Renginiai

Evangelija Kovo 11-ajai

Narių vertinimas:  / 2

kovo11

Julija Kirkilienė

Dvidešimt septintąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines kovo 11 dieną elektrėniškiai švęsti pradėjo prie paminklo 1944–1953 m. žuvusių už Lietuvos laisvę atminimui. Bažnyčioje Šv. Mišias aukojęs Kaišiadorių vyskupijos kunigas, kanoninės teisės daktaras Mindaugas Sabonis, perskaitęs Evangelijos skaitinį, ragino tikinčiuosius pamąstyti apie laiko sąsajas. Kovo 11 dienos Evangelijos skaitinys parašytas prieš tūkstantmečius, o atrodytų, kad kaip tik skirtas šių laikų Kovo 11-osios dienai:

Share

Skaityti daugiau: Evangelija Kovo 11-ajai

Sigutė Trimakaitė: noriu parodyti, kokie esame atviri

Narių vertinimas:  / 2

siguteJulija Kirkilienė

„Stinga žodžių nusakyt skrydžio kitimą, kaip mūsų paslaptis...“,- dainavo sopranas Sigutė Trimakaitė vasario 1 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje. O man stinga žodžių aprašyti atlikėjos sukurtą atmosferą koncerte - susitikime „Literatūrinės-muzikinės mozaikos“. Tokiomis akimirkomis dėkoju likimui, atvedusiam mane į žurnalistiką, dėl ko aplankau daugybę susitikimų su įdomiausiais žmonėmis. Kitaip gi ir aš, kaip dauguma elektrėniškių, surasčiau šimtą ir vieną priežastį į tokius susitikimus neateiti.

Share

Skaityti daugiau: Sigutė Trimakaitė: noriu parodyti, kokie esame atviri

Taip gydo medžiai

Narių vertinimas:  / 0

medziaiJulija Kirkilienė

Liaudies medicina žmones domina nuo seniausių laikų. Tai žinodama žurnalistė Daiva Červokienė per 30 savo darbo metų žurnalistikoje po trupinėlį rinko informaciją apie Lietuvos žolininkus, kaupė medžiagą apie liaudies mediciną, bendravo su liaudies medicinos žinovais, apie tai rašė straipsnius spaudoje, o vėliau savo žinias sudėjo į dvi knygas: 2008 m. išleistą „XXI amžiaus Lietuvos žolininkai: kaip įveikti ligas“ ir prieš pat naujuosius išleistą knygą „Kaip gydo medžiai“. Pastarosios knygos pristatymas sausio 11 dieną įvyko Elektrėnų bibliotekoje.

Share

Skaityti daugiau: Taip gydo medžiai

Vaikai seneliams jaunystę priminė

Narių vertinimas:  / 0

gl namaiGraži draugystė sieja Elektrėnų vaikų mokyklą-darželį „Žiogelis“ ir Socialinės globos namus.

Kiekvienais metais per gražiausias žiemos šventes darželio auklėtiniai aplanko senelius ir parodo jiems paruoštą nuoširdžią programėlę. Šį kartą darželio auklėtiniai, vadovaujami muzikos vadovės Janinos Bajorinienės, parodė gražią dainų, šokių, eilėraščių programėlę, taip primindami seneliams jų vaikystę. Šoko darželinukai ir šiuolaikiškus, ir senelių jaunystės šokius. O kai angelo sparneliais pasipuošusi Neila palietė kiekvieno senelio ranką, tai ašaros nusirito ir per senelių, ir per Socialinės globos namų darbuotojų skruostus. „Tikras angelas po širdeles palakstė“,- sujaudinta nuoširdžios vaikų parodytos programėlės kalbėjo namų direktorė Danutė Suchockienė.

Share

Skaityti daugiau: Vaikai seneliams jaunystę priminė

Adventui baigiantis

Narių vertinimas:  / 0

jagelonys fotoGreitai prabėgo adventas – ramybės ir susikaupimo laikas. Artėja ir Senųjų, paskelbtų Bendruomenių metais, pabaiga.

Share

Skaityti daugiau: Adventui baigiantis

Bendruomeniškumo svarba

Narių vertinimas:  / 0

DSCF18922016-ieji – Bendruomenių metai – skirti pabrėžti bendruomenių svarbą vietos ekonominei, socialinei ir kultūrinei plėtrai. Abromiškių bendruomenė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateikė projektą „Bendruomeniškumo svarba mūsų gyvenime“, kuriuo siekia stiprinti Elektrėnų savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomenių sutelktumą, puoselėti tradicijas, skatinti vietos gyventojų užimtumą.

Share

Skaityti daugiau: Bendruomeniškumo svarba

Širdžių lieptai

Narių vertinimas:  / 0

lietaria3Elektrėnų literatų klubas „Strėva“ išleido šeštąjį savo kūrybos almanachą, pavadintą „Širdžių lieptai“. Pasitikti knygos į Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejų gruodžio 10 dieną sugužėjo ne tik elektrėniškiai, bet ir daug literatų iš visos Lietuvos.

Share

Skaityti daugiau: Širdžių lieptai

Snaudžia malūnas, bet ne kapelos

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

IMG 3117Ta amerikiečių daina „Snaudžia malūnas prie kelio“ jau ne tik lietuvių liaudies daina virto, bet ir tapo tradiciniu kapelų varžytuvių akcentu. Tos varžytuvės jau keturioliktą kartą vyko Vievyje. Tik šį kartą dalyvavo vos 3 suaugusiųjų ir 2 vaikų kolektyvai. Renginį pradėjo ir tarp pasirodymų lanksčiai sukosi Vievio moterų tautinių šokių kolektyvas „Verpstė“, vadovė Nijolė Leonavičienė.

Share

Skaityti daugiau: Snaudžia malūnas, bet ne kapelos

Geriausiai suprantamas instrumentas – žmogaus balsas

Narių vertinimas:  / 0

azuoliukasNoriu oponuoti visiems skeptikams, eskaluojantiems apie Lietuvos išnykimą, vertybių nebuvimą ir blogą jaunimą.

Noras prieštarauti skeptikams paaštrėjo lapkričio 13 d. Elektrėnų bažnyčioje pasiklausius berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“. Talentingiausi Lietuvos vaikai, susikaupę giedojo sudėtingus liturginius kūrinius, diriguojant jaunam chorvedžiui Linui Balsiui. Dirigento paklausiau, kaip jam sekasi rimtajai muzikai giedoti surinkti tiek daug jaunų vaikinų ir vaikų, ar jie neišsilaksto dėl to, kad tai neįdomu.

Share

Skaityti daugiau: Geriausiai suprantamas instrumentas – žmogaus balsas

Dvynių šou: panašūs, bet minčių neskaito

Narių vertinimas:  / 3

dvyniaiJulija KIRKILIENĖ

Statistika teigia, kad pasaulyje gyvena per 100 milijonų dvynių, o Elektrėnų savivaldybėje dvynius suskaičiuoti galima ant rankos pirštų. Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotojai kultūrai Vidai Ališauskienei gimė įdomi mintis – surengti dvynių varžybas. Ir jai pasisekė.

Share

Skaityti daugiau: Dvynių šou: panašūs, bet minčių neskaito

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.