Renginiai

Rugsėjis pakvipo knygomis

Narių vertinimas:  / 1

kazokiskesSkaistūs vaikų veidai, delnuose suspaustos margaspalvės gėlės, pakili nuotaika – vieni ryškiausių rugsėjo pirmosios akcentų. Šią dieną visus lydi šventinė dvasia, nes net tie, kurie seniai baigė mokyklą, turi progą prisiminti savo Rugsėjo pirmąsias, savo mokytojus ir bendraklasius.

Share

Skaityti daugiau: Rugsėjis pakvipo knygomis

Kuklus sidabrinis parapijos jubiliejus

Narių vertinimas:  / 0

Julija KIRKILIENĖ

23Kukliai Elektrėnų Marijos Kankinių Karalienės parapija paminėjo savo sidabrinį jubiliejų. Rugpjūčio 22-23 dienomis vykusiuose atlaiduose Elektrėnų dekanato dekano, monsinjoro, pirmojo parapijos klebono Jono Sabaliausko viešai nesveikino nei buvę parapijos vikarai, nei dekanato kunigai. Gal, kaip pamoksle sakė atlaidams vadovavęs Kaišiadorių vyskupas emeritas J. E. Juozas Matulaitis, nebūtina žinoti, kas meldžiasi už žmogų, kurį lydi sėkmė. Klebono, mons. Jono Sabaliausko sėkmė yra ir parapijos sėkmė: jis ją subūrė, pastatė bažnyčią, ją kuria toliau ir kaip sveikindama kunigą kalbėjo pastoracinės ir savivaldybės tarybos narė Laimutė Ablingienė, kunigas neieškojo lengvesnio kelio, tik kantriai neša sau skirtą kryžių Elektrėnų parapijoje.

Share

Skaityti daugiau: Kuklus sidabrinis parapijos jubiliejus

XIV festivalis „Nuo Lauryno iki Roko“ Semeliškėse

Narių vertinimas:  / 1

IMG 2782Nerasime Lietuvoje parapijos, kurioje per savaitę vyktų dveji atlaidai. Tuo gali pasidžiaugti Semeliškės, kurios garsėja atlaidais rugpjūčio 10 ir 16 dienomis.

Share

Skaityti daugiau: XIV festivalis „Nuo Lauryno iki Roko“ Semeliškėse

„Saulės spinduliai“ švietė Klaipėdoje

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

IMG 8429Kai dauguma būrelių vasarą atostogavo, „Saulės spindulių“ kolektyvo vaikai su vadovais Aurimu Medzikausku ir Gaiva Židonyte kruopščiai repetavo Elektrėnų kultūros centro salėje. Kolektyvas ruošėsi populiariosios vokalinės muzikos festivaliui „Laumės juosta“, kuris vyko rugpjūčio 2 dieną Klaipėdos Žvejų rūmuose.

Share

Skaityti daugiau: „Saulės spinduliai“ švietė Klaipėdoje

Grabijolai paminėjo 220 metų sukaktį

Narių vertinimas:  / 3

Irena Petkevičienė

SAM 5993Praėjusį šeštadienį Grabijoluose buvo švenčiama 220 metų kaimo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose sukaktis. Grabijolai – saugomas unikalus gatvinis-rėžinis kaimas, priklauso Neries regioninio parko teritorijai. Aplinkui yra daug pilkapynų, mitologinis Cypelio kalnas, šalia – naujai atrastas piliakalnis, kitos archeologinio ir mitologinio paveldo vertybės. Manoma, kad ir pats kaimas gali būti įsikūręs pilkapynų vietoje.

Share

Skaityti daugiau: Grabijolai paminėjo 220 metų sukaktį

Dvaro istorija – Abromiškių istorija

Narių vertinimas:  / 0

Julija KIRKILIENĖ

IMG 7914Balti Abromiškių dvaro mūriniai flygeliai pro praretintus parko medžius vėl atkreipia praeivių žvilgsnius. Dvaras keliamas naujam gyvenimui, nes dabartiniam dvarininkui, istorikui ir verslininkui Romualdui Bakučiui dvaro praeitis yra tokia pat svarbi, kaip ir ateitis. Jis apie dvaro praeitį surado naujų įdomių faktų ir Abromiškių kaimo gimtadienio – 444 metų – šventės išvakarėse naujienomis pasidalino su Abromiškių bendruomene ir į žygį „Žalio velnio takais“ susiruošusiu jaunimu iš visos Lietuvos.

Share

Skaityti daugiau: Dvaro istorija – Abromiškių istorija

Partizanų pėdomis sekė pusė tūkstančio patriotų

Narių vertinimas:  / 0

Ineta Bricaitė

DSC02344Liepos 24–25 dienomis į Abromiškes tradiciškai rinkosi didžiausi ir ištvermingiausi Lietuvos patriotai. Čia jau 4 kartą vyko žygis „Žalio Velnio takais“ ir Abromiškių kaimo 444-asis gimtadienis.

Share

Skaityti daugiau: Partizanų pėdomis sekė pusė tūkstančio patriotų

Abromiškėms - 444

Narių vertinimas:  / 1

Eglė Butkutė

IMG 7950Abromiškės – nedidelis, tačiau turtingas savo istorija kaimas, seniūnaitijos centras, įsikūręs Elektrėnų savivaldybėje. 2015 m. liepos 25 d. Abromiškės šventė savo 444 metų gimtadienį bei paminėjo Durbės mūšio 755 metines.

Share

Skaityti daugiau: Abromiškėms - 444

Trys savaitės Pietų Amerikoje

Narių vertinimas:  / 0

Pradžia Nr. 29 (834)

Raminta Česnauskaitė

Urugvajus

Montevidėjus

Tango Montevidėjaus gatvėsePo Rio de Žaneiro pasitiko visiškai kitoks Montevidėjus. Toks jausmas, kad Urugvajaus sostinės centre ne darbo dienomis lankosi tik kažką rūkantys čia pat gatvėje vietiniai, indėnai ir keli pasiklydę turistai. Gatvės tuščios ir pilnos apleistų pastatų, daug šiukšlių. Žengus kelis žingsnius nuo centro, mus pasitiko visai kitoks miestas. Aikštėse šalia zujančių mašinų ir autobusų urugvajiečiai šoka tango! Vieni šoka, kiti atsineša kėdes, geria matę ir žiūri, bendrauja.

Share

Skaityti daugiau: Trys savaitės Pietų Amerikoje

Brandos atestatų įteikimo šventė

Narių vertinimas:  / 0

X oji gimnazijos laida su auklėtojais P. Tenikiu ir R. Lapinskiene1Liepos 10 d. Vievio gimnazijoje vyko X abiturientų laidos brandos atestatų įteikimo šventė.

Share

Skaityti daugiau: Brandos atestatų įteikimo šventė

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.