Naujienos

Projektas, suvienijęs Vievio seniūnijos bendruomenes

Narių vertinimas:  / 2

dar į 8 pslGruodžio 2 d. Vievio miesto bibliotekoje ir Vievio seniūnijoje buvo atidarytos Vievio seniūnijoje kuriančių mėgėjų menininkų darbų parodos. Tai projekto, kurio tikslas per bendras veiklas skatinti Vievio seniūnijos NVO bendruomeniškumą, sutelktumą, kul­­­­tūrinį, pilietinį ugdymą ir kt. renginys. Vievio bibliotekoje Panerių kaimo bendruomenės „Panerija“ narės Alos Maigienės tapybos darbų parodos atidarymas pirmasis renginio etapas, kurio metu savamokslei menininkei šiltų žodžių negailėjo Panerių kaimo gyventojai, giminės ir draugai, projekto dalyviai. Moteris tapyti pradėjo tik prieš dvejus metus, o bibliotekos sienas papuošė daugiau nei 20 kūrybinių darbų. Paveiksluo­se daug gamtos motyvų, žmonių veidų, siluetų. Darbai šilti, spinduliuoja šviesias emocijas, kai kurie nuteikia gana filosofiškai. Po šilto Alos Maigienės darbų parodos atidarymo, renginio svečiai buvo pa­kviesti į Vievio seniūnijos salę, kur laukė dar trijų mėgėjų menininkų darbų parodos. 

Share

Skaityti daugiau: Projektas, suvienijęs Vievio seniūnijos bendruomenes

Didžiausias Lietuvoje kalėdinis miestelis po stogu - ,,Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė’’

Narių vertinimas:  / 1

litexpoGruodžio 9 dieną į Lietuvos sostinę atvyksta pirmasis tokio mąsto didžiausias sostinėje kalėdinis miestelis po stogu - ,,Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė’’. Virš 300 prekybininkų ne tik iš Lietuvos, bet iš Latvijos vienai dienai lankytojus žada stebinti ne tik originalių prekių gausa, prie mugės prisijungusiais socialiniais projektais, bet ir išskirtinėmis veiklomis, kurios čia pasitiks ir didelius, ir mažus.

Share

Skaityti daugiau: Didžiausias Lietuvoje kalėdinis miestelis po stogu - ,,Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė’’

Apdovanoti pažangiausi Elektrėnų ūkininkai

Narių vertinimas:  / 0

ukiai

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

 

Dvidešimt ketvirtą kartą vykusiame respublikiniame konkurse „Metų ūkis“, kurį organizuoja Lietuvos ūkininkų sąjunga, buvo apdovanoti trys ūkininkai, veiklą vyk­dantys Elektrėnų savivaldybėje. Du iš jų užsiima gyvulininkyste, trečioji – augina javus. Iš viso konkurse dalyvavo 455 ūkiai iš 40 savivaldybių.

Share

Skaityti daugiau: Apdovanoti pažangiausi Elektrėnų ūkininkai

Seimo narių vizitas Elektrėnuose

Narių vertinimas:  / 2

konservatoriai

Lapkričio 17 d. Elektrėnų sa­vivaldybėje lankėsi Seimo na­riai Rimantas Jonas Dagys, Gintarė Skaistė, Andrius Navickas ir jo padėjėjas Laurynas Preikša. Seimo narius pasitiko ir po įstaigas lydėjo  TS-LKD Elektrėnų skyriaus pirmininkas Ramūnas Kartenis ir skyriaus sekretorė Renata Monkevič. Pirmiausia svečiai susitiko su savivaldybės vadovu – meru Kęstučiu Vaitukaičiu.  Susitikimo metu meras pasidžiaugė, kad nedarbas Elektrėnų savivaldybėje  mažas, o ir vieta gyvenimui patraukli dirbantiems tiek Vilniuje, tiek Kaune. Tik apgailestavo dėl perteklinio reguliavimo investiciniams projektams, kuris suvaržo galimybes pritaikyti objektus būtent tos vietovės reikmėms.

Share

Skaityti daugiau: Seimo narių vizitas Elektrėnuose

Daugiabučių renovacija: kas, kaip ir kodėl?

Narių vertinimas:  / 0
traku gJulija KIRKILIENĖ
 
Elektrėnuose ir Vievyje prie kai kurių daugiabučių vėl sustatyti pastoliai, renovuojami daugiabučiai. Žmonės jau nebegyvena rūpesčiu, kas bus po dvidešimties metų, jie gyvena čia ir dabar.  Žmonės nori gyventi gražiai ir patogiai, o dabar tokiam gyvenimui sudarytos geros sąlygos.
Share

Skaityti daugiau: Daugiabučių renovacija: kas, kaip ir kodėl?

Šilumos kainas atpiginti gali ir biodujos iš sąvartyno

Narių vertinimas:  / 0

Vievis-10Justina ALEKSAITĖ

 

Atšalę orai daugeliui šalies gyventojų džiaugsmo nekelia ne tik todėl, kad be šiltesnių rūbų nebesinori kišti nosies į lauką, bet ir dėl įsibėgėjančio šildymo sezono. Būsto šildymo išlaidos neretam namų ūkiui šalyje yra nemenka našta, o dar labiau gyventojų nerimą kursto ketinimai šilumą dar branginti. Dėl augančios Lietuvos elektrinės tiekiamos energijos kainos šiluma pastaraisiais mėnesiais brango ir Elektrėnų bei Vievio gyventojams. Vis tik sąskaitos už šilumą jiems būtų dar didesnės, jei ne šalia Vievio įrengta biodujų jėgainė.

Share

Skaityti daugiau: Šilumos kainas atpiginti gali ir biodujos iš sąvartyno

Jubiliejus pažymėtas pergale ir D. Kasparaičio debiutu „Energijoje“

Narių vertinimas:  / 2

himnas

Virginija Jacinavičiūtė

 

Antradienį beveik pilnos Ledo rūmų tribūnos stebėjo sezono lyderių varžybas, kuriose susikovė 40-metį šventusi „Energija“ ir „Kaunas Hockey“ komanda. Pagrindiniu šventinio vakaro akcentu buvo  olimpinio čempiono Dariaus Kasparaičio pasirodymas arenoje pirmą kartą vilkint gimtojo miesto klubo marškinėlius.

Share

Skaityti daugiau: Jubiliejus pažymėtas pergale ir D. Kasparaičio debiutu „Energijoje“

Lietuvos savivaldybių indeksas:   Elektrėnai – 33–35 vietose

Narių vertinimas:  / 1

indeksas

Elektrėnų savivaldybė šiemet užima 33-35 vietas (kartu su Biržų ir Jonavos rajonų savivaldybėmis) 54 mažųjų savivaldybių indekse. Pernai savivaldybė buvo 28–30 vietose.

Share

Skaityti daugiau: Lietuvos savivaldybių indeksas:   Elektrėnai – 33–35 vietose

Sugalvokite idėją Lietuvai

Narių vertinimas:  / 0

ideja LietuvaiAktyviausi, žinomiausi šalies žmonės, norėdami išskirti­­nai paminėti Lietuvos nepriklauso­mybės šimtmetį,  vienas už kitą garsiau siūlo  idėjas Lietuvai.  O kuo mes blogesni? Juk eilinis laikraščio skaitytojas gal turi unikaliausią idėją, bet nežino, kam ją pasakyti. Tad laikraštis „Elektrėnų kronika“ kartu su Nacionaline ra­jonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija jungiamės prie iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ ir tikime, kad mūsų skaitytojų pasiūlytos idėjos bus pačios originaliausios, svarbiausios, o nuo jų įgyvendinimo sėkmės pri­klausys ir šalies, kurio­je mes gyvename,  Lietuvos sėkmė. Idėjų laukiame el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel. Nr. 8-605-19299, 8-652-46092, komentaruose svetainėje www.kronika.lt, Facebook paskyroje arba redakcijoje Trakų g. 20-2.  

Share

Skaityti daugiau: Sugalvokite idėją Lietuvai

Laimėjo „Pelėdros“

Narių vertinimas:  / 3

euroSpalio 25 dieną Elektrėnų sa­vivaldybės viešojoje biblioteko­je įvyko „Europrotai’’ 2017. Elektrėnuose vykusiame žaidime dalyvavo 6 komandos: EMSIC, JKL, Pelėdros, Būtent, Strasbūriečiai ir Fuxai. „Europrotų“ sezone vyks dar  4 žaidimo turnyrai, kurie numatyti  lapkričio 22, gruodžio 20, sausio 24 ir vasario 21 (finalas) dienomis. Turnyre žaidžia komandos, kurias gali sudaryti nuo 4 iki 6 žaidėjų. Vieną komandą iš Elektrėnu savivaldybės siųsime kovoti dėl galimybės laimėti kelialapius į Briuselį ir Strasbūrą bei gauti puikius prizus finale.

Share

Skaityti daugiau: Laimėjo „Pelėdros“

Pamaloninimai

Narių vertinimas:  / 0

IMG 1501

Julija KIRKILIENĖ

 

Pamaloninimų tarybos posėdyje, vykusiame spalio 25, Konstitucijos dieną, buvo ne vienas. Pirmiausia Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas dr. Česlovas Ignatavičius įteikė apdovanojimą UAB „Santerma“ (vad. Tomas Andriejūnas)  už efektyvią veiklą, atnaujinant (modernizuojant) pastatus Elektrėnų savivaldybėje.

Share

Skaityti daugiau: Pamaloninimai

Mirusiųjų atminimo diena: naujos mados ir apleistos kapavietės

Narių vertinimas:  / 0

kapaiJulija KIRKILIENĖ

 

Lapkričio pradžia... Įprasta, kad visa Lietuva skuba lankyti artimųjų kapų, o už tvarką kapuose atsakingos įmonės ruošiasi atlaikyti žmonių antplūdį. Darbymetis ir Lietuvos bažnyčiose: tradicija tapo lapkričio mėnesio pamaldose paminėti mirusiųjų pavardes, jei­gu to prašo ir bažnyčiai auką palieka mirusiųjų artimieji. 

Share

Skaityti daugiau: Mirusiųjų atminimo diena: naujos mados ir apleistos kapavietės

O kas paskui?

Narių vertinimas:  / 0

 Andrius NavickasAndrius NAVICKAS

Kartą mano teta, kai ėjome uždegti žvakutę per Vėlines ant jos brolio, mano dėdės, kapo, man išaiškino, kad kol nors vienas žmogus meldžiasi ir prisimena tą, kuris jau baigė savo žemišką kelionę, šiam nieko blogo negali atsitikti. Nelabai anuomet supratau, kas gali būti blogesnio už mirtį, tačiau nuo to laiko Vėlinių žvakės man tapo kur kas svarbesnės, kaip trapi nuo kažko negero pasaulį sauganti atmintis.

Share

Skaityti daugiau: O kas paskui?

Keiskime kelionės įpročius į žiemiškus

Narių vertinimas:  / 0

DSC05575Julija KIRKILIENĖ

 

Artėja lapkričio 1-oji, Visų šven­tųjų diena. Dešimtys tūkstančių automobilių, vairuojamų skubančių aplankyti giminaičių, pažįstamų, draugų kapus, Vėlinių dieną užplūs kelius. Kelininkus ypač neramina tai, kad vos atėjus permainingam rudeniui ir stojus nepastoviems orams, į kelius išvažiuoja daug nepatyrusių vairuotojų, galinčių sukelti skaudžių eismo įvykių. Vairuotojai, pasak kelininkų, metų laikus skaičiuoja kitaip nei sinoptikai – jiems yra du metų laikai: šiltasis ir šaltasis. Tiek vienas, tiek kitas trunka kone po pusmetį, tačiau esminis šių laikotarpių skirtumas yra automobilių naudojamos padangos. „Kai atšąla, avime šiltesnius batus, tad ar neverta pagalvoti apie automobilio padangas nelaukiant pirmojo sniego? Kad artėjanti žiema neužkluptų vairuotojų nepasiruošusių, reikia jau dabar ne tik pagalvoti apie automobilio ,,apavą“, bet ir keisti vairavimo įpročius iš vasariškų į žiemiškus“, - akcentavo VĮ „Automagistralė“ Saugaus eismo ir kelių priežiūros skyriaus inžinierius Ruslanas Rusakovas.  

Share

Skaityti daugiau: Keiskime kelionės įpročius į žiemiškus

Vietoj kiaulių augina šernus

Narių vertinimas:  / 0

 šernaiJulija KIRKILIENĖ

 

Šuolių kaime dėl šernų užnešto kiaulių maro, kuriuo už 10 kilometrų susirgo vienas paršiukas, ūkininkai nesiginčydami išskerdė savo kiaules ir mažus paršiukus. Jie tikėjo, kad praėjus grėsmei,  savo verslą atnaujins. Bet kai kaime vietoj populiacijos sumažėjimo užsiveisė kaimenės šernų, drąsiai ateinančių į sodybas ir rausiančių kiemus, žmonėms pagelbėti niekas neskuba. Medžiotojai ginasi, kad jie nėra etatiniai medžiotojai, už atlyginimą mažinantys šer­nų populiaciją, o svarbiausia, Kaišiadorių ir Elektrėnų medžiotojų būreliai vieni nuo kitų stumdo Šuolių kaimą, nesutardami, kuriam būreliui šis plotas priklauso.

Share

Skaityti daugiau: Vietoj kiaulių augina šernus

Prano Noreikos fenomenas – neieškoti naudos sau

Narių vertinimas:  / 2

kartuJulija KIRKILIENĖ

 

Gausus būrys visos šalies energetikų, valdžios įstaigų, orga­nizacijų bei šiaip elektrėniškių spa­lio 16 dieną 90-mečio proga sveikino Elektrėnų legendą Praną Noreiką. Elektrėnų bibliotekos salėje vos tilpo žmonės, norintys jubiliatui pasakyti pačius gražiausius padėkos žodžius, palinkėjimus, o ilgametė Elektrėnų vaistinės vedėja Nijolė Klei­nienė net sukūrė dainą, skirtą Jubiliatui, ir ją atliko. Tarp sveikintojų buvo kelių laikmečių ministrai ir energetikos viceministras Vidmantas Macevičius, Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Lietuvos tarptautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, „Lietuvos energijos gamyba“ direktorė Eglė Čiužaitė su kolektyvu, bendražygiai, kaimynai, draugai. 

Share

Skaityti daugiau: Prano Noreikos fenomenas – neieškoti naudos sau

Vieviečiui verslininkui dėl tikslo – statyti daugiabučius – nebaisios nei inspekcijos, nei teismai

Narių vertinimas:  / 1

pazeidimai

Julija KIRKILIENĖ

 

Vieviškis Irmantas, nerasdamas niekur kitur pagalbos, dar kartą kreipėsi į laikraštį „Elektrėnų kronika“: „Vievyje ir toliau buvu­sios katilinės teritorijoje, Semeliškių gatvėje, vyksta statybos ir  daromi pažeidimai. Savininkui Vidmantui  Babrauskui, matyt, jokios taisyklės nebegalioja. Prašome  pagalbos sutramdyti piktybišką pažeidėją, kol dar neatsitiko nelaimė.“ Ir atsiuntė pluoštą nuotraukų, kur užfiksuoti pažeidimai. 

Share

Skaityti daugiau: Vieviečiui verslininkui dėl tikslo – statyti daugiabučius – nebaisios nei inspekcijos, nei teismai

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.