Naujienos

Kalėdinis stebuklas: dukra sugrąžinta tėveliams

Narių vertinimas:  / 13

gediminasJulija Kirkilienė

Lietuvos vadovų projektą, kad vaikų namai liktų be vaikų, o šeimas praradę vaikai augtų šeimose, anksčiau nei socialinės apsaugos įstaigos vykdyti pradėjo Kurkliškių kaimo bendruomenės pirmininkas Gediminas Jachimavičius. Jis įvykdė savo asmeninį projektą, kad jo pažįstami žmonės Vida ir Andrius sugrįžtų į doros kelią ir patys augintų iš šeimos paimtus vaikus. Tiesa, vienas šeimos vaikas jau buvo įvaikintas, tad susigrąžinti galėjo tik tą, kuris irgi jau augo ne globos namuose, o pas globėjus.

Share

Skaityti daugiau: Kalėdinis stebuklas: dukra sugrąžinta tėveliams

Tarp dangaus ir žemės

Narių vertinimas:  / 1

subataVirginija Jacinavičiūtė

Dabar Elektrėnų Marijos- Kankinių Karalienės bažnyčia baltesnė už sniegą, tokia pat, kaip prieš 20 metų, kai pirmą kartą į pamaldas pakvietė tikinčiuosius. Ankstesnį spindesį bažnyčiai grąžino aukščio baimę gebantys įveikti elektrėniečiai Marius Subata ir Ernestas Karpičius, taip pat du aukštalipiai iš Kauno – Aleksandras Asackinas ir Raimundas Stapulionis. Vyrai darbus baigė spalį, tačiau tik gruodžio pradžioje susirinko draugėn pažymėti darbų baigimo. Po pasiplaukiojimo Elektrėnų baseine, buvo puiki proga pašnekinti aukštalipius, kurie du mėnesius triūsė tarp dangaus ir žemės.

Share

Skaityti daugiau: Tarp dangaus ir žemės

Informacijos nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia

Narių vertinimas:  / 5

sukciu aukaIš viešosios įstaigos „Elektrėnų savivaldybės asmens sveikatos priežiūros centras“ gruodžio 2 d. telefoniniai sukčiai išviliojo per 10 tūkst. eurų.

Share

Skaityti daugiau: Informacijos nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia

Nesvarbu, kad vaikšto pasiremdami lazda

Narių vertinimas:  / 1

sventeVirginija Jacinavičiūtė

Lietuvių tautosakoje yra bent du šimtai patarlių apie sveikatą. Tai liudija, kad gera sveikata žmogui yra itin svarbi. Viena patarlių byloja, jog negalima išsižadėti ligos, nes, ji prieš ateidama, nepaklausia, ar mes jos norime. Tikra laimė, kai liga įveikiama vaistais, tačiau, deja, savivaldybėje yra 1240 asmenų, kuriems dėl įvairių ligų nustatyti specialieji poreikiai.

Share

Skaityti daugiau: Nesvarbu, kad vaikšto pasiremdami lazda

Tarptautinis Erasmus+ projektas IMAGINE – galimybė pažinti svečias šalis

Narių vertinimas:  / 0

imagineElektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai jau trečius metus dalyvauja tarptautiniame Erazmus+ projekte IMAGINE. Projektas skirtas tam, kad, lankantis svečioje šalyje, kuo plačiau susipažintume su miestų įžymybėmis, kultūra, tradicijomis. Jau aplankėme Prancūzijos, Kroatijos, Suomijos mokyklas, dalyvaujančias projekte. Mūsų gimnazijoje lankėsi prancūzų ir italų komandos, organizavome visų šalių koordinatorių darbo sesiją.

Share

Skaityti daugiau: Tarptautinis Erasmus+ projektas IMAGINE – galimybė pažinti svečias šalis

Apie gerus ir kitokius darbus

Narių vertinimas:  / 0

Naujienos iš savivaldybės tarybos posėdžio

Julija Kirkilienė

IMG 3390Paskutinės lapkričio dienos savivaldybės tarybos posėdis pradėtas buvo naujos tarybos narės Daivos Vileikienės priesaika. Ji į tarybą atėjo vietoj Edmundo Niparavičiaus, tapusio ligoninės direktoriumi. Liberalų frakcijoje dar viena gera žinia: Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorė Silva Lengvinienė apsigynė edukologijos krypties disertaciją, jai suteiktas mokslų daktaro laipsnis. Tai antroji mokslų daktarė savivaldybės taryboje. Prieš 12 metų jauniausiu medicinos mokslų daktaru Lietuvoje tapo Arūnas Kulboka. Visiems trims paminėtiems tarybos nariams kartu su dar 22 savivaldybės politikais 15 sprendimų priimti užteko pusdienio.

Share

Skaityti daugiau: Apie gerus ir kitokius darbus

Pranciškus Jurgutis nuo baudos neišsisuko

Narių vertinimas:  / 1

jurgutTeismų maratonais dabar garsėjantis uostamiesčio verslininkas, buvęs bankrutavusios bendrovės "Klaipėdos hidrotechnika" ir daugelio kitų vadovas Pranciškus Jurgutis nesulaukė jo apeliacinį skundą nagrinėjusio teismo malonės ir turės susimokėti 1 883 eurų baudą už trukdymą antstolio veiklai bei melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą.

Skirtingai nei P. Jurgutis, jo bendrininku tapęs vairuotojas Kęstutis Jasaitis (gim. 1970 m.), už pranešimą apie nebūtą nusikaltimą gavęs 753,2 Eur dydžio baudą, su tokiu sprendimu susitaikė ir jo neskundė.

Share

Skaityti daugiau: Pranciškus Jurgutis nuo baudos neišsisuko

(Ne) pamiršta Abromiškių ligoninė

Narių vertinimas:  / 2

abroJulija Kirkilienė

To, ką turi Elektrėnų savivaldybės žmonės, pavydėti gali net didmiesčių gyventojai – reabilitacijos ligoninę Abromiškėse.

Nereikia mums važinėti į kurortus – visas procedūras galime atlikti arti, bet dažnai apie tai pamirštame. Abromiškių reabilitacijos ligoninė, minėdama 40 veiklos metų sukaktį, savivaldybės gyventojams primena, kad specializuota gydymo įstaiga teikia medicininės reabilitacijos ir antrinės sveikatos priežiūros paslaugas vaikams ir suaugusiems. Ligoninė savo pacientams šiais metais siūlo naujovių.

Share

Skaityti daugiau: (Ne) pamiršta Abromiškių ligoninė

YAMAHA muzikos mokykla – puiki galimybė atsiskleisti augančiai asmenybei

Narių vertinimas:  / 0

yamahaEglė BUTKUTĖ

,,Muzika – geriausia paguoda nuliūdusiam žmogui“,- dar 16 amžiuje teigė Martynas Liuteris. Elektrėnuose įsikūrusi YAMAHA muzikos mokyklos klasė ne tik ugdo vaikų muzikinę klausą, moko pajausti muziką, ja džiaugtis, tačiau ir skatina šeimas kuo daugiau laiko praleisti kartu.

Share

Skaityti daugiau: YAMAHA muzikos mokykla – puiki galimybė atsiskleisti augančiai asmenybei

Kad Seimo sėkmė taptų mūsų sėkme

Narių vertinimas:  / 0

Seimo nariaiPradėjo darbą naujasis Seimas, kuriame dirba du mūsų krašto atstovai: Trakų rajone gyvenantis Jonas Liesys ir Kaišiadorių rajone gyvenanti Laimutė Matkevičienė. Abu jie atstovauja ir Elektrėnų savivaldybės gyventojams, nes Elektrėnų savivaldybė yra padalinta į dvi rinkimų apygardas: Trakų-Vievio ir Kaišiadorių-Elektrėnų. Seime jau suformuotos frakcijos. Valdančiojoje Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje dirba L. Matkevičienė, o Liberalų sąjūdžio, kuriai priklauso J. Liesys, frakcija pasiskelbė dirbsianti opozicijoje.

Share

Skaityti daugiau: Kad Seimo sėkmė taptų mūsų sėkme

Bendruomeniškumo stygius, prasmė ir svarba

Narių vertinimas:  / 1

zvakesJulija Kirkilienė

Elektrėnų savivaldybėje registruotos net 27 bendruomenės. Būna gi, kad mažoje savivaldybėje kartais net bendruomenių pirmininkai vieni kitų nepažįsta. O kaip nepažindamas pasidalinsi gerąja patirtimi, kaip vieniems iš kitų pasimokyti šiais bendruomenėms skirtais metais? Tuo susirūpinę Abromiškių bendruomenės ir Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės aktyvistai nusprendė vykdyti projektą „Bendruomeniškumo svarba mūsų gyvenime“. Kaip rašė amerikietis psichologas Abrahamas Maslow, priklausymas grupei – vienas iš esminių žmogaus poreikių, kurio nepatenkinęs jis jaučiasi nesaugus, pasimetęs, jam sunku suvokti, kas jis yra.

Share

Skaityti daugiau: Bendruomeniškumo stygius, prasmė ir svarba

Vietoj valdiškų namų - integrali pagalba namuose

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

IMG 2020„Angelas sargas ta Edita ir visos moterys, kurios lanko mano namus“,- šypsosi po insulto sveikstanti 97 metų vieviškė Elena Dereškevičienė. O penkerius metus nevaikščiojanti Marijona Kaluževičienė sako, kad vienintelis jos džiaugsmas, kad žmonės apsilanko jos namuose. To džiaugsmo moterys turėtų daug mažiau, jei Elektrėnų socialinių paslaugų centras nevykdytų projekto „Integrali pagalba namuose“, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis.

Share

Skaityti daugiau: Vietoj valdiškų namų - integrali pagalba namuose

Nė vienas mirusysis nepamirštas

Narių vertinimas:  / 0

velinesJulija KIRKILIENĖ

Lapkričio pabaiga, tai dienos, kai lyg kalbamės su mirusiaisiais apie tai, ko nespėjome pasakyti gyviems esant. Tarp Vėlinių gėlių, žvakučių ir maldų, manome, reikia ir informacijos apie laidojimą bei mirusiųjų pagerbimą Elektrėnų savivaldybėje.

Share

Skaityti daugiau: Nė vienas mirusysis nepamirštas

Gerbiamieji Elektrėnų savivaldybės gyventojai,

Narių vertinimas:  / 1

Elektrėnai – jau ketvirtas Lietuvos miestas, kuriame vyks Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamas ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuotas seminarų ciklas, skirtas skatinti viešųjų pastatų ir daugiabučių namų modernizavimo procesą.

Spalio 25 d. (antradienį) vyksiančio seminaro metu išsklaidysime nepagrįstus mitus apie renovaciją, paneigdami nuostatas, kad renovacijos procesas yra ilgas, painus ir sudėtingas. Atsakysime į būsto administratorių ir bendrojo naudojimo objektų valdytojų klausimus, susijusius su konkrečiais pastatų atnaujinimo atvejais ir problemomis.

Share

Skaityti daugiau: Gerbiamieji Elektrėnų savivaldybės gyventojai,

Tiesos eliksyras

Narių vertinimas:  / 3

IMG 9577Prisimenate, kaip iš Vilniaus savivaldybės, apsimetęs STT pareigūnu, vagis paėmė automobilį. Vėliau vienoje degalinėje jis įsipylė degalų ir nesumokėjęs nuvažiavo. Elektrėnų PK pareigūnai vagį greitai išaiškino, sulaikė ir dar pas jį surado „Tiesos eliksyro“, kurį vežė į Elektrėnų ligoninę už kažkokią jam blogai suteiktą paslaugą. Eliksyras į ligoninę nepateko. Pro Elektrėnų pareigūnų akis nepraslysta įžūlūs vairuotojai, drįstantys atvažiuoti į komisariatą su kvapeliu ar be vairuotojų teisių. Elektrėnų policijos pareigūnai dėl savo principingumo užsitarnavo pagarbą: nubausti ar net nuteisti žmonės ateina į komisariatą pripažinti kaltę, atsiprašyti ir pasižada ne nusikalstama veikla užsiimti, o padėti pareigūnams. Tokiomis ir pertvarkos nuotaikomis pareigūnai pasitiko profesinę – Angelų sargų arba Policijos dieną.

Share

Skaityti daugiau: Tiesos eliksyras

Ką šiais laikais mums reiškia paštas

Narių vertinimas:  / 0

menininkeSpalio 9-ąją minima Pasaulinė pašto diena. Šią dieną 1874 m. įkurta Pasaulinė pašto sąjunga. Anksčiau pašto karietomis gabenti laiškai ir siuntiniai jau seniai pamiršti. Dabar pašte galima ne tik išsiųsti laiškus ir siuntas, bet ir apmokėti sąskaitas, pasipildyti elektroninį autobuso bilietą ar įsigyti įvairių prekių. Apie Pasaulinę pašto dieną, paštą ir jo pokyčius kalbamės su AB „Lietuvos paštas“ generaline direktore Lina Minderiene.

Share

Skaityti daugiau: Ką šiais laikais mums reiškia paštas

Elektrėnų kraštas festivalyje Nidoje

Narių vertinimas:  / 0

nidaBendruomenės „Elektrėnų kraštas“ aktyvistai bei pirmininkas Edmundas Vėželis rugsėjo 30–spalio 1 dienomis dalyvavo tarptautiniame bendruomenių festivalyje Nidoje.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų kraštas festivalyje Nidoje

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.