Naujienos

Matuko tragedijos atgarsiai Elektrėnuose

Narių vertinimas:  / 8

akcijaJulija KIRKILIENĖ

Kai šią savaitę visa Lietuva verkė ir degino žvakutes dėl patėvio užmušto Matuko, elektrėniškiai gyrė tarnybas, apsaugojusias Neringos vaikus. Prieš pusmetį Elektrėnų savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyba, socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai, medikai surado visus reikalingus įstatymus ir jų nepažeisdami Neringos vaikus nuo smurto apsaugojo. Kėdainiuose reikėjo pritaikyti vieną įstatymą – dėl smurto artimoje aplinkoje – ir smurtautoją nuo šeimos atskirti.

Share

Skaityti daugiau: Matuko tragedijos atgarsiai Elektrėnuose

Paštas į namus

Narių vertinimas:  / 2

pastasJulija Kirkilienė

Nuo liepos 1 d. savivaldybėje liks tik du pašto skyriai – Elektrėnų ir Vievio. Visi kiti – Beižionių, Semeliškių, Jagėlonių, Pastrėvio, Kietaviškių ir Kazokiškių – bus uždaryti. Apie tai sausio 24 d. seniūnams ir savivaldybės administracijai pranešė Lietuvos pašto Vilniaus regiono vadovas Linas Katauskas. Lietuvos paštas mažuosius paštus keičia į mobilų ateities laiškininką, prie kurio gyventojams teks pratintis.

Share

Skaityti daugiau: Paštas į namus

Nepaėmė milijono

Narių vertinimas:  / 0

posedyje01Julija Kirkilienė

Valdančiųjų posėdis prieš tarybos posėdį naudos nedavė. Liberalų sąjūdžio nariai neįtikino socialdemokratų balsuoti už du sprendimo projektus, vertus beveik pusantro milijono... ne ne eurų, litų. Eurais tai būtų per 400 tūkst., kurių taryba savo sprendimais nutarė neimti iš Europos Sąjungos fondų.

Share

Skaityti daugiau: Nepaėmė milijono

Metų žmonės: buvusios ir naujai įsteigtos nominacijos

Narių vertinimas:  / 3

zmonesJulija Kirkilienė

Jeigu į vieną renginį susirinktų visi per 15 metų apdovanoti savivaldybės „Metų žmonės“, jie užimtų daugiau nei pusę Elektrėnų kultūros centro salės.

Kiekvienais metais apdovanojami vis kiti darbštūs ir pagal gyventojų siūlymus bei sudarytos komisijos sprendimus to apdovanojimo nusipelnę žmonės. Kai kurie per tuos 15 metų apdovanoti ir po du kartus. O šių metų sausio 20 dieną nominacijų ir pastrėvietės tautodailininkės Rasos Rakauskienės specialiai sukurtų „Elektrėnų žiburio“ statulėlių paimti į sceną kilo 13 savivaldybės gyventojų. Pasiūlytų, pasak komisijos pirmininkės Vaidos Davidavičienės, buvo 60. Kiekvieną nominuotąjį pasveikino ir apdovanojo Seimo nariai Laimutė Matkevičienė bei Jonas Liesys. Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas savo seniūnijos nominantus dar apdovanojo specialiais prizais – laikrodžiais.

Share

Skaityti daugiau: Metų žmonės: buvusios ir naujai įsteigtos nominacijos

Vievio meno mokyklos šauniausieji

Narių vertinimas:  / 1

Vievio meno mokyklos šauniausiejiSausio 19 d. Vievio meno mokykloje vyko renginys, skirtas pagerbti šauniausiems mokyklos mokiniams, 2016 metais tapusiems respublikinių, tarptautinių ir savivaldybės konkursų nugalėtojais.

Share

Skaityti daugiau: Vievio meno mokyklos šauniausieji

Nelaimė ant bėgių

Narių vertinimas:  / 2

Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau-VGI) praneša, jog 2017 m. sausio 13 d. apie 20 val. Vievyje, pavojingoje geležinkelio zonoje, keleivinis traukinys kliudė asmens dviratį, kurį pastarasis tempė per bėgius.

Share

Skaityti daugiau: Nelaimė ant bėgių

Naujovės Elektrėnų ligoninėje

Narių vertinimas:  / 2

Julija KIRKILIENĖ

IMG 0728Kad Elektrėnų ligoninėje dirba naujas direktorius, pokyčius pirmiausia pastebi ligoninės Priėmimo skyriaus pacientai: atvežus ligonį nebereikia rankomis atidarinėti durų.

Share

Skaityti daugiau: Naujovės Elektrėnų ligoninėje

60 metų kartu

Narių vertinimas:  / 1

janoniai

Share

Po tėviškės skliautais

Narių vertinimas:  / 3

drutieneLiteratė Kazimira Akulevičiūtė-Drūtienė Naujuosius metus pasitiko nauja knyga „Po tėviškės skliautais“.

Tai penktoji autorės eilėraščių ir pamąstymų knyga, paįvairinta asmeninėmis nuotraukomis. Šį kartą vienas skyrius dedikuotas žmonėms, sutiktiems per netrumpą autorės gyvenimą. Vieni Kazimiros apdainuoti žmonės – jos artimieji, kiti – visuomenei žinomi asmenys. Eilės knygoje skirtos ir mūsų miestui Elektrėnams, ir miesto įkūrėjui – Pranui Noreikai:

Share

Skaityti daugiau: Po tėviškės skliautais

Trys Karaliai išaiškino laimėtojus

Narių vertinimas:  / 0

apdovanojimaiVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Kaip niekad gražiai žiemos šventėms šiais metais buvo papuošta miesto aikštė: verslininkas Jonas Koklevičius išpuoselėjo prakartėlę, įmonės, įstaigos viena už kitą sumaniau sukūrė dekoracijas savo eglutėms, o seniūnas Antanas Šalkauskas, eglučių parko sumanytojas, už šventinio laikotarpio paįvairinimą kiekvienam padėkojo per Trijų Karalių šventę. Karaliai į Kultūros namus atnešė ne tik aukso ar smilkalų, bet padėkų ir dovanų už miesto papuošimą.

Share

Skaityti daugiau: Trys Karaliai išaiškino laimėtojus

Atsakomybę už šalies žemės ūkį prisiėmęs ministras laukė šio iššūkio

Narių vertinimas:  / 0

ministrasNaujuoju Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministru paskirtas Bronius Markauskas dėl savo kompetencijos abejonių nekėlė niekam: nei jį delegavusiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, nei Prezidentei ar Seimui. 20 metų šalies žemės ūkio politiką kitose grandyse formavęs B. Markauskas ypatingo palaikymo sulaukia ir iš gimtojo Klaipėdos rajono žemdirbių. Viliamasi, kad B. Markauskas gebės apginti žmonių interesus žemės ūkio sektoriuje. Juolab prisimenant politiko ryžtą prieš 13 metų su bendražygiais blokuoti kelius, reikalaujant didesnės paramos pieno gamintojams.

Share

Skaityti daugiau: Atsakomybę už šalies žemės ūkį prisiėmęs ministras laukė šio iššūkio

Taip Elektrėnai sutiko Naujuosius

Narių vertinimas:  / 0

IMG 0108Virginija Jacinavičiūtė

Naujųjų Metų šventės paprastai prasideda susikaupimo laikotarpiu, katalikams sulaukus simbolinio Kristaus užgimimo, pasauliečiams – virsmo-nakties trumpėjimo laikotarpiu.

Sulaukus to virsmo, prasideda šventės. Pasaulyje ir Lietuvoje šventinis laikotarpis buvo neramus. Pirmąją Naujųjų metų dieną per žinias ir internetiniuose portaluose pasipylė žinios apie tragiškai besibaigusius metus, muštynes, žudynes, gaisrus. O Elektrėnuose Naujieji prasidėjo be didelių incidentų ir nelaimių.

Share

Skaityti daugiau: Taip Elektrėnai sutiko Naujuosius

Astravo atominė elektrinė - parako statinė ir elektrėniškiams

Narių vertinimas:  / 0

Astravo AE virš VilniausVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Visai šalia Vilniaus, Gardino srityje, sparčiai dygsta Astravo atominė elektrinė (AE), kurią suprojektavo Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“. Skelbiama, kad pirmasis blokas bus paleistas jau 2019-aisiais metais. „Astravo atominė elektrinė – ne pasienio problema, o Lietuvos išlikimo klausimas“, - kalbėjo Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Aušra Semaškienė žurnalistams skirtame seminare.

Ambasadorė, daugiausiai dirbanti Astravo atominės elektrinės klausimu, supažindino rajonų žurnalistus su Astravo atominės elektrinės statybų subtilybėmis ir problemomis, kurios kelia didelį pavojų Lietuvai.

Share

Skaityti daugiau: Astravo atominė elektrinė - parako statinė ir elektrėniškiams

Pagerbti ilgaamžiai

Narių vertinimas:  / 0

senoliai

Share

Moksleivių sveikatos stiprinimas mokantis plaukti

Narių vertinimas:  / 0

plaukimasLapkričio mėnesį į po remonto atidarytą Elektrėnų baseiną kiekvieną dieną gužėjo 2–4 klasių mokinukai (Elektrėnų pradinė mokykla; Vievio pradinė mokykla; Kietaviškių pagrindinė mokykla; Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazija), kurie mokėsi plaukimo įgūdžių. Vaikai turėjo po 10–11 plaukimo pamokų.

Share

Skaityti daugiau: Moksleivių sveikatos stiprinimas mokantis plaukti

Senuosius palydint

Narių vertinimas:  / 0

baigias metaiSeptynioliktą kartą laikraštyje „Elektrėnų kronika“ rašau atsisveikinimo su praeinančiais metais laišką. Per tuos metus Elektrėnų savivaldybėje, kaip ir visame pasaulyje, virė gyvenimas, džiaugėmės ir liūdėjome, sveikinome gimusius ir atsisveikinome su išėjusiais. Neišskirtiniai buvo ir praeinantys, 2016 metai. Jeigu ne rinkimai Lietuvoje ir JAV, atnešę netikėtumų, atrodytų, kad laikas tekėjo tiesut tiesutėle vaga. Perverčiau visus laikraščio 52 numerius ir net nustebau, kad metai savivaldybėje praėjo kaip niekad ramiai. Trumpai prisiminkime, kuo padėjome ir kuo baigėme metus.

Share

Skaityti daugiau: Senuosius palydint

Demokratija: mažuma paklūsta daugumai

Narių vertinimas:  / 0

VLMJulija Kirkilienė

Tarpušvenčiu, tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, vykusiame tarybos posėdyje meras daug kartų kartojo žinojęs ir sakęs, kad sprendimai šiame posėdyje bus priimti balsuojant vieningai. Į Algimanto Adomaičio pastabą, kad opozicija daugumą nori privesti prie demokratijos, meras atsakė: demokratija yra 50 proc. +1, t.y. mažuma paklūsta daugumai. Iš tiesų, posėdyje visiems tarybos sprendimo projektams pritarta būtų ir be opozicijos balsų, bet sklandų posėdžio darbą ir šventinę daugumos nuotaiką sugadino Kurkliškių kaimo bendruomenės ir bendruomenės „Aktėvystė“ pareiškimas, kad neva neskaidriai planuojama panaudoti lėšas vienam socialiniam projektui.

Share

Skaityti daugiau: Demokratija: mažuma paklūsta daugumai

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.