Prasmingi darbai vienija žmones

Į savaitraščio „Elektrėnų kronika“ puslapius grįžo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas. Jau šiame numeryje startuoja naujas projektas „Prasmingi darbai vienija žmones“, kuriam šis fondas skyrė 4000 Eur paramą. Pagrindinė projekto ašis – skatinti skaitytojų pilietiškumą ir patriotiškumą, kurie yra itin svarbūs šiuo laiku. Projekte rašysime apie Elektrėnų savivaldybėje aktyviai veikiančios Elektrėnų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Algirdo šaulių 1-osios kuopos veiklą, sieksime skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir pilietinį ugdymą, sukurti informacinę erdvę jaunų žmonių diskusijoms apie pilietiškumą, ideologiją, tautinį sąmoningumą. LDK Algirdo Šaulių 1-osios kuopos nariai taip pat yra suinteresuoti jų veiklos sklaida. Šauliai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Renginių dalyviai didžiuojasi jaunimu, bet ne visi žino, kad tai – mūsų savivaldybės jaunuoliai, dalyvaujantys jaunųjų šaulių veikloje. Projektą vykdyti padės UAB „Galvės investicijos“ konsultantas, istorikas Romualdas Bakutis, atsargos kapitonas, žygių „Žalio Velnio takais“ organizatorius Vytas Šareika bei kiti bendradarbiai. Projektui kiekvieną numerį skirsime net du laikraščio puslapius, kuriuos gausiai iliustruosime nuotraukomis.

Projektas tęsis iki metų pabaigos. Tikimės, kad mums pavyks pasiekti išsikeltus tikslus – skatinti patriotiškumą, sutelkti žmones vienybei, kuri, kaip parodė laikas, ne kartą padėjo lietuviams pasiekti didžių pergalių.

Jie pasirinko kariuomenę

Narių vertinimas:  / 2

rytisRytis Strasevičius, elektrėniškis, pasirinkęs profesinę karo tarnybą

Tarnauju Lietuvos kariuomenėje jau daugiau kaip dvejus metus. Iš tiesų nėra lengva atsakyti, kodėl aš pasirinkau kario profesiją. Yra labai daug priežasčių, tačiau vienas iš svarbiausių aspektų, manau, yra meilė savo Tėvynei, namams, draugams ir šeimai. Nuo vaikystės augau tokioje aplinkoje, kur patriotizmas buvo puoselėjamas (kalbu apie savo draugus, tėvus ir kitus žmones, su kuriais turėjau laimę augti). Nuo mažens mane traukė uniformos ir ginklai.

Share

Skaityti daugiau: Jie pasirinko kariuomenę

Šauliška veikla formuoja naudingus įgūdžius

Narių vertinimas:  / 0

beiz saulVirginija Jacinavičiūtė

Nuo rugsėjo mėnesio Beižionių vaikų globos namuose suformuotas 11 narių Šaulių būrelis. Vaikai ir paaugliai būrelyje mokomi savigynos, rikiuotės pagrindų. Vaikams tai – smagus užsiėmimas, o vaikų auklėtojas ir vaikų globos namų direktorius mano, kad būrelyje įgytos žinios bus naudingos ateityje.

Share

Skaityti daugiau: Šauliška veikla formuoja naudingus įgūdžius

Tarnavimas kariuomenėje - pajuokavimas virtęs tikrove

Narių vertinimas:  / 4

svajaSvaja Kelpšaitė-Degutienė yra Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Biudžeto skyriaus viršininkė kapitonė.

Pirmoji mintis būti kariške merginai gimė mokykloje, per karinio pasirengimo pamokas. „Juokavau, kad eisiu į kariuomenę ryšininke“, - dalinasi mintimis S. Kelpšaitė naujai išleistoje „Versmės“ gimnazijos knygoje. Svaja dabar gyvena Jonavoje, tačiau Elektrėnai – jai vis dar mielas kraštas. Čia gyvena Svajos mama Vanda, sesuo Inga ir brolis Ričardas su šeimomis. Interviu su Svaja kalbame apie mylimą darbą kariuomenėje ir kitą meilę – vaikų globą.

Share

Skaityti daugiau: Tarnavimas kariuomenėje - pajuokavimas virtęs tikrove

Kviečiame prisijungti prie projekto

Narių vertinimas:  / 0

skel

Share

Tęsiame diskusiją: Ar reikalingos mokyklose karinio pasirengimo pamokos?

Narių vertinimas:  / 1

Savo nuomonę apie karinio pasirengimo pamokas išsako jaunosios kartos atstovai

Share

Skaityti daugiau: Tęsiame diskusiją: Ar reikalingos mokyklose karinio pasirengimo pamokos?

Tarpukario pasienio sargai

Narių vertinimas:  / 1

IMG 4393Ne pagal planą - dažnai sakome, kai nutinka kažkas neplanuoto. Žiniasklaidoje toks terminas taip pat dažnas. Nors projekte „Prasmingi darbai vienija žmones“ dabar rašome apie dabartinę kariuomenę, tačiau turime pasidalinti naujai surastomis žiniomis apie tarpukario pasieniečių darbą.

Dalinamės, nes negalime nepasidalinti.

 Lietuva - paribio valstybė. Prisiminkime: tarpukario metais Lietuvos siena ėjo kone per patį valstybės vidurį, beveik pro pat Panerius, Vievį, Daugirdiškes. Apie to meto pasieniečių darbą bei gyvenimą kalbėjomės su Kaišiadorių muziejaus direktoriumi Olijardu Lukoševičiumi, neseniai rinkusiu informaciją apie to meto pasienį ir pasieniečių darbą archyvuose.

Share

Skaityti daugiau: Tarpukario pasienio sargai

Aplankė savanorių kapus

Narių vertinimas:  / 0

14915263 1449497025078108 654396152637042836 nPer Vėlines Elektrėnų Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo 1-osios šaulių kuopos šauliai spėjo aplankyti ne tik savo giminaičių kapus, bet ir Nepriklausomybės kovose žuvusių karių kapus.

Share

Skaityti daugiau: Aplankė savanorių kapus

Aušrius Buikus: Labiausiai vertinti Tėvynę pradedi būdamas toli nuo jos

Narių vertinimas:  / 4

A. BuikusVirginija Jacinavičiūtė

Praeitame numeryje rašėme apie vieviškę Rasą Buikienę – Vilniaus birutiečių bendrijos pirmininkę. Šiai bendrijai priklauso karininkų šeimų moterys, tad savaime suprantama, kad Rasa taip pat karininko žmona. Rasos vyras Aušrius Buikus daugiau nei 20 metų tarnauja Lietuvos kariuomenėje, o šiuo metu vadovauja Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionui.

Interviu su A. Buikumi – apie karininko kelio pasirinkimo aplinkybes ir šeimos gyvenimo savitumą bei pasvarstymus kaip kurti geresnę Lietuvą.

Share

Skaityti daugiau: Aušrius Buikus: Labiausiai vertinti Tėvynę pradedi būdamas toli nuo jos

Užsieniečiai atlaikė naktį savivaldybės miškuose

Narių vertinimas:  / 0

14670640 1441043769256767 7598846985836240836 nŠią savaitę Elektrėnų LDK Algirdo 1-osios šaulių kuopos jaunieji šauliai Rokas Vaškevičius, Deimantė Bandzevičiūtė, Aleksas Katukevicius ir Erikas Ratkevičius dalyvavo projekte „In To The Woods“, kuriame kartu su 37 jaunuoliais iš Estijos, Latvijos, Italijos, Portugalijos ir Airijos mokėsi išgyvenimo laukinėje gamtoje įgūdžių.

Share

Skaityti daugiau: Užsieniečiai atlaikė naktį savivaldybės miškuose

Atvirasis laiškas skaitytojui

Narių vertinimas:  / 2

DSC00095Kreipiuosi net tik į draugus, bet ir į visus, kuriems įdomus bręstančio jauno žmogaus minčių pasaulis. Apie ką rašysiu šiame laiške? Nežinau nuo ko pradėti, bet nerašyti negaliu – mintys lipa viena per kitą. Pradėsiu nuo to, kad tai nėra linksma tema, kada skaitydamas gali pasijuokti, - papasakosiu apie siaubingą įvykį, sukrėtusį mūsų apylinkes prieš septyniasdešimt penkerius metus. Nežinau, kokios emocijos kils jums, bet aš išgyvenau didžiulį sielvartą dėl tautos netekčių.

Share

Skaityti daugiau: Atvirasis laiškas skaitytojui

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.