnamiai. Tuomet, pasak Kietaviškių seniūnės Dovilijos Cibulskienės, buvo planuojama tą kelią išasfaltuoti, bet pasikeitus santvarkai kelias taip ir nebuvo padengtas. Per tuos metus žvyrkelis buvo mažai naudojamas, važiuojantiems nuo autostrados nė nebuvo ženklo, kad pasukus žvyrkeliu galima privažiuoti Naująsias Kietaviškes. Visas automobilių srautas vyko asfaltuotu keliu per pagrindinę miestelio Bažnyčios gatvę. Bet kai Kareivonyse pradėjo plėstis didžiulė medienos apdirbimo įmonė „Boen Lietuva“, ir sunkvežimių srautas stipriai padidėjo, savivaldybės valdžia nusprendė, kad senąjį žvyrkelį reikėtų išasfaltuoti, kad vilkikai nedundėtų per visą miestelį, sukeldami triukšmą ir padidindami nelaimių kelyje riziką. Kelio tiesimo darbams pagelbėjo ES 2007-2013 m Sanglaudos fondo parama.

Share

Skaityti daugiau: Kelias Kloniniai Mijaugonys–Kietaviškės – geriausias visoje savivaldybėje

ES investicijos į turizmą

Narių vertinimas:  / 1

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

10155864 621977391218410 1426509306283935206 nJau penkiolika metų praėjo nuo to laiko, kai buvo įkurta Elektrėnų savivaldybė. Tačiau vyresni žmonės dar puikiai prisimena, kad mūsų kraštas priklausė Trakų rajonui ir visus administracinius reikalus tvarkytis tekdavo Trakuose. Per tuos metus, kai gyvename atskiroje savivaldybėje, buvęs mūsų rajono centras, Trakai, labai pasikeitė, o prie pokyčių daug prisidėjo 2007-2013 m. ES Sanglaudos fondo investicijos. Lietuvos ir viso pasaulio turistų pamėgtas miestas dabar jau turi kurortinės teritorijos statusą, o atvykstančius pasitinka patogiau išvystyta infrastruktūra, išgražėjusiomis gatvėmis. Su ES parama įgyvendinti projektai suteikė galimybę turistiniu aspektu labiau išnaudoti išskirtinimumo miestui suteikiančius ežerus.

Share

Skaityti daugiau: ES investicijos į turizmą

ES investicijos - nauda žmogui ir gamtai

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

IMG 5207Gyvename moderniame amžiuje, kuris mus stebina įvairiomis technologijomis ir išradimais. Ir nors gyvename spračiai besivystančioje šalyje, neretai apsilankę Lietuvos kaime suglumstame, kai vietoj patogaus namų tualeto mums pasiūloma keliauti į sukrypusį tualetą už daržinės. Statistikos departamento duomenimis, kaimuose be tualeto su nutekamuoju vandeniu vis dar gyvena 34 proc. lietuvių. Tai reiškia, kad paprasčiausi patogumai, tokie kaip vandentiekis ir nuotekų tvarkymo paslaugos, vis dar nėra prieinami nemažai daliai mūsų šalies gyventojų. Elektrėnų savivaldybėje, panaudojus Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinius fondus, prie vandentvarkos tinklų prisijungti taip pat gali apie 70 proc. gyventojų, tačiau to daryti neskuba, nes stinga pinigų ar paprasčiausiai noro.

Share

Skaityti daugiau: ES investicijos - nauda žmogui ir gamtai

Kur keliauja panaudotas vanduo

Narių vertinimas:  / 1

Virginija Jacinavičiūtė

IMG 5189Įgyvendinant projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Elektrėnuose“ savivaldybės žmonių gyvenimas pastebimai pagerėjo. Praėjusiuose laikraščio numeriuose skaitėte, kaip pasikeitė žmonių gyvenimas prisijungus prie vandens ir nuotekų tinklų, kurie įrengti pasinaudojant 2007-2013 m. Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis Žebertonyse, Abromiškėse, Alesninkuose, Pylimuose. Tie, kas seniai naudojasi vandentiekiu, didelio skirtumo nepajuto, tačiau naujai jį įsivedę įvertino, kaip patogu, kai vanduo priteka iki pat namų, ir nebereikia rūpintis senkančiais šuliniais. Vandentvarkai skirtas ES lėšas minėtuose kaimuose panaudojo vandens ir nuotekų tinklams, o Kazokiškėse – nuotekų valymo įrengimui. Vandens ir nuotekų tinklams kazokiškiečiai panaudojo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro kompensacijos lėšas.

Share

Skaityti daugiau: Kur keliauja panaudotas vanduo

Senkančius šulinius pakeitė vandentiekio tinklai

Narių vertinimas:  / 4

Virginija Jacinavičiūtė

IMG 3778Kelios alesninkiečių kartos savo reikmėms ir gyvuliams girdyti naudojo tik šulinių vandenį. Tačiau dabar situacija visiškai pasikeitusi – beveik visas kaimo sodybas vanduo pasiekia naujais vandentiekio tinklais, kurie nutiesti pasinaudojant 2007-2013 m. Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis, įgyvendinant projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Elektrėnuose“. Alesninkų gyventojai prie naujųjų tinklų jungiasi aktyviai, nes visi tinklų tiesimo darbai jiems nieko nekainuoja. Vamzdžių privedimą iki sanitarinių mazgų alesninkiečiams kompensavo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras.

Share

Skaityti daugiau: Senkančius šulinius pakeitė vandentiekio tinklai

Patogesniam pylimiškių gyvenimui stinga pinigų

Narių vertinimas:  / 1

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

IMG 3439Praėjusiame numeryje „Elektrėnų kronika“ domėjosi, kaip žebertoniškiams, kietaviškiečiams ir alesninkiečiams sekasi jungtis prie naujų centralizuotų vandens tiekimo bei nuotekų tinklų. Sužinojome, kad vieni gyventojai neskuba jungtis prie naujų tinklų, nes jau yra įsirengę nuosavus vandens gręžinius, kiti - žada parduoti namus ir nenori investuoti, daliai gyventojų stinga pinigų vamzdžiams nuo jungties atsivesti ar patalpas įsirengti, bet dauguma žmonių jau prisijungė prie centralizuotos sistemos ir tuo džiaugiasi. Šįkart pasidomėjome, kaip Pylimų kaimo gyventojams sekasi artėti prie miestietiškų patogumų. Skaitytojams primename, kad vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų infrastruktūra kaimuose išplėsta įgyvendinus projektus, finansuojamus iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos Sanglaudos fondo.

Share

Skaityti daugiau: Patogesniam pylimiškių gyvenimui stinga pinigų

Mažinama socialinė atskirtis: kaime gerai kaip ir mieste

Narių vertinimas:  / 1

   Julija Kirkilienė

IMG 3025Viskas gyvenime keičiasi. Atrodo, taip neseniai kaime gyventi žmonės nenorėjo vien todėl, kad į lauką gamtinių reikalų reikėjo bėgioti, o dabar iš miestų žmonės į kaimus keliasi. Kur gi kitur geriau gyventi gali būti, jei ne gyvenvietėje, nuosavame name, kur visi patogumai: tualetas šiltas ir švarus, vonia, dušas. Tie visi patogumai Lietuvos gyvenvietėse atsiranda įgyvendinant Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimo ir plėtros projektus, finansuojamus iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos Sanglaudos fondo, kurio metu plečiama vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų infrastruktūra. Apie projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Elektrėnuose“ rašysime kitą kartą. Šį kartą pasidomėjome, kaip pirmasis projektas įgyvendintas Žebertonių, Naujųjų Kietaviškių, Alesninkų gyvenvietėse.

Share

Skaityti daugiau: Mažinama socialinė atskirtis: kaime gerai kaip ir mieste

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.