Europietiška savivaldybė

1318575796logotipas

Daugiabučių renovacija - riba tarp praeities ir ateities

Narių vertinimas:  / 2

renovuotJulija Kirkilienė

Daugiabučių gyventojai, pirmieji pritarę namų renovacijai, jau pagerino savo gyvenimo kokybę, pakėlė butų kainas ir pagražino Vievio bei Elektrėnų miestų buvusias niūrias gatves.

Share

Skaityti daugiau: Daugiabučių renovacija - riba tarp praeities ir ateities

Septynerių finansavimo metų pamokos: saugoti ir dalintis

Narių vertinimas:  / 1

Julija Kirkilienė

europiniam 1 psl. pakeistiPer tuos septynerius metus (nuo 2007 iki 2013), kai Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis buvo finansuojami įvairūs projektai, savivaldybėje daugiausiai pokyčių patyrė seniau dirbantys pedagogai. O visų savivaldybės gimnazijų abiturientai nė nebeprisimena, ką reiškia per pamokas sėdėti apsirengus, kai klasėse šilumos būdavo tiek pat, kiek šaldytuvuose – vos keletas laipsnių, kai sanitariniuose mazguose kvapus skleisdavo užsistovėjęs vamzdžiuose vanduo, o klasėse - pelėsis... Mokyklos sovietmečiu statomos buvo paskubomis, nepaisant kokybės, o per 25 nepriklausomybės metus Lietuva tiek nepraturtėjo, kad užtektų lėšų mokyklų remontams. Bene tikslingiausiai 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos lėšos buvo panaudotos švietimo įstaigų atnaujinimui. Šių metų rugsėjo 1 d. į atnaujintas mokyklas ir darželius rinkosi 10 savivaldybės mokymo įstaigų auklėtiniai.

Share

Skaityti daugiau: Septynerių finansavimo metų pamokos: saugoti ir dalintis

„E. sveikata“ – nauda ir pacientui, ir gydytojui

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

sveikataBūtų tobula, jei žmogui niekuomet netektų sirgti, deja, tai – retenybė. Net ir sveikam žmogui kartais tenka apsilankyti poliklinikoje, pavyzdžiui, profilaktiškai pasitikrinti savo ar vaikų sveikatą. O prie gydytojų durų visada tas pats: laukimas ilgose eilėse, dūsavimai, kad teko išsiprašyti iš darbo, bei viltis viską susitvarkyti kuo greičiau. Tokioms pacientų viltims išsipildyti padeda gegužę baigtas projektas „E. sveikatos paslaugų plėtra Vilniaus regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“, finansuotas iš 2007-2013 metų finansinio laikotarpio Europos regioninės plėtros fondo bei LR valstybės biudžeto.

Share

Skaityti daugiau: „E. sveikata“ – nauda ir pacientui, ir gydytojui

Nauja paslauga Psichikos sveikatos priežiūros centre

Narių vertinimas:  / 2

Julija KIRKILIENĖ

IMG 8608Elektrėnuose rugpjūčio pradžioje pradėta teikti nauja paslauga psichinę negalią turintiems žmonėms ir jų artimiesiems: suburta kvalifikuotų specialistų komanda turi galimybę nuolatos stebėti ligonius, patikslinti diagnozę, koreguoti gydymą, padėti žmonėms išmokti gyventi su savo liga. Paslauga teikiama naujai įkurtame Psichikos dienos stacionare prie Elektrėnų psichikos sveikatos priežiūros centro panaudojant 2007-2013 metų Europos Sąjungos lėšas iš Sanglaudos skatinimo veiksmų programos.

Share

Skaityti daugiau: Nauja paslauga Psichikos sveikatos priežiūros centre

Viktorina. Ar žinai, apie ką skaitei?

Narių vertinimas:  / 2

viktorina 

Share

ES parama pakeitė senąją Lietuvos sostinę Kernavę

Narių vertinimas:  / 2

SkansenasVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Seniausia Lietuvos sostinė Kernavė nuo seno į savo piliakalnius traukia istorikus, archeologus ir turistus. Dėl įspūdingo kraštovaizdžio ir vietovės didingumo į Kernavę įamžinti svarbios gyvenimo datos dažnai traukia jaunavedžiai ir iš Elektrėnų. Per pastaruosius metus istorinė vietovė labai pasikeitė, tad jei seniai nesilankėte Kernavėje, dabar joje atrastumėte daug naujo. Prie naujovių turistų pamiltoje vietovėje žymiai prisidėjo parama iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Share

Skaityti daugiau: ES parama pakeitė senąją Lietuvos sostinę Kernavę

Paklausioms specialybėms mokyti - modernus pastatas

Narių vertinimas:  / 1

Virginija Jacinavičiūtė

IMG 6087Elektrėnų profesinio mokymo centras ką tik išleido dar vieną abiturientų laidą, tačiau nekantriai jau laukia kitų mokslo metų, kurie bus išskirtiniai mokymo įstaigos istorijoje. Rugsėjį duris atvers naujasis mokymo centro korpusas, kuriame įkurtas energetikos sektorinis praktinio mokymo centras bei mokomasis automobilių diagnostikos centras. Šių pastatų statyba ir įrengimas dalinai finansuotas iš 2007-2013 m. ES investicinio laikotarpio lėšų. Naujame priestate jau baigiamos įrenginėti laboratorijos, kuriose bus mokoma keturių naujų ir paklausių specialybių.

Share

Skaityti daugiau: Paklausioms specialybėms mokyti - modernus pastatas

Gyventojai pastebi ES investicijas

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

„Už kokius čia pinigus?“, - susimąstęs klausia žmogus reklamoje, kurioje pranešama apie naują ES investicijų etapą. Elektrėniečiai taip pat pastebi, kad ES investicijos pakeitė gyvenamąją aplinką tiek mieste, tiek kaime. Tiesa, žmonės neįsigilina, iš kokių fondų lėšos naudojamos projektams, tačiau svarbiausia, žino, kad prie to reikšmingai prisidėjo Europos Sąjungos parama. O projektų savivaldybėje per šešerius finansavimo metus tikrai buvo įvykdyta nemažai. Pasak Finansų ir strateginio planavimo skyrius vedėjos Jekaterinos Goličenko, per 2007-2013 m. ES investicijų laikotarpį Elektrėnų savivaldybė įsisavino 11,1 mln. Eur.

Share

Skaityti daugiau: Gyventojai pastebi ES investicijas

ES parama naujoms verslo galimybėms

Narių vertinimas:  / 2

IMG 5849Virginija Jacinavičiūtė

Jau dvidešimt metų Vievyje veikia įmonė UAB „Apvalūs medžio gaminiai“ (toliau - AMG), gaminanti specializuotus apvalius gaminius iš medienos. Įmonės istorija prasidėjo nuo partnerystės su amerikiečių įmone „Saunders Brothers“, kuri atvežė gamybai reikalingus įrengimus ir patikėjo technologijų paslaptis. Ilgą laiką ši įmonė ir buvo vienintelė AMG produkcijos pirkėja. Per dvidešimt metų įmonė vis stiprėjo, gamybos apimtys didėjo, o to rezultatas – antra vieta pasaulyje pagal pagaminamų baldų kaištukų kiekį. Nors įmonei gerai sekasi, tačiau būtina nuolat stiprinti pozicijas esamose ir planuojamose rinkose. „Kad įmonė išsilaikytų, svarbu surasti naujų rinkų ir didinti pardavimus“, - įsitikinęs įmonės direktorius Arnoldas Jonaitis. Pardavimus paspartinti įmonei padėjo iš 2007-2013 ES Sanglaudos fondo gautos investicijos.

Share

Skaityti daugiau: ES parama naujoms verslo galimybėms

Mažiau pastebima, bet reikalinga ES parama

Narių vertinimas:  / 1

Virginija Jacinavičiūtė

sabKad Europos Sąjungos 2007-2013 Sanglaudos fondo lėšos pagerino Lietuvos ir mūsų savivaldybės piliečių gyvenimus, matyti iš žymiai pagražėjusios miestų infrastruktūros, kuri vejasi labiau išsivysčiusių valstybių lygį. Elektrėnai gali didžiuotis renovuotomis mokyklomis ir darželiais, puikiais keliais ir paplūdimiu, renovuotais Ledo rūmais, išvystyta vandentvarkos infrastruktūra ir kt. Visa tai, žinoma, ne be indėlio savivaldybės administracijos, kuri rengia projektus ir stengiasi Europos paramą investuoti naudingai. Tačiau kartais atrodo, kad kai kuriems savivaldybės valdininkams – už papildomą atlygį pabuvojusiems projektų vadovais – ES parama jau tapo tokiu nereikšmingu įvykiu, kad nė negali prisiminti, koks projektas ir kokia jo vertė buvo. Toks 2012 metais baigtas ir jau pamirštas projektas – „Kapinių detaliųjų planų parengimas Elektrėnų savivaldybėje“.

Share

Skaityti daugiau: Mažiau pastebima, bet reikalinga ES parama

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.