Prasmingi darbai vienija žmones

Į savaitraščio „Elektrėnų kronika“ puslapius grįžo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas. Jau šiame numeryje startuoja naujas projektas „Prasmingi darbai vienija žmones“, kuriam šis fondas skyrė 4000 Eur paramą. Pagrindinė projekto ašis – skatinti skaitytojų pilietiškumą ir patriotiškumą, kurie yra itin svarbūs šiuo laiku. Projekte rašysime apie Elektrėnų savivaldybėje aktyviai veikiančios Elektrėnų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Algirdo šaulių 1-osios kuopos veiklą, sieksime skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir pilietinį ugdymą, sukurti informacinę erdvę jaunų žmonių diskusijoms apie pilietiškumą, ideologiją, tautinį sąmoningumą. LDK Algirdo Šaulių 1-osios kuopos nariai taip pat yra suinteresuoti jų veiklos sklaida. Šauliai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Renginių dalyviai didžiuojasi jaunimu, bet ne visi žino, kad tai – mūsų savivaldybės jaunuoliai, dalyvaujantys jaunųjų šaulių veikloje. Projektą vykdyti padės UAB „Galvės investicijos“ konsultantas, istorikas Romualdas Bakutis, atsargos kapitonas, žygių „Žalio Velnio takais“ organizatorius Vytas Šareika bei kiti bendradarbiai. Projektui kiekvieną numerį skirsime net du laikraščio puslapius, kuriuos gausiai iliustruosime nuotraukomis.

Projektas tęsis iki metų pabaigos. Tikimės, kad mums pavyks pasiekti išsikeltus tikslus – skatinti patriotiškumą, sutelkti žmones vienybei, kuri, kaip parodė laikas, ne kartą padėjo lietuviams pasiekti didžių pergalių.

Birutietės – tautinio tapatumo puoselėtojos

Narių vertinimas:  / 0

Virginija Jacinavičiūtė

5Lapkričio pradžioje bėgikai rinksis Vingio parke Vilniuje. Juos ten suburs dvi priežastys – aistra bėgimui ir kilnus tikslas pagerbti mirusius karius. Šį žygį antrąjį kartą organizuoja Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų Vilniaus draugija. Nedaug kas žino, kad Vilniaus draugijai vadovauja vieviškė Rasa Buikienė. Kviečiame susipažinti su Birutiečių sąjungos istorija ir veikla.

Share

Skaityti daugiau: Birutietės – tautinio tapatumo puoselėtojos

Semeliškių šaulių Ališauskų gyvenimo vingiai (tęsinys)

Narių vertinimas:  / 0

Pabaiga.Pradžia Nr. 42

Daiva Červokienė

Šaulių gyvenimas ir buitis

Alis nuotr 2004Ališauskų sodyba išliko iki dabar, tik praėjusio šimtmečio pradžioje pastatų stogus dengė šiaudai. Namas ilgas, dviejų galų, galu į gatvę. Pirkioje, pasieniuose, kampu stovėjo platūs, ilgi, stori suolai, didžiulis stalas, virš jo kabėjo žibalinė lempa su „abažūru“. Stalą per šventes užtiesdavo balta drobine staltiese su kutais, išsiuvinėta tulpėmis. Kambaryje stovėjo pasoginė skrynia, spinta, dvi lovos su šiaudų čiužiniais, sienas puošė šventi paveikslai. Etažerėje (retas kaime baldas) stovėjo šv. Marijos paveikslas, puoštas gėlėmis. Prie jo melsdavosi per „mojavas“– gegužines pamaldas. Virš etažerės kabojo veidrodis, šalia – sieninis laikrodis. Lubos buvo su įleistais į vidų balkiais, už kurių tėvelis užkišdavo dokumentus. Durų niekada nerakindavo. Valgydavo virtuvėje, kurią nuo kambario skyrė lentų siena. Ten stovėjo didelė krosnis ir viryklė, joje dideliuose „sagonuose“ (ketiniai puodai) virdavo bulves kiaulių ėdalui. Dar iš vakaro močiutė pakraudavo krosnį malkų, kurios per naktį pradžiūdavo. 4 valandą ryto ji kūrė ugnį, ruošė valgį. Ant sienos kabojo „šaukštinė“, kiekvienas turėjo savo medinį šaukštą.

Share

Skaityti daugiau: Semeliškių šaulių Ališauskų gyvenimo vingiai (tęsinys)

Semeliškių šaulių Ališauskų gyvenimo vingiai

Narių vertinimas:  / 0

Daiva Červokienė

Scan 20141222 223001Archyvinė medžiaga byloja, kad Lietuvos šaulių sąjungos Semeliškių šaulių būryje daugiausiai buvo Ališauskų: Alfonsas, Bronius, Jonas, Juozas, Kazys, Petras, Pranas, Romualdas, visi gyvenę Semeliškių miestelyje.

Share

Skaityti daugiau: Semeliškių šaulių Ališauskų gyvenimo vingiai

V. Šareika: nepainiokime valstybės su valdžia

Narių vertinimas:  / 1

Virginija Jacinavičiūtė

13559030 1244430745581826 6382517618455640591 oAbromiškietis Vytas Šareika kariškio duoną pasirinko būdamas dvidešimties. Kaip dauguma kariškių pirmąją šalies gynimo patirtį V. Šareika įgijo Lietuvai atkūrus neriklausomybę. Ši patirtis neatgrasė nuo idėjos būti kariškiu, tik dar labiau paskatino siekti karjeros kariuomenėje. Pats Vytas girtis nemėgsta, tačiau jo kolegos sako, kad jis išsiskiria ryžtingumu nugalint kliūtis į tikslą. V. Šareika kariuomenėje tarnavo 25-erius metus, jam suteiktas kapitono laipsnis.

Share

Skaityti daugiau: V. Šareika: nepainiokime valstybės su valdžia

Tęsiame diskusiją, ar reikalingos karinio pasirengimo pamokos mokyklose

Narių vertinimas:  / 1

atspsd

Share

85-osios šaulio pasieniečio žūties metinės paminėtos žygiu

Narių vertinimas:  / 2

Kazimiero-Cerskio pasienio-rajono-policininkaiAr dažnai prisimename už Lietuvos laisvę kritusiuosius Šaulių sąjungos narius? Ar tie atminimui skirti renginiai būna efektyvūs?

Share

Skaityti daugiau: 85-osios šaulio pasieniečio žūties metinės paminėtos žygiu

VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre lankėsi „Misija Sibiras‘16“ dalyvė Karolina

Narių vertinimas:  / 1

sibirasSpalio 4 dieną VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre svečiavosi, su mokiniais maloniai bendravo projekto „Misija Sibiras‘16“ dalyvė Karolina Tamašauskaitė, kuri teigė, jog jų pagrindinis tikslas – ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir patriotiškumą, siekti, jog mūsų tautiečiai neliktų abejingi Lietuvos istorijos išsaugojimui.

Share

Skaityti daugiau: VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre lankėsi „Misija Sibiras‘16“ dalyvė Karolina

Šeimą vienija bendras tikslas – saugoti ir ginti Tėvynę

Narių vertinimas:  / 1

Virginija Jacinavičiūtė

linasDiana ir Linas Pažėrai – išskirtinė šeima. Buvo metas, kai savo dukrą Rugilę jie augino pamainomis. Linas grįždavo iš darbo savanorių pajėgose Kaune savaitgaliui, o Diana savaitgalius leisdavo savanoriaudama ir atlikdama pratybas miškuose. Dar mokykloje Diana ir Linas svarstė stoti į Karo akademiją, ir svajonės išsipildė. Kai Diana susipažino su Linu, jis jau buvo bebaigiąs Karo akademiją, o vėliau ir Diana pasuko vyro pramintu keliu – stojo savanoriauti į Lietuvos kariuomenę. Diana ir Linas gyvena Kietaviškių seniūnijoje.

Share

Skaityti daugiau: Šeimą vienija bendras tikslas – saugoti ir ginti Tėvynę

Kariuomenės atkūrimo istorija

Narių vertinimas:  / 0

Baigėme rašinių ciklą apie tai, kaip kūrėsi Lietuvos kariuomenė nuo 1990 metų, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Trumpai dar peržvelgiame istorijos raidą ir pradedame naują rašinių ciklą apie šių laikų savanorius profesionalioje Lietuvos kariuomenėje.

1990 m. kovo 11-oji itin reikšminga Lietuvai data. Nors ir maišydami metus, bet net ir pradinukai žino, kad Kovo 11-ąją švenčiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Ant daugiabučių sienų iškeltos plazdančios vėliavos, šventiniai renginiai, drauge sugiedamas himnas sukelia mums patriotinius jausmus. O pilietiški žmonės šią svarbią dieną švęsti moko ir vaikus. Vyresniosios kartos atstovai žino, kad Nepriklausomybės atkūrimo akto pasirašymas buvo tik pirmas žingsnis nepriklausomos šalies link, labai svarbu buvo sunkiai pasiektą nepriklausomybę įtvirtinti.  

Share

Skaityti daugiau: Kariuomenės atkūrimo istorija

Kviečiame į diskusiją Buvęs Karo akademijos viršininkas: mokyklose būtinas savanoriškas karinis parengimas

Narių vertinimas:  / 0

eugenijus-vosylius-72338608Seime prasidėjo diskusijos dėl karinio parengimo įvedimo mokyklose.

Share

Skaityti daugiau: Kviečiame į diskusiją Buvęs Karo akademijos viršininkas: mokyklose būtinas savanoriškas karinis...

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.