Naujienos

Mažoji knygų mugė skaičiuoja dešimtmetį

Narių vertinimas:  / 0

knygu mugeKnygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą. [Fransis Bekonas]

Laikas palankus ir Elektrėnų viešosios bibliotekos lankytojams, ir mums, bibliotekos darbuotojams, skaičiuojantiems jau 10-tuosius Mažosios knygų mugės metus. Jau tapo tradicija, kad Bibliotekų savaitės metu į miesto biblioteką suvažiuoja daugybė mažesnių ir didesnių leidyklų pasidžiaugti savo naujai išleistais kūriniais, susitinka pasidalinti patirtimi, pradžiuginti savo skaitytoją.

Share

Skaityti daugiau: Mažoji knygų mugė skaičiuoja dešimtmetį

Sveiki sulaukę Prisikėlimo šventės

Narių vertinimas:  / 1

kun. Mindaugas SabonisVelykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

Istorikai ir tyrinėtojai sako, kad Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė, bet atėjus krikščionybei Velykos sutapatintos su Kristaus Prisikėlimu. Daugiatautei Elektrėnų savivaldybės visuomenei abi šventės yra svarbios, o didysis Velykų laukimas visiems prasidėjo nuo Verbų sekmadienio ir tęsiasi visą Didžiąją savaitę. Savivaldybės krikščioniškajai bendruomenei šios šventos Velykos ypatingos tuo, kad Kaišiadorių (vyskupijai priklauso visos savivaldybės parapijos) katedroje palaidotas arkivyskupas Teofilius Matulionis (1873–1962), kuris šiais metais birželio mėn. bus paskelbtas palaimintuoju. Savivaldybės krikščionys taip pat gali didžiuotis tuo, kad vienas iš T. Matulionio beatifikacijos bylos rengėjų yra elektrėniškis, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kapelionato kapelionas, bažnytinės teisės daktaras, kun. M. Sabonis.

Share

Skaityti daugiau: Sveiki sulaukę Prisikėlimo šventės

Lietuvos rykštė - priklausomybės ir smurtas

Narių vertinimas:  / 0

uz saugia Lietuva

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Alkoholio suvartojimo statistika Lietuvoje šokiruoja. Baimę dėl situacijos Lietuvoje ir mūsų šalies ateities beveik kasdien sustiprina protu nepaaiškinami nusikaltimai, įvykdyti neblaivių ar nuo narkotikų apsvaigusių asmenų. Reaguodama į šią liūdną statistiką prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai inicijavo nacionalinę socialinio saugumo kampaniją „Už saugią Lietuvą“, prie kurios prisijungė daugybė žinomų Lietuvos žmonių. Kovo 31-ąją Elektrėnų savivaldybės posėdžių salėje vyko konferencija, kurioje socialinės paramos ir švietimo įstaigų vadovai bei socialiniai darbuotojai diskutavo, kaip padėti socialinės rizikos šeimoms, ką gali nuveikti kiekvienas, kad Lietuva taptų šalimi, kurioje būtų gera gyventi kiekvienam.

Share

Skaityti daugiau: Lietuvos rykštė - priklausomybės ir smurtas

„Misija Sibiras’17“ – gyvenimo misija, tapk jos dalyviu!

Narių vertinimas:  / 0

sibiras17„Misija Sibiras“ idėja, gimusi prieš 12 metų, pavirto į milžinišką reiškinį – 15 ekspedicijų, 10 dokumentinių filmų, šimtai fotografijų parodų, tūkstančiai pristatymų mokyklose ir bendruomenėse. Apie projektą „Misija Sibiras“ skaičiais kalbėti galima be galo, bet projekto pagrindinis tikslas ne rodikliai ar rekordai, o noras išsaugoti istoriją gyvą čia ir dabar. Jau nuo šiandien organizatoriai skelbia registracijos pradžią ir kviečia prisidėti prie šio reiškinio ir tapti 2017 m. projekto dalimi.

Share

Skaityti daugiau: „Misija Sibiras’17“ – gyvenimo misija, tapk jos dalyviu!

Tarybos posėdis: vieniems panašus į cirką, kitiems – į pageidavimų koncertą

Narių vertinimas:  / 1

posedis03Julija KIRKILIENĖ

Savivaldybės tarybos posėdžiai paprastai vyksta paskutinį mėnesio trečiadienį, yra atviri, vieši ir nenuobodūs. Posėdžiuose dalyvauti gali kiekvienas pageidaujantis arba gali stebėti tiesioginę transliaciją internetu. Bet svarbiausi klausimai išdiskutuojami komitetuose, todėl, pasak opozicijos lyderio Viktoro Valiušio, tas viešumas kartais primena kalinių sunumeruotus anekdotus: tarybos nariai žino apie ką kalbama, o pašaliniai lieka nesupratę. Todėl „Elektrėnų kronikos“ darbuotojai dalyvauja kiekviename posėdyje ir apie tai, kas gyventojams svarbu žinoti, papasakoti stengiasi žmogiška kalba.

Share

Skaityti daugiau: Tarybos posėdis: vieniems panašus į cirką, kitiems – į pageidavimų koncertą

Nuosavybės atkūrimui žemės bus siūlomos balandį

Narių vertinimas:  / 0

IMG 5941Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Elektrėniškė Emilija Butkevičienė nuo 2008 metų teismo keliu bando susigrąžinti žemę, kuri anksčiau priklausė jos mamai Emilijai Katulytei Binkulienei. Didžiąją dalį nuosavybės moteris jau atgavo, tačiau liko 20 arų, dėl kurių niekaip negalima padėti taško žemės susigrąžinimo istorijoje.

Share

Skaityti daugiau: Nuosavybės atkūrimui žemės bus siūlomos balandį

LSDP Elektrėnų skyriaus pirmininku perrinktas Arvydas Vyšniauskas

Narių vertinimas:  / 1

LSDAP1

Kovo 18 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko LSDP Elektrėnų skyriaus ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas.

Share

Skaityti daugiau: LSDP Elektrėnų skyriaus pirmininku perrinktas Arvydas Vyšniauskas

Dvi Elektrėnų savivaldybės darbuotojos pažeidė įstatymą

Narių vertinimas:  / 1

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė bei šios savivaldybės Ūkio, plėtros ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Vitartė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti.

Share

Skaityti daugiau: Dvi Elektrėnų savivaldybės darbuotojos pažeidė įstatymą

Ligų gydymas Naujuoju gyvenimu

Narių vertinimas:  / 3

naujas gyvenimasJulija Kirkilienė

Keturi savivaldybės žmonės gydosi reabilitacijos centre „Naujas gyvenimas“, o vienas po kelių mėnesių reabilitacijos jau grįžo į prasmingą gyvenimą, susigrąžino prarastą dukrą ir kiekvienam klystančiam gali patarti: labai lengva suklysti, bet sunku klaidą ištaisyti.

Share

Skaityti daugiau: Ligų gydymas Naujuoju gyvenimu

Europos metų medis - Lenkijos ąžuolas

Narių vertinimas:  / 1

70506cEuropos metų medžiu paskelbtas Juozapo ąžuolas (Lenkija). Šis 17597 palaikymo balsus surinkęs maždaug 650 metų amžiaus galiūnas auga Vyšniovos regione, Pakarpatės vaivadijoje.

Share

Skaityti daugiau: Europos metų medis - Lenkijos ąžuolas

Susitikimas su dr. V. Daujotyte: žmogaus pasaulis – ne aritmetika

Narių vertinimas:  / 1

Viktorija DaujotytėJulija Kirkilienė

Tais paskutiniais karo metas, kai mirė Salomėja Nėris, į pasaulį atėjo Lietuvos šviesuolė, Salomėjos Nėries ir kitos lietuviškos poezijos, lietuvių literatūros tyrinėtoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, profesorė emeritė Viktorija Daujotytė... Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyrius kovo 23 d. suorganizavo įdomų, naudingą ir labai prasmingą susitikimą su mokslų daktare pasikalbėjimui apie aktualius lietuvių literatūros, kalbos ir kultūros klausimus.

Share

Skaityti daugiau: Susitikimas su dr. V. Daujotyte: žmogaus pasaulis – ne aritmetika

Ievos kelias baigėsi ties Elektrėnais

Narių vertinimas:  / 0

kamerosJulija KIRKILIENĖ

Trečiadienį Lietuva atsisveikino su kovo 5 dieną brutaliai nužudyta mergina iš Plungės Ieva Strazdauskaite. Šis įvykis sukrėtė visą Lietuvą, o Elektrėnus palietė tiesiogiai. Mergina pagrobta buvo autostradoje netoli Elektrėnų. Tai liudija surasti iš automobilio išmėtyti jos asmeniniai daiktai ir elektrėniškio Stanislovo surastas jos mobilusis telefonas.

Share

Skaityti daugiau: Ievos kelias baigėsi ties Elektrėnais

Taupymui landų dar yra

Narių vertinimas:  / 1

2000 metais įkurtoje Elektrėnų savivaldybėje gyventojų skaičius mažėjo nuo 32 300 iki 23 750 gyventojų 2017 m. pradžioje. O kaip keitėsi savivaldybės darbuotojų, aptarnaujančių gyventojus, skaičius?

Share

Skaityti daugiau: Taupymui landų dar yra

Savanorė D. Ivanauskienė: rūpinimasis gyvūnais – civilizacijos požymis

Narių vertinimas:  / 3

katesVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Artėjant žiemai, po daugiabučių namų balkonais atsirado juodų dėžių su užrašais jų neliesti. Tai nameliai beglobėms katėms, palengvinę gyvūnams sunkią dalią per šalčius. Ši iniciatyva sužavėjo ne visus gyventojus, todėl Elektrėnų komunalinis ūkis sulaukė skundų. O redakcija pasidomėjo, kas toji viešoji įstaiga „Keturkojis draugas“, Elektrėnuose besirūpinanti beglobiais gyvūnais.

Share

Skaityti daugiau: Savanorė D. Ivanauskienė: rūpinimasis gyvūnais – civilizacijos požymis

Mokyklas registruotis kviečia nacionalinė „Žalioji olimpiada“

Narių vertinimas:  / 0

zalioji olimpiadaKovo 6-ąją prasidėjo registracija į pirmąją Lietuvoje, ekologinį sąmoningumą ugdančią ir galvoti žaliai skatinančią nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“, kurioje dalyvauti kviečiamos visos švietimo ir ugdymo įstaigos, turinčios 8 – 11 klasių auklėtinių. Registracija į pirmąjį etapą tęsis iki kovo 31 dienos.

Share

Skaityti daugiau: Mokyklas registruotis kviečia nacionalinė „Žalioji olimpiada“

Apie seniūniją, kurioje vyrų gyvena daugiau

Narių vertinimas:  / 1

atasakaitinisJulija KIRKILIENĖ

Semeliškių seniūnijai priklauso 33 kaimai ir miestelis. Visa teritorija suskirstyta į seniūnaitijas, kur gyventojų interesams atstovauja seniūnaičiai. Kovo 3 d. jie susirinko į sueigą, aptarė problemas, planus ateičiai ir pasidalino prisiminimais apie nuveiktus darbus.

Share

Skaityti daugiau: Apie seniūniją, kurioje vyrų gyvena daugiau

Knygos „Kaip gydo medžiai“ pristatymas Pastrėvio bibliotekoje

Narių vertinimas:  / 2

medziai gydoAtgimsta gamta, medžių gyslomis pradeda tekėti sula, o pavasaris lietingais, vėjuotais žingsniais beldžiasi į mūsų gyvenimus. Medžiai lyg gyvybės šaltinis, iš kurio semiamės jėgų, sveikatos. Medžiai – ramybės uostas, į kurį sugrįžtame, kai būna sunku. Paliečiame gruoblėtą medžio kamieną ir pajuntame, kaip sielą užlieja ramybė ir šiluma. Medžiai moka išklausyti...

Share

Skaityti daugiau: Knygos „Kaip gydo medžiai“ pristatymas Pastrėvio bibliotekoje

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.