Renginiai

Kultūros diena po Taikos vėliava

Narių vertinimas:  / 0

Silvija Bielskienė

IMG 1951Kultūra – kaip sudėtinė visuma – apima žinias, tikėjimą, meną, moralę, papročius ir kitus vertingus, gerbiamus ir puoselėjamus gebėjimus, kuriuos žmogus įgyja kaip konkrečios visuomenės narys konkrečiu istoriniu laikotarpiu. Kultūra – tautos ir valstybės dvasinis turtas – susieta su taikos simboliu, skatinančiu stiprinti visuomenės suvokimą, jog vertybėmis paremta kultūra yra žmogaus išminties ir dvasingumo raiška, galinti suvienyti žmones kurti darnią visuomenę.

Share

Skaityti daugiau: Kultūros diena po Taikos vėliava

Meilę Lietuvai reiškė šokiu

Narių vertinimas:  / 1

IMG 4193Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo sukakties renginiai užsibaigė tik penktadienį. Į šventinį koncertą sugužėjo daugybė lopšelio – darželio „Drugelis“ choreografijos būrelio vaikų, kurie meilę Tėvynei išreiškė šokiu, dainomis ir eilėraščiais.

Share

Skaityti daugiau: Meilę Lietuvai reiškė šokiu

Elektrėnai – sportininkų miestas

Narių vertinimas:  / 1

IMG 3581Elektrėnai – tikras sportininkų miestas. Tai byloja tai, kad visi į vieną sportininkų apdovanojimų šventę nė nebetelpa.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnai – sportininkų miestas

Kunigas S. Čiupala: mirti už tėvynę kilnu, bet gyventi laisvoje tėvynėje – kilniau

Narių vertinimas:  / 1

Julija KIRKILIENĖ

IMG 3116Šių metų Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas buvo prisotintas baimės prarasti šalies Nepriklausomybę. Tai atsispindėjo kunigo Stasio Čiupalos pamoksle, vadovų, kalbėjusiųjų šventiniame minėjime žodžiuose, sportininkų, dalyvavusių įvairiose sportinėse varžybose ir šventėje dalyvavusių eilinių žmonių tarpusavio kalbose. Ta baimė, atrodo, žmones labiau suvienijo, nes į šventę susirinko didelis būrys savivaldybės gyventojų, kurie dalyvavo vėliavos pakėlime miesto aikštėje ir žiūrėjo vietinių saviveiklininkų koncertą.

Share

Skaityti daugiau: Kunigas S. Čiupala: mirti už tėvynę kilnu, bet gyventi laisvoje tėvynėje – kilniau

Neįgaliųjų šiokiadieniai ir šventės

Narių vertinimas:  / 0

20150122 120353Nors Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjunga (EKNS) gyvuoja jau šešiolikti metai, bet ataskaitą už 2014 metus pirmą kartą skaitė pirmininkė Laima Klinkevičienė. Iki 2015 metų Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjungai vadovavo jos įkūrėja Saulė Jakštienė.

Share

Skaityti daugiau: Neįgaliųjų šiokiadieniai ir šventės

Elektrėniškes mokė ieškoti savyje deivių

Narių vertinimas:  / 4

Julija KIRKILIENĖ

IMG 2659Kadangi aš esu vyresnės kartos žmogus, pragyvenusi gyvenimą pagal savo išmanymą, man atrodo, kad dabartiniam jaunimui gyventi labai lengva: informacijos, kaip teisingai gyventi, yra daug, svarbu ją susirasti. O surasti gyvenimo receptų taip pat nesunku.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėniškes mokė ieškoti savyje deivių

Elektrėnų žiburių tryliktoji šventė

Narių vertinimas:  / 1

Julija KIRKILIENĖ

IMG 2237Per 15 Elektrėnų savivaldybės gyvavimo metų geriausių „Metų žmonių“ nominacijos suteiktos beveik pusantram šimtui savivaldybės gyventojų. Šiemet „Metų žmonės“ apdovanoti buvo tryliktąjį kartą: medalius bei „Elektrėnų žiburio“ statulėles gavo 11 savivaldybės gyventojų. „Metų žmonių“ pagerbimo šventės Elektrėnuose žymios išradingais Vidos Ališauskienės scenarijais, originaliu Kultūros centro dailininkės Onutės Varanauskienės scenos apipavidalinimu, geriausiais pakviestais šalies atlikėjais ir, kaip sakė šventėje dalyvavęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, dirigentas Tadas Šumskas, ne daugelis sostinės renginių galėtų prilygti šiam renginiui Elektrėnuose. Elektrėniečiai irgi tai įvertina, todėl į salę visi norintieji niekaip nebetelpa.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų žiburių tryliktoji šventė

Ieškojimų, iššūkių ir džiugių akimirkų kelias

Narių vertinimas:  / 1

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Paveikslėlis2Prieš trisdešimt metų Elektrėnai buvo sparčiai besivystantis miestas, visur vyko statybos, kilo daugiaaukščiai, kurių buvo žymiai mažiau, nei norinčiųjų juose gyventi. Buvo įprasta gyventi „ant bendros virtuvės“ dviems šeimoms. O norint įsikelti į atskirą būstą, reikėjo turėti bent tris vaikus, todėl gimstamumas Elektrėnuose buvo itin didelis. Tuo metu miesto tipo gyvenvietėje nuo 1960 iki 1980 metų pastatyti buvo net keturi darželiai, kurie greitai būdavo perpildyti. Nuo 1980 metų kartu su Kruonio HAE Elektrėnuose iškilo dar du darželiai. Bet tai buvo seniai... Dabar darželiai jau švenčia garbius jubiliejus.

Share

Skaityti daugiau: Ieškojimų, iššūkių ir džiugių akimirkų kelias

Kitiems padedant, galima daug nuveikti

Narių vertinimas:  / 1

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

vievis1Ne dažais kvepiančios sienos ar grindys sukelia šventinę nuotaiką, Kalėdinę dvasią širdyje pažadina žaliaskarės kvapas, kalėdinės giesmės, žvakių bei gerų žmonių širdies šiluma. Tą pajuto kiekvienas gruodžio 20 d. dalyvavęs Vievio kultūros centro tradiciniame kalėdiniame padėkos vakare.

Share

Skaityti daugiau: Kitiems padedant, galima daug nuveikti

Spalvingos saviveiklinių kolektyvų varžytuvės „Klumpynė“

Narių vertinimas:  / 1

1 Gruodžio 6 d. Trakų kultūros rūmuose vyko V liaudiškų šokių atlikėjų varžytuvės „Klumpynė“, kuriose dalyvavo dešimt saviveiklinių kolektyvų iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

Share

Skaityti daugiau: Spalvingos saviveiklinių kolektyvų varžytuvės „Klumpynė“

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.