Naujienos

Derybų menas dėl sveikos avelės

Narių vertinimas:  / 0

_MG_5748

Julija KIRKILIENĖ

Share

Skaityti daugiau: Derybų menas dėl sveikos avelės

2012 m. biudžeto projektas: Vyriausybė manipuliuoja ekonomine krize

Narių vertinimas:  / 0

Sysas_AKonservatorių ir liberalų Vyriausybė vėl manipuliuoja ekonomine krize, šįkart Seime bandydama prakišti valstybės biudžetą. Kažkada Andrius Kubilius žadėjo, kad krizė baigsis 2009 m. birželio 21 d., t.y., po to, kai „Bloomberg“ finansų rinkos stebėtojai paskelbė, jog Lietuvos finansų būklė gerėja tris mėnesius iš eilės. Jis taip pat yra sakęs, kad, kai prasidės Europos krepšinio čempionatas, sunkmetis jau bus praeity. Kad krizė baigiasi, jis čiulbėjo dar šių metų pavasarį. Tačiau biudžetui spalį atsidūrus ant Seimo stalo, apie krizės pabaigą A. Kubilius pamiršo.

Algirdas Sysas, Seimo narys, LSDP vicepirmininkas

Share

Skaityti daugiau: 2012 m. biudžeto projektas: Vyriausybė manipuliuoja ekonomine krize

Profesinės praktikos atlikimo galimybės Ispanijoje

Narių vertinimas:  / 0

100_4216Kiekvienais mokslo metais VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro visų profesijų baigiamųjų kursų mokiniai privalo atlikti 15 savaičių gamybinę praktiką įmonėse. Centro administracija ir praktikos vadovai ieško galimybių būsimiems absolventams atlikti praktiką įmonėse, pasižyminčiose savo pasiekimais, apsirūpinusiose moderniomis technologijomis. Centro mokiniams sudaroma galimybė gamybinę praktiką atlikti ir užsienyje. Šiais metais įvairių profesijų mokiniai atliko praktiką Vokietijoje, Austrijoje, Latvijoje, Estijoje.

Administracijos informacija

Share

Skaityti daugiau: Profesinės praktikos atlikimo galimybės Ispanijoje

Sėkmės istorija iš pirmųjų lūpų

Narių vertinimas:  / 0

IMG_5511„Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti,“- pamanė Elektrėnų profesinio mokymo centro apdailininkų mokytoja Stefanija Ulonienė, jos mokiniai ir elektrėniškiai – statybinių medžiagų pardavėjai. Visi jie paskutinį  lapkričio ketvirtadienį susirinko  į profesinio mokymo centre organizuotą teorinį-praktinį seminarą. Neapsiriko. Seminaro vedėjai, įmonės  „Elektra“  vadybininkai Andrius Jokubynas ir Nerijus Ryckis seminaro dalyvius užkrėtė ne tik noru viską remontuoti kokybiškai, bet ir savo verslą kurti. O kodėl gi ne? Juk užsikrėtus  nuoširdžia, sąžininga, energinga verslumo bacila ir tikint sėkme, ji visada garantuota.

Julija KIRKILIENĖ

Share

Skaityti daugiau: Sėkmės istorija iš pirmųjų lūpų

Kas yra tolerancija mūsų mokykloje, ir su kuo ji valgoma?

Narių vertinimas:  / 0
Turbūt jau žinote – lapkričio mėnuo „Ąžuolyno“ pagrindinėje mokykloje yra paskelbtas tolerancijos mėnesiu. Kas gi ta tolerancija? Atsivertus tarptautinių žodžių žodyną, randame atsakymą – priešingos negu mūsų nuomonės, požiūrio ar įsitikinimo gerbimas, pakanta, nereiškiant savo nuomonės.

Greta KAMANDULYTĖ

Share

Skaityti daugiau: Kas yra tolerancija mūsų mokykloje, ir su kuo ji valgoma?

Archeologui V.Vaitkevičiui įteikta valstybinė premija

Narių vertinimas:  / 0

Vyriausybė archeologui, istorikui ir rašytojui Vykintui Vaitkevičiui premiją skyrė už kūrybinę, mokslinę ir švietėjišką veiklą etninės kultūros srityje, etninės kultūros tradicijų plėtojimą.

Kasmetinė J. Basanavičiaus premija laureatui iškilmingai įteikta Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

V. Vaitkevičiui premiją teikė ir sveikino Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Kultūros ministras Arūnas Gelūnas bei kiti garbūs svečiai. V. Vaitkevičius sako premijos nesitikėjęs, tačiau džiaugiasi savo darbo įvertinimu.

Ona  ŠAKIENĖ

Elektrėnų literatūros ir meno muziejaus etnologė

Share

Skaityti daugiau: Archeologui V.Vaitkevičiui įteikta valstybinė premija

Greitosios pagalbos greitai gali nebelikti

Narių vertinimas:  / 0

alt-medicine-yogaNe. Politikai gyventi be skandalų negali. Šį kartą savivaldybės taryba, nepasitarusi nei su pacientų, nei su medikų bendruomenėmis, bandys prastumti sprendimo projektą panaikinti Elektrėnų greitosios medicinos pagalbos stotį.  Bandant apgauti partijų vadovams paklusnius tarybos narius ir visuomenę, sprendimo projektas pavadintas „Dėl Greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS)  pavadinimo pakeitimo ir viešosios įstaigos Asmens sveikatos priežiūros centro įstatų patvirtinimo“.

Julija KIRKILIENĖ

Share

Skaityti daugiau: Greitosios pagalbos greitai gali nebelikti

Kas (ne) žinoma apie transporto infrastruktūros atnaujinimą

Narių vertinimas:  / 0

grafikasNiekas nesiginčys, kad dabar gyvename laikotarpiu, kai pasaulis pasiekiamas ranka. Pasaulis yra ir Kinija, iš kurios į Lietuvą važiuoja traukiniai, ir Gabriliavos kaimas, kurio gyventojams po kelionės į Elektrėnus nebereikia nuo automobilių dulkių plauti ar atsilaisvinusių varžtų sukinėti - kelias baigiamas asfaltuoti. Gerus pokyčius jaučia ir šalies gyventojai, ir važiuojantys per šalį, tik ne visi žino, kas ir už kokius pinigus žmonių laiką taupo, didina saugumą keliuose, kuria ranka pasiekiamą pasaulį.

Julija KIRKILIENĖ

Share

Skaityti daugiau: Kas (ne) žinoma apie transporto infrastruktūros atnaujinimą

Specialiai iš Europos Parlamento. Europos Parlamente Kalėdų nuotaikos dar nesijaučia

Narių vertinimas:  / 0

IMG_0555Strasbūras – šiaurės rytų Prancūzijos miestas, Elzaso regiono sostinė, garsėjanti kalėdinėmis mugėmis. Tai taip pat vienas iš dviejų miestų, kuriame posėdžiauja Europos Sąjungos (ES) parlamentas. Mums šis miestas žinomas dar ir todėl, jog jame veikia Europos Komisija ir Europos žmogaus teisių teismas.

Lapkričio 14-17 dienomis Europos Parlamento sesijoje buvo sprendžiami klausimai, nulemsiantys ne tik šalių narių kapstimąsi iš krizės, bet ir tai, kaip apsaugoti lošėjus internete bei pagreitinti gydytojų profesinės kvalifikacijos  pripažinimą skirtingose ES šalyse. Sprendžiant net 27 šalims narėms svarbius klausimas dalyvauja ir tuzinas Lietuvos atstovų.

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

Share

Skaityti daugiau: Specialiai iš Europos Parlamento. Europos Parlamente Kalėdų nuotaikos dar nesijaučia

Specialiai iš Europos Parlamento. Europos Parlamente – Bajorų kaimo peizažai

Narių vertinimas:  / 0

IMG_0545Europos demokratijos sostinėje Strasbūre susiveda politikų, kūrėjų ir meno mėgėjų keliai. Virtinė lemtingų susitikimų lėmė, jog Europos Sąjungos šalių narių atstovai Europos Parlamente dabar gali grožėtis radviliškiečio tapytojo Ramūno Dagio darbų paroda, kurioje rasime ir Elektrėnų savivaldybėje esančio Bajorų kaimo peizažus.

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

Share

Skaityti daugiau: Specialiai iš Europos Parlamento. Europos Parlamente – Bajorų kaimo peizažai

Diabetas gyvenimo netrumpina

Narių vertinimas:  / 0

IMG_5132Lietuvoje cukriniu diabetu serga dvigubai daugiau žmonių, negu iš viso gyvena Elektrėnų savivaldybėje. „Diabetas gyvenimo netrumpina. Jį trumpiname mes patys, neteisingai gyvendami,“ – tokią tiesą lapkričio 18 d. Elektrėnų viešojoje bibliotekoje vykusioje konferencijoje išsakė slaugytoja diabetologė Aurelija Jakočiūnienė. Konferenciją organizavo Elektrėnų diabeto klubas ir jo pirmininkas Alfonsas Sodonis.

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

Share

Skaityti daugiau: Diabetas gyvenimo netrumpina

ES lėšos buvo skirtos ne užkasti į žemę, o kad gyventojai naudotųsi vandentvarkos ir nuotekų tinklais, bet žmonėms dabar svarbiau apsirūpinti maistu, nei investuoti į vandentiekį. Kai davė – ėmė, kai ruošiasi mušti – tenka bėgti

Narių vertinimas:  / 0

IMG_5081Nors per  Elektrėnų savivaldybę teka Neris, o ne Nemunas, bet savivaldybė (kartu su dar 13 savivaldybių) aktyviai dalyvavo Europos Sąjungos finansuojamame Nemuno aukštupio baseino vandentvarkos projekte. Projektas, pradėtas 2005  metais, buvo vienas iš pirmųjų projektų, vykdomų savivaldybėje, ir pagal planą I etapas užbaigtas turi būti šiais metais. Deja, darbai dar nėra užbaigti ir reikės daug pastangų juos užbaigti.  Darbai užtruko ne tik dėl pinigų stygiaus, patirties trūkumo, užsakovų ir rangovų kaitos, bet ir dėl atmestinai atliktų darbų. Kaimiškų vietovių žmonės, prieš penketą metų norėję gyventi miestietiškai, pamatę prisijungimo prie tinklų sunkumus, kainas ir nekokybišką tų tinklų veikimą, nebenori jungtis prie naujųjų tinklų. O Europos Komisija (EK) už įsipareigojimų nevykdymą savivaldybėms grasina metinio biudžeto dydžio baudomis.  Elektrėnų savivaldybė buvo įsipareigojusi prie naujų tinklų prijungti 1570 gyventojų.   I paketo I etapo projektui įgyvendinti skirta 42 762 685,00 litų (Sanglaudos fondo paramos dalis – 80 % (34 210 148,00 Lt), LR biudžeto dalis – 20 % (8 552 537,00 Lt).

Julija Kirkilienė

Share

Skaityti daugiau: ES lėšos buvo skirtos ne užkasti į žemę, o kad gyventojai naudotųsi vandentvarkos ir nuotekų...

Savivaldybės vadovai domėjosi gyvenimu Elektrėnų seniūnijoje

Narių vertinimas:  / 0

_MG_4896Savivaldybės vadovų diena Elektrėnų seniūnijoje lapkričio 10 d. prasidėjo po pietų ir baigėsi gerokai po darbo valandų. Gyvenimu seniūnijoje domėjosi meras Kęstutis Vaitukaitis, jo pavaduotojas Viktoras Valiušis bei du mero patarėjai – Inga Kartenienė ir Vaidas Andriejauskas, administracijos direktorius Henrikas Petrauskas ir jo pavaduotojas Vaidas Bernotas.

Julija Kirkilienė

Share

Skaityti daugiau: Savivaldybės vadovai domėjosi gyvenimu Elektrėnų seniūnijoje

Dėmesio! Sukčiai bando pasinaudoti banko Snoras nacionalizavimu

Narių vertinimas:  / 0

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato turimomis žiniomis, bandydami pasinaudoti padėtimi, susidariusia nacionalizavus banką SNORAS, sukčiai bando išvilioti žmonių pinigus. Šiuos kėslus gana išsamiai apibūdina šiandien, 12.10 val. nutikęs įvykis.

Share

Skaityti daugiau: Dėmesio! Sukčiai bando pasinaudoti banko Snoras nacionalizavimu

„Sodra“: visi socialinių išmokų gavėjai, jas gaunantys per „Snorą“, pinigus gaus

Narių vertinimas:  / 0

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“) informuoja, kad visi socialinių išmokų gavėjai, turintys sąskaitas banke „Snoras“ ir per jį iki šiol gavę jiems priklausančias išmokas, turėtų būti ramūs – jiems priklausantys pinigai niekur nedings. Žmonėms bus išmokėtos visos priklausančios išmokos, niekam nedings nei vienas litas.

Share

Skaityti daugiau: „Sodra“: visi socialinių išmokų gavėjai, jas gaunantys per „Snorą“, pinigus gaus

Vaikų Svajonės - Išpildykime vaikų svajones

Narių vertinimas:  / 0

vaikusvajones_Antrus metus startuojantis projektas „Vaikų svajonės“ ragina padaryti gerą darbą – įgyvendinti vieno ar kelių sunkiomis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones. Aitvaras, piešimo reikmenys, spalvinimo knygelė, pultu valdoma mašinėlė – šios ir kitos 515 socialinės rizikos šeimose gyvenančių vaikų svajonės jau patalpintos svetainėje www.vaikusvajones.lt.

Share

Skaityti daugiau: Vaikų Svajonės - Išpildykime vaikų svajones

Antstoliai ieško spynos Kazokiškių sąvartyno vartams

Narių vertinimas:  / 0
svartynasTeisus buvo Algirdas Dambrauskas, spalio 19 d. pikete prie Kazokiškių sąvartyno aiškindamas policininkams, kad šie kovotų prieš nusikaltimą vykdančius asmenis, šiukšliavežius, o ne prieš žmones, norinčius tą nusikaltimą sustabdyti – piketuotojus. Teismas Kazokiškių bendruomenei išdavė Vykdomąjį raštą.  Tai  reiškia, kad 2010 m. spalio 18 d. priimtas  teismo sprendimas turi būti vykdomas priverstinai, nes jis yra neįvykdytas taip, kaip jame nurodyta. Vykdomieji raštai neišduodami, jeigu sprendimas būna įvykdomas. „Prieš išduodamas vykdomąjį raštą teismas visuomet žiūri, ar jis turi duomenų apie teismo sprendimo įvykdymą“, -  sako Kazokiškių bendruomenės  advokatė Ramunė Dulevičienė. Vykdomasis raštas kazokiškiečiams reiškia, kad antstolis turi teisę uždėti spyną ant Kazokiškių sąvartyno vartų.

Julija KIRKILIENĖ

Share

Skaityti daugiau: Antstoliai ieško spynos Kazokiškių sąvartyno vartams

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.