Prasmingi darbai vienija žmones

Į savaitraščio „Elektrėnų kronika“ puslapius grįžo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas. Jau šiame numeryje startuoja naujas projektas „Prasmingi darbai vienija žmones“, kuriam šis fondas skyrė 4000 Eur paramą. Pagrindinė projekto ašis – skatinti skaitytojų pilietiškumą ir patriotiškumą, kurie yra itin svarbūs šiuo laiku. Projekte rašysime apie Elektrėnų savivaldybėje aktyviai veikiančios Elektrėnų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Algirdo šaulių 1-osios kuopos veiklą, sieksime skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir pilietinį ugdymą, sukurti informacinę erdvę jaunų žmonių diskusijoms apie pilietiškumą, ideologiją, tautinį sąmoningumą. LDK Algirdo Šaulių 1-osios kuopos nariai taip pat yra suinteresuoti jų veiklos sklaida. Šauliai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Renginių dalyviai didžiuojasi jaunimu, bet ne visi žino, kad tai – mūsų savivaldybės jaunuoliai, dalyvaujantys jaunųjų šaulių veikloje. Projektą vykdyti padės UAB „Galvės investicijos“ konsultantas, istorikas Romualdas Bakutis, atsargos kapitonas, žygių „Žalio Velnio takais“ organizatorius Vytas Šareika bei kiti bendradarbiai. Projektui kiekvieną numerį skirsime net du laikraščio puslapius, kuriuos gausiai iliustruosime nuotraukomis.

Projektas tęsis iki metų pabaigos. Tikimės, kad mums pavyks pasiekti išsikeltus tikslus – skatinti patriotiškumą, sutelkti žmones vienybei, kuri, kaip parodė laikas, ne kartą padėjo lietuviams pasiekti didžių pergalių.

Žalio Velnio takais mynė per 800 žygeivių

Narių vertinimas:  / 3

Virginija Jacinavičiūtė

IMG 8601Žalias Velnias - Jonas Misiūnas Didžiosios apygardos kovos partizanų vadas. Žygį jo kovos keliais penktą kartą organizavo Abromiškių bendruomenė.

Share

Skaityti daugiau: Žalio Velnio takais mynė per 800 žygeivių

Apie Vievio šaulių veiklą įrašai „Trimite“

Narių vertinimas:  / 0

milančiaus namasAnkstesnėse publikacijose pateikėme tai, ką atradome apie šaulių veiklą mūsų kraštuose. Apie Vievio šaulius žinojome nedaug, tačiau čia pagelbėjo atsargos kapitonas ir žygio „Žalio Velnio takais“ organizatorius Vytautas Šareika, kuris archyvuose atrado 1937 m. spalio 7 d. išleistą keturiasdešimtąjį „Trimito“ numerį. Čia plačiai aprašoma, kaip Vievio šaulių būrys šventė penkiolikos metų sukaktį. P. Kimčio publikacijoje paminėtos aktyviausių šaulių pavardės, aprašyta kaip šauliai šventė. Publikacija atskleidžia, kad Vievio šauliai turėjo chorą, Žebertonyse taip pat buvo šaulių būrys ir kitų įdomių faktų. Už nuotraukas dėkojame Vievio miesto bibliotekos vedėjai Ingai Sūnelaitienei.

Share

Skaityti daugiau: Apie Vievio šaulių veiklą įrašai „Trimite“

Šauliai šventė sąjungos įkūrimo sukaktį

Narių vertinimas:  / 0

prie sauuliu darBirželio 27-toji diena yra svarbi kiekvienam Lietuvos šaulių sąjungos nariui. Daugiau kaip 10 tūkstančių narių vienijanti Lietuvos šaulių sąjunga šią dieną mini Šaulio dieną ir švenčia sąjungos įkūrimą.

Share

Skaityti daugiau: Šauliai šventė sąjungos įkūrimo sukaktį

Šaulių sąjunga atgimė išeivijoje

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

12593553 442814069251328 5443630463845928660 oBuvimas toli nuo Lietuvos netrukdo mylėti savo tėvų ar senelių žemės, puoselėti senąsias vertybes. Tai parodo JAV gyvenantys lietuviai, kurie iki šiol aktyviai dalyvauja šaulių veikloje, švenčia visas Lietuvai svarbias šventes ir sukaktis. Čikagoje itin aktyviai veikia šauliai. Nenuostabu, kad po Antrojo pasaulinio karo būtent šiame lietuvių tankiai apgyvendintame mieste buvo atkurta Lietuvos šaulių sąjunga tremtyje. Australijoje 1966 m. antrą kartą išleista istorijos daktaro Jono Matuso knyga „Šaulių sąjungos istorija“.

Share

Skaityti daugiau: Šaulių sąjunga atgimė išeivijoje

Istoriją reikia perpasakoti - kad nepamirštume

Narių vertinimas:  / 1

Julija KIRKILIENĖ

Kas geriau gali pažinti meilę tėvynei, jei ne tas, kas buvo ją praradęs? Niekas. Prieš 75-erius metus jie buvo išvežti, palikę namuose viską, ką turėjo...

DSCF4491

Share

Skaityti daugiau: Istoriją reikia perpasakoti - kad nepamirštume

Praeities pamokos

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

Kronikai1Birželio 13-14 d. Vievyje ir Elektrėnuose vyko renginiai Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti.

Share

Skaityti daugiau: Praeities pamokos

Šauliai aktyvūs ir vasarą

Narių vertinimas:  / 1

13346468 1318183948209417 6623709887506641621 nBirželio 7-8 dienomis Elektrėnų LDK Algirdo 1-osios šaulių kuopos vadas Eividas Žemaitaitis buvo išvykęs į Latviją, kur vyko jaunimo vasaros stovykla Lyderių Inkubatorius. Eividas stovyklos dalyviams vedė kovinės savyginos, pasitikėjimo savimi paskaitas, kuriose stovyklos dalyviai bandė vaikščioti stiklų šukėmis. Eividas suorganizavo orientacinį žygį su karinėmis užduotimis ir fizinio lavinimo programą paplūdimyje ir jūroje. Stovyklos dalyviai buvo labai laimingi, netgi gulėdami šlapiame smėlyje.

Birželio 14 dieną, Elektrėnų „Versmės” gimnazijoje jaunieji šauliai kartu su gimmazijos bendruomene ir Elektrėnų darželio „Pasaka“ auklėtiniais pasodino medelį tremties aukoms atminti.

Share

ŠAUDĖ KLAIPĖDOJE

Narių vertinimas:  / 0

saule jpgGegužės 26-29 dienomis Klaipėdos r. vyko jaunųjų šaulių sporto žaidynės. Jose dalyvavo po 20 jaunųjų šaulių iš visų apskričių. Elektrėnams atstovavo Elektrėnų LDK Algirdo 10-osios šaulių rinktinės narė Deimantė Bandzevičiūtė.

Share

Skaityti daugiau: ŠAUDĖ KLAIPĖDOJE

Trakų šaulių ir visuomenės šventė

Narių vertinimas:  / 0

1934 m. šaulių laikraštyje „Trimitas“ nr. 25 buvo išspausdinta publikacija apie iškilmingą šventę Kaišiadoryse, surengtą Šaulių sąjungos įkūrimo sukakčiai paminėti. Publikacija perteikia, kokias iškilmingas šventes suruošdavo šauliai, kokiomis pramogomis pritraukdavo tūkstantines minias. Savo apsilankymu šaulių šventę pagerbė aukščiausi šalies vadovai, o svarbiausia, kad renginyje dalyvavo pats prezidentas Antanas Smetona. Už archyvuose rastą straipsnį dėkojame atsargos kapitonui, žygio „Žalio Velnio takais“ organizatoriui Vytui Šareikai.

Birželio 10 d. laikinajame Trakų apskrities centre Kaišiadoryse buvo didžiulė šventė. Iš visos apskrities į skubiu tempu besiplečiantį miestelį suvažiavo, suėjo dešimtys tūkstančių žmonių. Miestelis turbūt dar niekad nebuvo matęs tiek žmonių, tiek aukštų svečių.

Share

Skaityti daugiau: Trakų šaulių ir visuomenės šventė

Prisiminimai apie juodąjį birželį

Narių vertinimas:  / 0

Septyniasdešimt penkeri metai prabėgo nuo 1941 metų, birželio 14 dienos, kai buvo pradėtas masinis Lietuvos piliečių trėmimas. Pirmosios masinės Lietuvos gyventojų represijos įvyko 1939 m. rugsėjo–spalio mėn., kuomet TSRS kontroliavo karine jėga užimtą Vilniaus kraštą. Tuomet buvo suimti ir į TSRS kalėjimus išvežti šio krašto žmonės, priskirti priešiškai TSRS nusiteikusių asmenų kategorijoms. Šioms kategorijoms pirmiausia, žinoma, priklausė Lietuvos kariuomenės savanoriai, buvę šauliai.

Photo

Share

Skaityti daugiau: Prisiminimai apie juodąjį birželį

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.