Prasmingi darbai vienija žmones

Į savaitraščio „Elektrėnų kronika“ puslapius grįžo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas. Jau šiame numeryje startuoja naujas projektas „Prasmingi darbai vienija žmones“, kuriam šis fondas skyrė 4000 Eur paramą. Pagrindinė projekto ašis – skatinti skaitytojų pilietiškumą ir patriotiškumą, kurie yra itin svarbūs šiuo laiku. Projekte rašysime apie Elektrėnų savivaldybėje aktyviai veikiančios Elektrėnų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Algirdo šaulių 1-osios kuopos veiklą, sieksime skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir pilietinį ugdymą, sukurti informacinę erdvę jaunų žmonių diskusijoms apie pilietiškumą, ideologiją, tautinį sąmoningumą. LDK Algirdo Šaulių 1-osios kuopos nariai taip pat yra suinteresuoti jų veiklos sklaida. Šauliai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Renginių dalyviai didžiuojasi jaunimu, bet ne visi žino, kad tai – mūsų savivaldybės jaunuoliai, dalyvaujantys jaunųjų šaulių veikloje. Projektą vykdyti padės UAB „Galvės investicijos“ konsultantas, istorikas Romualdas Bakutis, atsargos kapitonas, žygių „Žalio Velnio takais“ organizatorius Vytas Šareika bei kiti bendradarbiai. Projektui kiekvieną numerį skirsime net du laikraščio puslapius, kuriuos gausiai iliustruosime nuotraukomis.

Projektas tęsis iki metų pabaigos. Tikimės, kad mums pavyks pasiekti išsikeltus tikslus – skatinti patriotiškumą, sutelkti žmones vienybei, kuri, kaip parodė laikas, ne kartą padėjo lietuviams pasiekti didžių pergalių.

Du tarpukario metų ąžuolai Broniai Stosiūnai

Narių vertinimas:  / 0

Daiva Červokienė

IMG 0323Tarpukario metų Lietuvos istorijoje labai reikšmingi buvo du Dzenkūniškių kaimo (Trakų apskritis, Semeliškių valsčius) sūnūs, auginti ir Lietuvos šaulių sąjungos: Bronius Stosiūnas, Domino, g. 1896 m., tris kadencijas rinktas Semeliškių viršaičiu ir Bronius Stosiūnas (Stasiūnas), Prano, g. 1897 m.- aktyvus tautinės sąmonės žadintojas, spaudos darbuotojas, Trakų, Šiaulių, Panevėžio, Ukmergės, Alytaus apskričių viršininkas, visuomeninės organizacijos „Pavasaris“ atgaivintojas.

Share

Skaityti daugiau: Du tarpukario metų ąžuolai Broniai Stosiūnai

Dzenkūniškių kaimo šauliai ir partizanai, arba Dzenkūniškių kaimas praėjusio amžiaus istorijos kryžkelėse ir šiandien

Narių vertinimas:  / 0

Daiva Červokienė

IMG 3065Vartant archyvinę medžiagą, surinktą Jovitos Niūniavaitės-Lesienės ir šviesaus atminimo Antano Lesio, apie Semeliškių šaulių būrio šaulius, į akis krenta tai, kad jame daug šaulių buvo iš Dzenkūniškių kaimo: šeši Stosiūnai (Bronius, Kazys, Leonas, Vladas, Zigmas ir Pranas, vėliau išvykęs iš valsčiaus ir 1940 m. įsirašęs į Vilniaus šaulių būrį), keturi Bartusevičiai (Alfonsas, Antanas, Motiejus ir Pranas) bei Juozas Kanapickas ir Mikas Kieras.

Žinant, kad 1929 m. Dzenkūniškių kaime tebuvo 66 gyventojai, tarp kurių daugiausia moterų ir vaikų, Dzenkūniškių kaimą galima pavadinti ir šaulių kaimu. O jeigu kaime buvo daug šaulių, aišku, vėliau turėjo būti ir partizanų, vyko aktyvi pokario kova.

Share

Skaityti daugiau: Dzenkūniškių kaimo šauliai ir partizanai, arba Dzenkūniškių kaimas praėjusio amžiaus istorijos...

Vieviškių darbai nepriklausomos Lietuvos gynybai

Narių vertinimas:  / 1

Vievio savanoriaiPrasmingi darbai vienija ne tik žmones, bet ir sieja praeitį su dabartimi. Ta vienybė šiek tiek sujaukė ir mūsų projekto planą. Rašydami apie žmones, skirtingais istoriniais laikotarpiais kovojusius už laisvą Lietuvą, vis daugiau surandame istorinės medžiagos iš skirtingų istorinių laikotarpių.

Share

Skaityti daugiau: Vieviškių darbai nepriklausomos Lietuvos gynybai

Elektrėniškių darbai nepriklausomos Lietuvos gynybai (3)

Narių vertinimas:  / 3

Tęsinys

Pradžia Nr. 29 (886)

Julija Kirkilienė

Profesija – ginti Tėvynę

toropovoElektrėnų kuopos savanoriai savo veiklą fiksavo nuotraukose asmeniniais fotoaparatais, bet ne visada ant nuotraukų užrašydavo net datas. Dienoraščio ar užrašų ant kalendorių užrašyti ir palikti istorijai niekas nesugalvojo, todėl 25 metų senumo įvykiai savanorių prisiminimuose išliko skirtingi. Vėliau už savo lėšas savanoriai nusipirko video kamerą, pratybas filmuodavo ir sukūrė filmą, kurį dabar, švenčių metu, peržiūri, pasidalina prisiminimais. Iš Elektrėnų savanorių kuopos išaugo ir po pasaulį pasklido vyrų, kurių profesija tapo ginti Tėvynę. 2002 metais Elektrėnų kuopą sujungus su Vievio kuopa užsibaigė Elektrėnų kuopos veikla, bet neužsibaigė elektrėniečių darbai Tėvynės gynybai. Daug elektrėniškių pasirinkę profesiją – ginti Tėvynę - garbingai dirba ir tarnauja Lietuvos kariuomenės struktūrose.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėniškių darbai nepriklausomos Lietuvos gynybai (3)

Misija Sibiras‘16“ dalyviai sugrįžo iš Igarkos

Narių vertinimas:  / 0

IMG 5851Praleidę dvi savaites už poliarinio rato esančioje Igarkoje, „Misija Sibiras‘16“ dalyviai sugrįžo į Lietuvą. Nepaisant ankstyvo traukinio atvykimo laiko, juos pasitiko būrys draugų, artimųjų ir tų, kurie neabejingi Lietuvos istorijos išsaugojimui bei projekto „Misija Sibiras“ veiklai.

Share

Skaityti daugiau: Misija Sibiras‘16“ dalyviai sugrįžo iš Igarkos

Elektrėniškių darbai nepriklausomos Lietuvos gynybai

Narių vertinimas:  / 0

Tęsinys. Pradžia Nr. 29 (886)

Pučas

Akelis ir Navickas1991 metais Rusijoje – pučas. 1991 metų rugpjūčio 19-osios ryte paskelbta naujiena: SSRS prezidentas nušalintas, SSRS miestuose važinėja tankai. Nors Lietuva teoriškai jau nebuvo SSRS sudėtyje, bet praktiškai – pasaulyje nepripažinta valstybė, kurios Televizijos ir radijo rūmuose vis dar šeimininkavo vadinamieji kolaborantai. Šalis nežinioje: kas bus?

Share

Skaityti daugiau: Elektrėniškių darbai nepriklausomos Lietuvos gynybai

Įspūdingiausias Pagrendos bunkerio radinys – vokiškas pistoletas

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

sautuvasŽygio „Žalio Velnio takais“ išvakarėse dar kartą buvo prisiminta sena Pagrendos miško istorija. Šios istorijos herojai – partizanai, kurie slėpėsi miške iškastame bunkeryje, o per 1945 m. vykusias kautynes žuvo.

Share

Skaityti daugiau: Įspūdingiausias Pagrendos bunkerio radinys – vokiškas pistoletas

Elektrėniškių darbai nepriklausomos Lietuvos gynybai

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

571991 metų sausio 13-osios įvykiai baigėsi sąlyginai laimingai. Palyginus su dabartiniais įvairių taikos metu vykstančių karinių atakų žuvusiųjų skaičiais, 13 žuvusiųjų nuo SSSR tankų galima pavadinti pigia laisvės išpirka. Nors nepriklausomą Lietuvą pasaulis delsė pripažinti, nors Lietuvoje sukiojosi galingoji SSSR armija, Lietuva pradėjo kurti savo krašto gynybą. Ir tame kūrime aktyviai dalyvavo Elektrėnų savanoriai.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėniškių darbai nepriklausomos Lietuvos gynybai

Laisvi laisvoje šalyje

Narių vertinimas:  / 1

Julija Kirkilienė

projektuVasaros renginių gausa šiek tiek sujaukė ir mūsų projekto „Prasmingi darbai vienija žmones“ planą. Todėl šį kartą be eilės puslapį skiriame Elektrėnų savanoriams, gynusiems ir visada pasiruošusiems ginti Lietuvos laisvę. Tai Elektrėnų 812-oji kuopa, Valstybės dieną šventusi organizacijos įkūrimo dvidešimtpenkmetį. Juk ar gali būti kas nors prasmingesnio, kaip saugoti ir ginti šalį, ar gali kas nors daugiau suvienyti žmones, kaip kelių kartų žmonių gyvenimai paskirti vienam tikslui – gyventi laisviems laisvoje šalyje.

Share

Skaityti daugiau: Laisvi laisvoje šalyje

Žalio Velnio kelio pradžia – Kaugonys

Narių vertinimas:  / 0

zalio-velnio-takais-1270 kilometrų. Tokio ilgio trasa prieš 70 metų mynė Didžiosios kovos apygardos vadas Jonas Misiūnas ir jo vadovaujami miško kariai. Anuomet jis dėl saugumo vadintas slapyvardžiu Žalias Velnias, o šiais laikais žymaus partizano vardą eiliniams žmonėms primena tradicinis dviratininkų ir pėsčiųjų žygis „Žalio Velnio takais“. Dalis žygio trasų atitinka kelius, kuriais dešimtį metų gindamiesi nuo okupantų mynė miško broliai – partizanai. Kažin kokių sukrečiančių istorijų papasakotų medžiai, jei galėtų kalbėti?

Share

Skaityti daugiau: Žalio Velnio kelio pradžia – Kaugonys

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.