Naujienos

Įsteigta naujoji Lietuvos energija, AB

Narių vertinimas:  / 0

Elektrėnai, liepos 21 d. Vakar Lietuvos Respublikos Juridinių asmenų registre buvo įregistruota nauja bendrovė Lietuvos energija, AB, kuriai po akcinės bendrovės „Lietuvos energija“ ir akcinės bendrovės Lietuvos elektrinės reorganizavimo pabaigos bus perduotas šių bendrovių turtas, teisės ir pareigos.

Jūratė Kavaliauskaitė AB „Lietuvos energijos gamyba” Komunikacijos vadovė

Share

Skaityti daugiau: Įsteigta naujoji Lietuvos energija, AB

Kauno energetikos remontas Kruonyje ir Elektrėnuose remontuos elektrines

Narių vertinimas:  / 0

Kauno_energetikos_remontasSiekiant efektyvesnės ir skaidresnės veiklos ir remiantis kitų valstybių sėkminga patirtimi AB „Lietuvos energija“ valdomose Lietuvos elektrinėje ir Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje nuspręsta remonto veiklą perduoti išorės rangovui. Nuo liepos 18 d. šių elektrinių remontas patikėtas konkursą laimėjusiai UAB „Kauno energetikos remontas“.

Jūratė KAVALIAUSKAITĖ, AB „Lietuvos energija“ Komunikacijos vadovė

Share

Skaityti daugiau: Kauno energetikos remontas Kruonyje ir Elektrėnuose remontuos elektrines

Atsargiai, vandalai!

Narių vertinimas:  / 0

Atvaizd021Paprastai manoma, kad kelininkų darbas – tai tiesti ir tvarkyti kelius, juos prižiūrėti. Taip, tai pagrindiniai kelius prižiūrinčių įmonių uždaviniai. Tačiau ne tik tai. Nutiesti kelią – tik dalis darbo. Labai svarbu – užtikrinti saugų eismą kelyje. Tam ir yra skirti vadinamieji infrastruktūriniai  kelio objektai, tokie kaip kelio ženklai, apšvietimas, atitvarai ir pan. Tam skirtos ir tinklo tvoros, skiriančios kelius nuo miškų, kad laukiniai gyvūnai negalėtų staiga išbėgti į kelią, tokiu būdu sukeldami eismo įvykio pavojų.

Jurgis MONTGIRDAS

Share

Skaityti daugiau: Atsargiai, vandalai!

Arvydas Vyšniauskas: turėsime atidžiai stebėti procesus

Narių vertinimas:  / 0

IMG_8920Praėjusią savaitę sukako šimtas dienų nuo naujos Elektrėnų savivaldybės tarybos pradžios. Nerašyta taisyklė skelbia, kad pirmąsias šimtą dienų naujai išrinktos valdžios kritikuoti nevalia, tad sukakus šiam terminui „Elektrėnų kronika“ skubėjo pakalbinti opozicijos lyderį, praėjusios kadencijos merą Arvydą Vyšniauską.

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

Share

Skaityti daugiau: Arvydas Vyšniauskas: turėsime atidžiai stebėti procesus

Bendrovės darbuotojams draugiją palaiko šerniukas paklydėlis

Narių vertinimas:  / 0

IMG_9922Už Kazokiškių kaimo įsikūrusioje bendrovėje linksma: uodegas čia vizgina ne tik šunys, bet ir mažas kriuksintis šerniukas.

Ineta BRICAITĖ

Share

Skaityti daugiau: Bendrovės darbuotojams draugiją palaiko šerniukas paklydėlis

Žiurkių populiaciją būtina mažinti

Narių vertinimas:  / 0

ziurke1Žiurkės (lot. Rattus) – graužikų gentis, kurių pasaulyje aptinkamos 64 rūšys. Lietuvoje paplitusios tik 2 žiurkių rūšys – pilkoji arba rudoji (lot. Rattus norvegicus) ir juodoji arba laivų (lot. Rattus rattus) žiurkės. Deja, neretam Lietuvos gyventojui ir tų dviejų žiurkių rūšių yra per daug. Dėl šių gyvūnų dažnas esame patyrę didesnių ar mažesnių nuostolių. Žmogui žiurkės nuo seno kelia šleikštulį ir baimę. Įdomu, jog XV a. bažnyčia žiurkes prakeikė, paskelbdama jas pragaro tvariniais. Tačiau, žinant nepaprastą žiurkių gebėjimą protauti, greitai mokytis ir prisitaikyti prie kintančių gyvenimo sąlygų, jos kelia nuostabą ir susižavėjimą. Vakarų pasaulyje žiurkės simbolizuoja blogį, ligas ir mirtį, o rytuose laikomos proto simboliu. Dėl unikalių gebėjimų žiurkės visame pasaulyje tapo populiariu augintiniu. Laboratorijose su žiurkėmis išbandomi nauji vaistai, atliekami genetiniai, fiziologiniai bei kitokie tyrimai. Visgi laukinių žiurkių populiaciją būtina mažinti. Norint efektyviai jas naikinti reikėtų jas gerai pažinti. Šiame straipsnyje ir kalbėsime apie Lietuvoje gyvenančias žiurkes bei jų naikinimo būdus.

Share

Skaityti daugiau: Žiurkių populiaciją būtina mažinti

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.