Naujienos

Tarptautinė lituanistinė konferencija ,,Imkit mane ir skaitykit“

Narių vertinimas:  / 0

konferencijalkVasario 16–kovo 11 dienomis Lietuvoje minimos ,,Lietuvių kalbos dienos“.

Vasario 24 dieną Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejus tarptautine mokytojų lituanistų konferencija „Imkit mane ir skaitykit“ pradėjo renginių ciklą, skirtą „Lietuvių kalbos dienoms“. Renginyje dalyvavo mokytojai iš Airijos, Latvijos, Vilniaus, Vievio ir Elektrėnų. Pradėdama renginių ciklą, muziejaus direktorė Jurgita Chmieliauskienė pakvietė konferencijos dalyvius į Vievio meno mokyklos mokinių darbų parodą „Lietuvos dvarai“ (mokyt. Augenis Kasputis) ir padėkojo už nuoširdų bendradarbiavimą. Mokytojas A. Kasputis pristatė parodą ir papasakojo, jog piešiniuose dvarai vaizduojami vaikų akimis, todėl jie gali būti paslaptingi, baugūs. Paroda veiks iki kovo 31 d.

Share

Skaityti daugiau: Tarptautinė lituanistinė konferencija ,,Imkit mane ir skaitykit“

Propaganda ir priešiškos informacinės operacijos Lietuvoje

Narių vertinimas:  / 1

erelisVirginija Jacinavičiūtė

Mes gyvename informacinių-komunikacinių technologijų apsuptyje. Ieškoti informacijos internete, per sekundę išsiųsti laišką į kitą pasaulio kraštą, matyti ne tik savo šalies televiziją – mums įprasta kaip kvėpuoti. Gyvenimas daug patogesnis, greitesnis ir paprastesnis, tačiau šiuolaikinės technologijos dėl savo galios, deja, jau tapo ir karo įrankiu. Apie informacinį karą itin aktualu kalbėti dabar, kai mūsų kaimynė Rusija nė nemano stengtis eiti draugiškos kaimynystės linkme. Kaip vykdomas informacinis karas, kokios priemonės jame pasitelkiamos, rajoninių laikraščių žurnalistai domėjosi Užsienio reikalų ministerijos suorganizuotame seminare. Apie propagandą ir priešiškas informacines operacijas Lietuvoje pasakojo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento viršila Tomas Čeponis.

Share

Skaityti daugiau: Propaganda ir priešiškos informacinės operacijos Lietuvoje

Investicijos pakeis Elektrėnus ir Vievį

Narių vertinimas:  / 2

pristatymasVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Europos Sąjungos investicijos akivaizdžiai į gera pakeitė Lietuvą, o nuo pavasario pradės keisti ir Elektrėnus. Apie tai labai daug kartų rašėme laikraštyje „Elektrėnų kronika“, kalbinome žmones, kurie džiaugėsi dėl naujų kelių, atnaujintų pastatų, nuotekų tinklų, sporto aikštynų. Ieškodami pašnekovų, dažniausiai vykdavome į kaimiškas vietoves, nes už miesto ribų investuojama buvo daugiausiai. Vasario 22 dieną Elektrėnų viešojoje bibliotekoje pristatydamas naujus projektus meras Kęstutis Vaitukaitis pažadėjo, kad Elektrėnų jaunimui nebereikės krepšinio ar futbolo žaisti važiuoti į kaimus, nes Elektrėnus ir Vievį netrukus pasieks Europos Sąjungos ir savivaldybės investicijos.

Share

Skaityti daugiau: Investicijos pakeis Elektrėnus ir Vievį

Taikiniu galime tapti kiekvienas

Narių vertinimas:  / 0

konferencijaAlbina SIDARAVIČIENĖ

Vasario 23 dieną elektrėniškiai buvo pakviesti į seminarą „Šiuolaikinių karų grėsmės ir galimas atsakas į jas“, kuris vyko viešosios bibliotekos konferencijų salėje. Paskaitas skaitė kariškiai profesionalai ir Valstybės saugumo departamento atstovė.

Share

Skaityti daugiau: Taikiniu galime tapti kiekvienas

Laimėtos ir pralaimėtos kovos

Narių vertinimas:  / 0

pk1Julija KIRKILIENĖ

Akivaizdu, nors ir neįtikėtina, bet savivaldybėje per septynerius metus, kai Elektrėnų policijos komisariato viršininku dirba Andžej Grudinskij, beveik išnaikinti prekeivių pilstuku taškai. Dabar susitikime su pareigūnais bendruomenės atstovai jau prašo alkoholiu prekiauti uždrausti ir parduotuvėse. Tik kovą su prekyba narkotikais pareigūnai pripažįsta vis dar pralaimintys.

Share

Skaityti daugiau: Laimėtos ir pralaimėtos kovos

Lengvata ištirpo ir turtingiems, ir nepasiturintiems

Narių vertinimas:  / 0

p. NeringaVirginija Jacinavičiūtė

Nuo sausio Lietuvoje atpigo elektra, tačiau ne visiems vienodai. Pusė elektrėniškių, gyvenančių naujojo rajono – Trakų, Saulės, Pergalės, Šarkinės gatvių daugiabučiuose – turi galimybę maistą gamintis tik ant elektrinių viryklių. Jie už elektrą mokėdavo mažiau pagal elektrinių viryklių tarifą, nei tie, kurie maistą gamina naudodamiesi dujomis. Gyventojai vasario mėnesį gavo sąskaitas, kuriose nebėra lengvatų elektrinių viryklių naudotojams. Gyventojai apie tai informuoti nebuvo. Nuo 2017 m. sausio 1 d. gyventojai, besinaudojantys elektrinėmis viryklėmis, už elektrą mokės tiek pat, kiek plano „Standartinis“ naudotojai – 11,4 ct už kilovatvalandę.

Share

Skaityti daugiau: Lengvata ištirpo ir turtingiems, ir nepasiturintiems

Apie išlaidas, pajamas ir dar kai ką

Narių vertinimas:  / 0

ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS FINANSINIŲ RODIKLIŲ APŽVALGA 2017 1-14Julija Kirkilienė

Meras vadovauja tarybai, todėl kaltas lieka ir už gerus, ir už kitokius darbus. Šiame posėdyje tarybos narys Viktoras Valiušis jį apkaltino už tai, kad savivaldybėje neauga gimstamumas, o aš, rašydama apie naujienas iš sausio mėnesio posėdžio, vietoj žodžio „pašiepė“ pavartojau „pasišaipė“ ir tuo merą tarsi apkaltinau tyčiojimusi iš tarybos narių. Bet tokia mero, kuriam tiesioginiuose rinkimuose tas pareigas patikėjo gyventojai, dalia, ir tie smulkūs grybštelėjimai tikrai neturėtų apkartinti įdomaus jo darbo. Svarbu, kad tas darbas atliekamas būtų sąžiningai.

Share

Skaityti daugiau: Apie išlaidas, pajamas ir dar kai ką

Veidu į regionus

Narių vertinimas:  / 0

susitikimasJulija Kirkilienė

Praėjus savaitei po susitikimo su rajonų merais, premjeras Saulius Skvernelis į susitikimą pakvietė rajonų žiniasklaidos atstovus. „Mano komanda žymėsis jūsų pastabas, bandysime spręsti visus klausimus“, - pažadėjo S. Skvernelis.

Skirtingai nei ankstesniuose pokalbiuose su ministrais pirmininkais, S. Skvernelis nesigyrė savo darbais, o beveik pusantros valandos skyrė regionų problemoms išklausyti.

Share

Skaityti daugiau: Veidu į regionus

Vasario 16-ąją elektrėniškiai šventė išradingai

Narių vertinimas:  / 1

vasario16Devyniasdešimt devintąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines elektrėniškiai minėjo prasmingai, įdomiai ir gausiai susirinkę į šventę. Gėlės prie paminklo 1944–1953 m. žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti padėtos buvo prieš šv. Mišias. Miesto aikštėje vėliavos pakėlimui ir himno giedojimui susirinko gausus būrys Elektrėnų ir savivaldybės gyventojų, tarp kurių buvo daug jaunimo, pasipuošusio tautine simbolika. Kultūros centras į scenarijų įtraukė, o vedėjai garsiai perskaitė Vasario 16-osios akto signatarų likimų istorijas, iš trispalvių širdelių aikštėje išdėliojo didelę širdį Lietuvai, o į kultūrinę programą įtraukė daug moksleivių.

Share

Skaityti daugiau: Vasario 16-ąją elektrėniškiai šventė išradingai

Džiaugiamės „Lietuvos energijos“ paramos fondo dovana parapijai

Narių vertinimas:  / 2

52016 m. Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės parapija pateikė paraišką „Lietuvos energijos“ paramos fondui, prašydama skirti finansavimą bažnyčios stulpų remontui. Per šį fondą paramą skiria ir Elektrėnuose veikianti elektros ir šilumos energijos gamybos įmonė „Lietuvos energijos gamyba“, AB.

Share

Skaityti daugiau: Džiaugiamės „Lietuvos energijos“ paramos fondo dovana parapijai

Renovacija: vieni nebenori, kitiems nedavė paramos

Narių vertinimas:  / 1

renJulija Kirkilienė

Šešių daugiabučių Vievyje ir dešimties Elektrėnuose gyventojai, suskubę į pirmuosius daugiabučių renovacijos etapus, džiaugiasi gyvendami šiltai, estetiškoje aplinkoje ir mokesčių mokėdami mažiau nei nerenovuotų namų gyventojai. O tie, kas norėtų savo daugiabučius renovuoti, turi daug klausimų tiek renovaciją administruojančiai įmonei – Elektrėnų komunaliniam ūkiui, tiek įmonei, ruošiančiai renovacijos techninius projektus. Trečiajame renovacijos etape pakilo statybų kainos, sumažėjo valstybės rėmimas, o iš 30 namų, norėjusių savo daugiabučius renovuoti, 35 proc. valstybės paramą gavo tik 9 daugiabučiai: vienas Vievyje ir aštuoni Elektrėnuose.

Share

Skaityti daugiau: Renovacija: vieni nebenori, kitiems nedavė paramos

Kelininkų rūpestis – saugumas kelyje

Narių vertinimas:  / 3

23-tiltas 2varJulija Kirkilienė

Kelių ir transporto tyrimo institutas atliko analizę, kuri parodė, kad didžiausią grėsmę saugiam eismui Lietuvoje kelia šie rizikos faktoriai: leistino greičio viršijimas, alkoholio vartojimas ir eismo dalyvių elgesys.

Share

Skaityti daugiau: Kelininkų rūpestis – saugumas kelyje

Vievio laukia šviesi ateitis

Narių vertinimas:  / 5

automagistrJulija Kirkilienė

Prieš beveik keturiasdešimt metų statytas viadukas per autostradą šaukte šaukiasi remonto. Jau kuris laikas VĮ „Automagistralė“, įvertinusi viaduko būklę, per jį riboja sunkiasvorio transporto eismą. Šią vasarą planuojama šį tiltą, „Automagistralės“ dokumentuose įvardijamą kaip Paparčių–Semeliškių viaduką, išardyti ir pastatyti naują.

Share

Skaityti daugiau: Vievio laukia šviesi ateitis

Bendruomeniniai šeimų namai – ne bendruomenėse

Narių vertinimas:  / 2

bendrJulija Kirkilienė

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną savivaldybės administracija pasitinka neramiai. Neseniai savivaldybėje lankėsi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT)specialistai. Redakcijos žiniomis, jie su savivaldybės vadovais kalbėjosi ne apie Valstybės valdymą, bet apie galimai mėginimą neskaidriai vykdyti projektą „Bendruomeniniai šeimos namai“.

Share

Skaityti daugiau: Bendruomeniniai šeimų namai – ne bendruomenėse

Rizikos: šeimų ir darbuotojų

Narių vertinimas:  / 7

daunoravicieneJulija KIRKILIENĖ

Šiomis dienomis, kai Lietuva vis dar gedi užmušto Matuko, o žiniasklaida mirga nuo pranešimų apie į gydymo įstaigas atvežamus sužalotus vaikus ir pasikėsinimą nužudyti socialinę darbuotoją, trumpai pakalbinome Semeliškių ir Beižionių seniūnijų socialinę darbuotoją Virginiją Daunoravičienę. Moteris šį darbą dirba nuo pat Elektrėnų savivaldybės įkūrimo – 17 metų, todėl gerai žino, kad šiame darbe rizikos grupei priklauso ne tik šeimos, bet ir socialiniai darbuotojai.

Share

Skaityti daugiau: Rizikos: šeimų ir darbuotojų

Koja kojon su technologijomis

Narių vertinimas:  / 2

epmcVirginija Jacinavičiūtė

Pasirenkančiųjų studijuoti informacines technologijas (IT) kasmet daugėja, tačiau vistiek jaučiamas didelis IT specialistų trūkumas.

„Investuok Lietuvoje“ skaičiavimais, 2019 metais gali trūkti 4000 specialistų šiuo metu Lietuvoje veikiančioms įmonėms. Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus teigia, kad specialistų trūkumas atsiranda dėl per mažo verslo, mokslo įstaigų ir valdžios bendradarbiavimo. Neįsigilinę į tai, ką diktuoja rinka, studentai pasirenka ne ateities profesijas, o tas, kuriose yra darbuotojų perteklius. Elektrėnų profesinio mokymo centras puikiai supranta, kad svarbu paruošti tokius darbuotojus, kurie ateityje būtų paklausūs, todėl nuo praėjusių metų lapkričio organizuoja neformaliojo ugdymo pamokas „Įdomioji robotika“, kuriose net priešmokyklinukai mokosi loginio mąstymo, o aštuonmečiai jau kuria tikrus robotukus.

Share

Skaityti daugiau: Koja kojon su technologijomis

Teisybę atstatyti pradės nuo turtingiausiųjų

Narių vertinimas:  / 2

mapsJulija KIRKILIENĖ

Per šimtas Elektrėnų nuosavų namų gyventojų jau gavo, o vieviškiai dar gaus laiškus, raginančius atlaisvinti savavališkai užimtas žemes. Privačių namų savininkams dalinant sklypus, kaimynystėje, kaip tyčia, paliekama buvo laisvos žemės, naujakurius į nuodėmę vedančios: jei laisva, tai kodėl ja nepasinaudojus?

Share

Skaityti daugiau: Teisybę atstatyti pradės nuo turtingiausiųjų

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.