Naujienos

Žmogus nėra skaičius

Narių vertinimas:  / 1

skaitymasŠiemet minimos 75-osios Lietuvos žydų žudynių metinės. Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, rugsėjo 22 ir 23 dienomis Lietuvoje buvo skaitomi Holokausto aukų vardai. Semeliškėse genocido atminimas paminėtas rugsėjo 23 ir spalio 6 d.

Share

Skaityti daugiau: Žmogus nėra skaičius

Abromiškių kaimo spindulys šviečia ne dėl apdovanojimų

Narių vertinimas:  / 2

abrŽemės ūkio ministerija (ŽŪM) jau septintus metus rengia konkursą „Lietuvos kaimo spindulys“. Rugsėjo 27 d. Vilniaus Rotušėje vyko šio konkurso nugalėtojų apdovanojimai.

Kadangi 2016-ieji paskelbti Bendruomenių metais, apdovanojimams buvo nominuoti ne pavieniai kaimo gyventojai, o kaimo bendruomenės. Iš daugiau nei šimto konkurso dalyvių buvo atrinktos 24 bendruomenės į aštuonias nominacijas. Du mėnesius visuomenė galėjo balsuoti Delfi portale už jaunatviškiausią, versliausią, inovatyviausią, sveikiausią ir sportiškiausią bendruomenę, įvertinti bendruomenes už socialinį jautrumą, už pozityvius pokyčius, už kultūros ir tradicijų puoselėjimą.

Share

Skaityti daugiau: Abromiškių kaimo spindulys šviečia ne dėl apdovanojimų

Sveikas ligoto nesupranta

Narių vertinimas:  / 2

neigaliejiJauniausiame, sovietiniais laikais statytame mieste – Elektrėnuose – žmonės irgi sensta, serga. Deja, žmonėms, turintiems judėjimo ar regėjimo negalią, patekti į valstybines, viešąsias, kartais ir privačias, žmones aptarnaujančias įstaigas, sudėtinga.

Dėmesio! Mes esame

Sveikieji žmonės, dažnai užimantys aukštas pareigas ir galintys padėti neįgaliesiems, nesusimąsto, kad liga ar nelaimė amžiaus nežiūri. Kiekvienas šiandien esantis sveikas rytoj gali atsisėsti į neįgaliojo vežimėlį ir prarasti galimybę dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Šiuo metu sergančiam ir judėjimo sutrikimų laikinai turinčiam Elektrėnų seniūnui Antanui Šalkauskui į savo darbovietę, savivaldybės vaistinę ar Valstybinę mokesčių inspekciją užeiti būtų sudėtinga – nėra pandusų. O kaip seniūnijoje savo reikalus išspręsti 180 judėjimo negalią turinčių žmonių?

Share

Skaityti daugiau: Sveikas ligoto nesupranta

Gangsterių priemonėmis prieš vietos spaudą?

Narių vertinimas:  / 2

Keisti ir jaudinantys dalykai pastaruoju metu vyksta vietinės spaudos užkulisiuose. Juose vis įžūliau ir brutaliau šmirinėja kai kurie pinigingi verslo ar politikos veikėjai, kuriems žiniasklaidos priemonės reikalingos savo įtakai regione stiprinti.

   Plačiai visoje šalyje nuvilnijęs Druskininkų mero skandalingas sumanymas už mokesčių mokėtojų pinigus pasikinkyti vietinę spaudą apeinant Visuomenės informavimo įstatymą, spjaunant ir į Etikos inspektoriaus išvadas – įkvepiantis pavyzdys įvairiems veikėjams, turintiems kėslų užvaldyti savo vietos spaudą ir taip išplėtoti asmeninių interesų galimybes. Spaudos žodžio galia regionuose yra itin stipri, todėl vietos laikraščiai tebėra geidžiamas vaisius. Kai norima jį pasiekti, naudojamos net gangsterių priemonės.

Share

Skaityti daugiau: Gangsterių priemonėmis prieš vietos spaudą?

Apie Kelių muziejų skaitysime tarptautinėje knygoje

Narių vertinimas:  / 0

IMG 0682Virginija Jacinavičiūtė

Antrą kartą Lietuvoje buvo suorganizuotas Lietuvos ir užsienio valstybių kelininkų bei transporto muziejininkų susitikimas. Pirmasis toks susitikimas Lietuvoje buvo 2009-aisiais metais. Penktadienį, rugsėjo 9 d., Kelių muziejuje vyko antrasis toks susitikimas.

Share

Skaityti daugiau: Apie Kelių muziejų skaitysime tarptautinėje knygoje

Mūzų tylėjimas kursto karą dėl vaikų

Narių vertinimas:  / 0

IMG 0650Julija Kirkilienė

Elektrėnuose iš jaunos mamos Neringos, įtarus smurtą artimoje aplinkoje, paimti du vaikai ir laikinai apgyvendinti Beižionių vaikų globos namuose. Dėl šio įvykio sujudo įvairios politinės jėgos, radusios nišą pasireklamuoti. Tik savivaldybės valdininkai tyli, tarsi mūzos, ginklams žvangant. Tas tylėjimas apaugo gandais vos ne iki jau pamirštos Garliavos mergaitės problemos.

Share

Skaityti daugiau: Mūzų tylėjimas kursto karą dėl vaikų

Elektrėnų savivaldybės VVG dalyvavo bendruomenių šventėje

Narių vertinimas:  / 0

vvg2016 m. rugsėjo 3 d. Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, įvyko I tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė, skirta Bendruomenių metams paminėti. Mugėje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupė (toliau – VVG) kartu su Pastrėvio, Kietaviškių, Žebertonių, Abromiškių, Kurkliškių, Vievio „Aktėvystės“ bendruomenių atstovais.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų savivaldybės VVG dalyvavo bendruomenių šventėje

Elektrėniškių pasirinkimas: amatininkas

Narių vertinimas:  / 1

profeJulija Kirkilienė

Elektrėnų profesinio mokymo centre į pirmą kursą susirinko 750 moksleivių. Tai beveik dvigubai tiek, kiek mokosi „Versmės“ gimnazijoje. Tie, kurie nori baigti gimnaziją, profesinėje taip pat tapo gimnazistais, nes mokymo įstaiga turi gimnazijos statusą. Privalumas čia toks, kad po dvejų mokslo metų moksleiviai gauna atestatą, o dar po metų įsigyja ir specialybę. Moksleivius į Profesinio mokymo centrą, pasak direktorės pavaduotojos Linos Ališauskienės, traukia naujausios technologijos ir tai, kad už pažangų mokymąsi mokama stipendija.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėniškių pasirinkimas: amatininkas

Septynių bokštų kolonadai – 20 metų

Narių vertinimas:  / 4

Julija KIRKILIENĖ

Bažnyčios 20-metisPagal Konstituciją Lietuvoje bažnyčia nuo Valstybės yra atskirta. Bet išskirtinės architektūros bažnyčios šalį puošia nuo seniausių laikų.

Share

Skaityti daugiau: Septynių bokštų kolonadai – 20 metų

Gintario ekskursijos – kitokios

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

AzuolasSakoma, kad norint būti laimingam, reikia dirbti tokį darbą, kurio nereikėtų dirbti. Elektrėnietis Gintaris Porutis, organizuojantis turistines pažintines ekskursijas po Lietuvą, Kuržemę (Latvija) ir buvusią Prūsiją (Lenkija), sako kaip tik ir dirbantis tokį darbą.

Share

Skaityti daugiau: Gintario ekskursijos – kitokios

Nuo… Iki...

Narių vertinimas:  / 0

Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio

Julija Kirkilienė

posedisŠį kartą tarybos posėdis pradėtas buvo ne tik gimtadienių sveikinimais... Taryba nutarė Elektrėnų garbės piliečio vardą suteikti klebonui, dekanui, monsinjorui Jonui Sabaliauskui. Baigtas posėdis buvo liūdnomis naujienomis apie savivaldybėje užregistruotą kiaulių marą ir diskusijomis apie neprižiūrimą Kazokiškių priešgaisrinį rezervuarą, kuriame nuskendo vaikas. Apsvarstyta birželio 29 dienos posėdyje buvo pusšimtis klausimų, įskaitant paklausimus ir pasiūlymus. Trims sprendimo projektams nebuvo pritarta.

Share

Skaityti daugiau: Nuo… Iki...

S. Kuzmos palikimas savivaldybėje

Narių vertinimas:  / 0

Ši liga – ne mirčiai, bet Dievo garbei (Ištrauka iš Evangelijos pagal Joną)

Julija Kirkilienė

keliasPrieš ketverius metus miręs skulptorius, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Stasys Kuzma Elektrėnuose paliko žinomus darbus – skulptūras „Prisikėlęs Kristus“ ir „Marija su mažuoju Kristumi“ bažnyčioje. O žymiosios skulptūros „Lozoriau, kelkis“, birželio 3 d. atidengtos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kiemelyje, muliažas nuolatinę vietą surado Vievio kelių muziejuje.  

Share

Skaityti daugiau: S. Kuzmos palikimas savivaldybėje

Nuo linkėjimų iš Maskvos iki kunigų padėkos

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

IMG 7589Septyniolikti metai dalyvauju tarybos posėdžiuose, kad apie ten priimamus sprendimus supažindinčiau skaitytojus. Dabar jau dirba penktoji Elektrėnų savivaldybės tarybos kadencija. Per tuos metus tarybos darbas, žinoma, tapo kokybiškesnis, ir jei ne opozicijos kaišiojami smeigtukai į riedančius ratus, taryba galėtų vien tik džiaugtis ledo ritulininkų atvežtais linkėjimais iš Maskvos ar kunigų padėkomis už bažnyčių rėmimą.

Share

Skaityti daugiau: Nuo linkėjimų iš Maskvos iki kunigų padėkos

Apie piketus ir svarbius sprendimus

Narių vertinimas:  / 2

Julija Kirkilienė

Tęsinys. Pradžia Nr. 17

Tęsiame reportažą apie balandžio 27-osios tarybos posėdį.

posedisArtūras Žvejys, trumpai pastovėjęs už posėdžių salės lango, dingo. Nesužinojau, ar jį nuvarė pranešimą apie policijos pareigūnų veiklą posėdyje skaitęs Viešosios policijos skyriaus viršininkas Edgaras Telinskis, ar pats, sulaukęs žurnalistų dėmesio, susivyniojo savo plakatus. O salėje darbas virė vos ne visą dieną.

Share

Skaityti daugiau: Apie piketus ir svarbius sprendimus

Investicijos Vievyje: daug proto, pastangų ir pinigų

Narių vertinimas:  / 1

Julija Kirkilienė

IMG 6502Vievyje atidaryta dar viena gamykla. Nauja polistireninio putplasčio gamykla „Etna“ Vievyje investavo per 3 mln. eurų į gamyklos pastatus ir įrangą, 16 savivaldybės žmonių jau surado įdomų ir neblogai apmokamą darbą, 4,5 ha apleistos teritorijos Statybininkų gatvėje sulaukė šeimininko, o statybininkai – naujo namų apšiltinimo produkto.

Share

Skaityti daugiau: Investicijos Vievyje: daug proto, pastangų ir pinigų

2016-ieji - Vietos bendruomenių – metai

Narių vertinimas:  / 2

Silvija Bielskienė

3AktėvystėPriešistorinės žmonių bendrijos kūrėsi išgyvenimo tikslais, todėl visi grupės individai privalėjo dirbti ir veikti kartu.

O kuo taip svarbios bendruomenės dabar, kad Seimas net visus 2016 metus paskelbė Vietos bendruomenių metais?

Kaip ir kuo alsuoja Elektrėnų savivaldybėje gyvuojančios 26 bendruomenės? Kalbinau kai kurių bendruomenių vadovus, kad su skaitytojais pasidalintų, kokiais džiaugsmais ir skauduliais, nuveiktomis ir planuojamomis veiklomis jie gyvena.

Share

Skaityti daugiau: 2016-ieji - Vietos bendruomenių – metai

Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio. Demokratėjimas

Narių vertinimas:  / 0

posediJulija Kirkilienė

Nuo šiol kiekvienas tarybos narys galės prieiti prie savivaldybės informacinių sistemų KONTOROS informacijos. Tai yra, kiekvienas tarybos narys žinos apie gaunamus ir siunčiamus raštus bei mero ir administracijos direktoriaus pasirašytus įsakymus ir potvarkius. „Demokratėjame“,- atsakė meras Kęstutis Vaitukaitis opozicijai, padėkojusiai valdančiajai daugumai už tokį priimtą sprendimą. O tai reiškia, kad nuo šiol nė vienas tarybos narys negalės pasiteisinti, kad nežinojo kokios nors informacijos, kaip teisinasi dabar prieš Kurkliškių bendruomenę nežinoję informacijos apie planuojamą krematoriumo statybą.

Share

Skaityti daugiau: Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio. Demokratėjimas

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.