Naujienos

Biurokratija žeidžia globėją

Narių vertinimas:  / 0

D. BickauskieneVirginija JACINAVIČIŪTĖ

„Senatvė – ne džiaugsmas“, - sakoma patarlėje. Šią patarlę galėjo sugalvoti tik senus žmones slaugantys žmonės, biurokratų stumdomi nuo vieno prie kito, bet pagalbos ir reikiamos informacijos dažnai negaudami.

Share

Skaityti daugiau: Biurokratija žeidžia globėją

Kelionė į Grįžulo ratus su L. Jastramskiene

Narių vertinimas:  / 2

JastramskieneJulija KIRKILIENĖ

Nenoriu nieko blogo pasakyti primindama posakį, kad kiekvienas skirtingai iš proto kraustosi. Atvirkščiai.

Pavyzdžiui, žurnalistė ir rašytoja Loreta Jastramskienė apkeliavo 12 pasaulio rašytojų gyvenimo ar jų herojų keliais ir išleido esė knygą apie rašytojus „Bilietas į Grįžulo ratus“. „Jei užrašai, žinai, kad esi“,- knygos pristatyme Elektrėnų bibliotekoje gegužės 4 d. autorė citavo Kanadoje gyvenantį lietuvį rašytoją Antaną Šileiką. Ji surado ryšį tarp savęs ir dvylikos skirtingų istorinių laikotarpių, skirtingų rašytojų, „užkabinusių jos viduje esančią stygą“, o skaitytojus privertė vieniems susirasti neskaitytus, kitiems – prisiminti įvairių epochų ir skirtingų žanrų rašytojus. „Jų gvildentos temos mano kūrybine valia tapo ir šių dienų socialinių problemų analizės svarbia dalimi, nulemiančia daugelį gyvenimo sprendimų...“,- knygos įžangoje rašo L. Jastramskienė.

Share

Skaityti daugiau: Kelionė į Grįžulo ratus su L. Jastramskiene

Šventė, suburianti šeimas

Narių vertinimas:  / 0

seimu dienaElektrėnuose

Šeimų šventė – vienintelė tokia diena, kai vienoje vietoje susiburia daugybė elektrėniškių šeimų, o aplinkui zuja besišypsantys ir gerai nusiteikę vaikai. Ne šiaip sau susirenka šeimos, o linksmai praleisti laiką, pramogauti, rungtyniauti. Šiemet Elektrėnų kultūros centras ir Elektrėnų šeimų klubas renginį organizavo gegužės 13-ąją aikštėje prie Kultūros centro.

Share

Skaityti daugiau: Šventė, suburianti šeimas

Opa opa, per Europą

Narių vertinimas:  / 0

europaVirginija Jacinavičiūtė

Prieš 67 metus, gegužės 9-ąją, Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Shuman) iškėlė Europos integracijos idėją, todėl šią dieną Europos Sąjungos šalys švenčia Europos dieną. Lietuvoje ši diena plačiau pradėta švęsti 2002 metais, likus dviem metams iki narystės ES. O Elektrėnai tradiciją švęsti Europos dieną tęsia jau 10 metų nuo tada, kai biblioteka įkurta dabartiniame pastate. Prie šventės pinigine parama prisideda Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Share

Skaityti daugiau: Opa opa, per Europą

Neringos svajonė - laimėti Europos kultūrizmo čempionatą

Narių vertinimas:  / 8

kulturizmasVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Kaip pasiekti, kad norai išsipildytų? „Reikia labai norėti ir nebijoti svajoti“, - sako elektrėniškė Neringa Vytė-Černiauskaitė ir priduria, kad viskas, ko ji labai norėjo, laikui bėgant, tapo tikrove. Mama, grožio meistrė, baikerė, slidininkė, fakyrė... ir tai tik saujelė dalykų, kuriuos priskyrus Neringai, neprašausi pro šalį.

Share

Skaityti daugiau: Neringos svajonė - laimėti Europos kultūrizmo čempionatą

Alkoholio ir smurto dueto naikinimui – vis naujos priemonės

Narių vertinimas:  / 0

D. BliujusVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Alkoholis ir smurtas – tai tas liūdnas duetas, kuris kartina daugybės šeimų gyvenimus, o valstybės tarnautojus verčia taikyti vis naujus metodus, kurie padėtų į blaivų gyvenimą sugrąžinti jaunus ir darbingus piliečius. Dažnai prie šio derinio prisideda dar ir teistumas, o nuteisti smurtautojai tampa Probacijos tarnybos klientais.

Share

Skaityti daugiau: Alkoholio ir smurto dueto naikinimui – vis naujos priemonės

O, saldus žodi – laisve

Narių vertinimas:  / 1

spaudos diena vievyje

Albina SIDARAVIČIENĖ

Šiandien, kai laisvai, be baimės, išsakome savo mintis, skaitome tai, kas patinka, spaudos ir žodžio laisvė atrodo savaime suprantama.

Share

Skaityti daugiau: O, saldus žodi – laisve

Pasveikinti ugniagesiai gelbėtojai

Narių vertinimas:  / 0

ugniagesiai

Gegužės 4 d. paminėta Šv. Florijono, gaisrų sergėtojų diena. Profesinės šventės proga susirinkusiuosius pasveikino administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Grybauskas, mero patarėjas Vaidas Andriejauskas, „Lietuvos energijos gamyba“, AB, generalinė direktorė Eglė Čiužaitė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij, jaunųjų ugniagesių būrelio atstovai su vadove Aldona Kučinskiene ir kt.

Share

Skaityti daugiau: Pasveikinti ugniagesiai gelbėtojai

Semeliškių gimnazijos direktorė: ką turime, tą prižiūrime

Narių vertinimas:  / 0

semeliskeseJulija KIRKILIENĖ

Praėjusią savaitę Lietuvą apskriejo portale „lrytas.lt“ paskelbtas straipsnis: Semeliškių gimnazijoje atsitiko įvykis, prilygstantis vos ne terorizmo aktui – girtas moksleivis neva švaistėsi peiliu. Tas portale išspausdintas straipsnis dar kartą paliudijo, kodėl žmonės pasitiki vietine spauda – būdami arti, meluoti negalime, bet visuomenė turi teisę ir privalo žinoti, kas vyksta šalia mūsų.

Share

Skaityti daugiau: Semeliškių gimnazijos direktorė: ką turime, tą prižiūrime

Žurnalistika šiandien: filtruoti, kas yra svarbu

Narių vertinimas:  / 0

spaudos dienaPasitinkant žurnalistų pasisavintą profesinę šventę – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – galvojau pasidalinti įspūdžiais apie Švedijos ambasadoje vykusią konferenciją „Spaudos laisvė demokratinėje visuomenėje“ ar iš Seime vykusios konferencijos „Visuomenės medijų raštingumas – saugios valstybės sąlyga“, bet...

Share

Skaityti daugiau: Žurnalistika šiandien: filtruoti, kas yra svarbu

Aliosios tvenkinyje vėl gyvena karosai

Narių vertinimas:  / 0

IZUVINIMASUž Alesninkų tyvuliuojančio Aliosios upelio tvenkinio krantus ištisus metus apgula žvejai mėgėjai.

Share

Skaityti daugiau: Aliosios tvenkinyje vėl gyvena karosai

Žemė - ne pyragas, nesuraikysi

Narių vertinimas:  / 0

zemesJulija KIRKILIENĖ

Kad ir kaip neteisybę norėtume įsprausti į kampą, ji vis išlenda ir sarkastiškai šaiposi iš teisybės beieškančių žmonių. Tokios mintys kilo susirinkime, į kurį Nacionalinės žemės tarnybos Elektrėnų skyrius sukvietė nuosavybės teisių atkūrimo į žemę laukiančius elektrėniškius.

Share

Skaityti daugiau: Žemė - ne pyragas, nesuraikysi

Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio. Kad skubos darbo velnias nesurinktų

Narių vertinimas:  / 0

posed4

Julija Kirkilienė

Taryba kitam posėdžiui atidėjo sprendimo projektą dėl Vievio pirminės sveikatos priežiūros centro prijungimo prie Asmens sveikatos priežiūros centro. Opozicija ragino su reorganizacijomis neskubėti, kad skubos darbo, kaip sakoma patarlėje, velnias nesurinktų. Su vienu tokiu darbu Vievyje jau taip atsitiko. Kultūros ministerija pyst (kitoks ištiktukas niekaip netinka) ir nubraukė 290 tūkst. eurų, skirtų Vievio kultūros namų statybai. Gerai, kad tą liūdnąją žinią Aldona Kirkliauskienė pasakė tik posėdžio pabaigoje.

Share

Skaityti daugiau: Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio. Kad skubos darbo velnias nesurinktų

Balandžio 27 d. - Medicinos darbuotojo diena. Gydytoja esu, nes norėjau padėti vaikams

Narių vertinimas:  / 2

IMG 7759Julija Kirkilienė

Nors Elektrėnai vadinami vienu jauniausių miestų (gyventojų vidurkis 42 metai), bet savivaldybėje įkurta gydymo įstaigų ir ten dirbančių medikų gyvena daugiau nei kituose rajonuose. Gal todėl dažnai ir abiturientai renkasi mediko profesiją. Elektrėnai gali didžiuotis medicinos mokslų daktaru, Elektrėnų neiškeitusio į sostinę, Arūnu Kulboka. Bet ne mažiau didžiuotis galima ir tais elektrėniškiais, kurie garbingai gydytojo darbą dirba kituose miestuose. Viena iš jų – Inga Sidaravičiūtė-Ivaškevičienė, Santariškių vaikų klinikų gydytoja.

Share

Skaityti daugiau: Balandžio 27 d. - Medicinos darbuotojo diena. Gydytoja esu, nes norėjau padėti vaikams

Paminėta Lietuvos energetikų diena

Narių vertinimas:  / 0

EKŪ2017 m. balandžio 21 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose buvo paminėta profesinė šventė – Lietuvos energetikų diena, kuri Lietuvos Respublikos ūkio ministro Petro Čėsnos 2003 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 4-32 nustatyta ir švenčiama kasmet balandžio 17 dieną. Prieš šventę įmonių darbuotojai turėjo galimybę apsilankyti Šv. Jonų bažnyčioje ir Vilniaus universiteto bibliotekoje. Šilumos tiekimo įmonių vadovai, taip pat ir UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ generalinis direktorius Ričardas Leckas, dalyvavo Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos visuotiniame ataskaitiniame narių susirinkime.

Share

Skaityti daugiau: Paminėta Lietuvos energetikų diena

2017-ieji - TAUTINIO KOSTIUMO METAI Rankdarbiai širdžiai pamaloninti

Narių vertinimas:  / 0

tautinis rubas

Balandžio 25 d. į jaukiai papuoštą Pastrėvio biblioteką bendruomenę sukvietė vyresnioji bibliotekininkė Danutė Kananavičienė, kuri organizavo renginį, skirtą Tautinio kostiumo metams. Ypatingas šis renginys tapo ir tuo, kad jame buvo pristatyta   Angelės Gliaudelienės ir Bronės Cibulskienės rankdarbių paroda „Rankdarbiai širdžiai pamaloninti“. Pažinodama šias pastrėvietes ir matydama jų rankų darbus, Danutė surengė šią parodą, kad kuo daugiau žmonių pamatytų ir sužinotų apie darbščias moteris.

Share

Skaityti daugiau: 2017-ieji - TAUTINIO KOSTIUMO METAI Rankdarbiai širdžiai pamaloninti

Kultūros darbuotojų išvyka į Lenkiją

Narių vertinimas:  / 0

kulturos

Balandžio 15-oji - Pasaulinė Kultūros diena ir šiai dienai paminėti Elektrėnų savivaldybės kultūros darbuotojams savivaldybės administracija padovanojo kelionę į Lenkiją balandžio 13-ąją.

Share

Skaityti daugiau: Kultūros darbuotojų išvyka į Lenkiją

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.