Prasmingi darbai vienija žmones

Į savaitraščio „Elektrėnų kronika“ puslapius grįžo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas. Jau šiame numeryje startuoja naujas projektas „Prasmingi darbai vienija žmones“, kuriam šis fondas skyrė 4000 Eur paramą. Pagrindinė projekto ašis – skatinti skaitytojų pilietiškumą ir patriotiškumą, kurie yra itin svarbūs šiuo laiku. Projekte rašysime apie Elektrėnų savivaldybėje aktyviai veikiančios Elektrėnų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Algirdo šaulių 1-osios kuopos veiklą, sieksime skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir pilietinį ugdymą, sukurti informacinę erdvę jaunų žmonių diskusijoms apie pilietiškumą, ideologiją, tautinį sąmoningumą. LDK Algirdo Šaulių 1-osios kuopos nariai taip pat yra suinteresuoti jų veiklos sklaida. Šauliai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Renginių dalyviai didžiuojasi jaunimu, bet ne visi žino, kad tai – mūsų savivaldybės jaunuoliai, dalyvaujantys jaunųjų šaulių veikloje. Projektą vykdyti padės UAB „Galvės investicijos“ konsultantas, istorikas Romualdas Bakutis, atsargos kapitonas, žygių „Žalio Velnio takais“ organizatorius Vytas Šareika bei kiti bendradarbiai. Projektui kiekvieną numerį skirsime net du laikraščio puslapius, kuriuos gausiai iliustruosime nuotraukomis.

Projektas tęsis iki metų pabaigos. Tikimės, kad mums pavyks pasiekti išsikeltus tikslus – skatinti patriotiškumą, sutelkti žmones vienybei, kuri, kaip parodė laikas, ne kartą padėjo lietuviams pasiekti didžių pergalių.

VVG veiklos iššūkiai ir ateities planai

Narių vertinimas:  / 0

vvg

Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupė jungia Elektrėnų savivaldybės teritorijoje veikiančias ir kaimo gyventojams atstovaujančias nevyriausybines organizacijas, verslo įmones, valdžios institucijas ir atstovauja Elektrėnų savivaldybės kaimo gyventojų interesams bei rūpinasi kaimo plėtra.

Share

Skaityti daugiau: VVG veiklos iššūkiai ir ateities planai

Abromiškių bendruomenė: tarp istorijos ir dabarties

Narių vertinimas:  / 6

abromiskieciaiJulija KIRKILIENĖ

Abromiškiečiai prasmingais darbais garsėja kartu su nuo XVI amžiaus rašytiniuose šaltiniuose išlikusia istorija apie dvarą ir kaimą. Paskutinio šimtmečio istoriją prisimena ir ją garbingai toliau rašo čia gyvenantys žmonės. Abromiškėse veikia ir prasmingais darbais garsėja stipri kaimo bendruomenė, kuriai nuo šių metų vadovauja Daiva Šareikienė.

Share

Skaityti daugiau: Abromiškių bendruomenė: tarp istorijos ir dabarties

Jubiliejinis pavasaris

Narių vertinimas:  / 0

antaninaSaulėtą kovo 21-osios dieną Pastrėvio gyventoją Antaniną Mikalauskienę garbingo 90-ojo jubiliejaus proga sveikino artimiausi žmonės bei kaimo bendruomenė.

Share

Skaityti daugiau: Jubiliejinis pavasaris

Pakalniškių kaimo bendruomenės ,,Jorė’’ susirinkimas su valdžios atstovais

Narių vertinimas:  / 0

jore

Pakalniškių kaimo bendruomenės „Jorė“‘ susirinkimas su valdžios atstovais įvyko 2017 m. kovo 21 d. Pakalniškių reabilitacijos centro salėje. Bendruomenės pirmininkė Regina Sakalauskienė visus supažindino su susirinkimo dienotvarke ir vėliau bendru sutarimu susirinkimo pirmininku išrinktas Zenonas Pukėnas, o sekretore Vilija Sajietienė.

Share

Skaityti daugiau: Pakalniškių kaimo bendruomenės ,,Jorė’’ susirinkimas su valdžios atstovais

Bendruomenė buria žmones bendram darbui ir poilsiui

Narių vertinimas:  / 0

Marija DubosieneNepriklausomos Lietuvos tiltą nuo 1918 metų iki šių dienų tiesia žmonės, gyvenę ir dirbę viename ar kitame šalies krašte. Šį kartą siūlome paskaityti apie vienos šeimos kelių kartų gyvenimą ir darbą Žebertonių kaime. Dubosų giminė visada pasižymėjo organizaciniais gabumais, todėl šalia gyvenančius žmones sujungdavo bendrai veiklai.

Share

Skaityti daugiau: Bendruomenė buria žmones bendram darbui ir poilsiui

KNYGNEŠYS – žmogus didis savo darbais

Narių vertinimas:  / 1

kulbKovo 16 d. Lietuva mini Knygnešio dieną. Elektrėnų savivaldybėje, Gilūšio kaime, žinomo knygnešio Motiejaus Grybausko proanūkė, žinoma savivaldybės visuomenės veikėja Ona Kulbokienė saugo Lietuvos kūrėjo atminimą. Pusantro šimto metų Elektrėnų krašte gyvena, kuria, dirba, Lietuvą garsina šalyje ir pasaulyje šešta M. Grybausko giminės karta. Susipažinkime ir, laukdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, įvertinkime, kokia šiandien būtų Lietuva, jei joje nebūtų gyvenę, kovoję ir dirbę tokie žmonės, kaip pačią lietuviškiausią pavardę nešiojantys Grybauskai.

Share

Skaityti daugiau: KNYGNEŠYS – žmogus didis savo darbais

Jono Misiūno-Žalio Velnio žūtis

Narių vertinimas:  / 1

Jonas Misiunas 1932 mKovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Kaip mūsų krašte gyvenę žmonės iki tos dienos ėjo šimtmetį, laisvę prarasdami ir ją atkurdami? Elektrėnų krašto apylinkėse partizaninėse kovose pasižymėjo Jonas Misiūnas-Žalias Velnias, kurio kovos kelius kasmet pamini Abromiškių bendruomenė. Šį kartą dėkojame rašytojui Stanislovui Abromavičiui, surinkusiam Jono Misiūno biografiją ir ją pateikusiam mūsų skaitytojams.

Stanislovas ABROMAVIČIUS

Lygiai prieš septyniasdešimt metų, tai yra 1947 m. kovo 11-ąją, dabar prasmingą mums dieną, MGB Maskvos Butyrų kalėjime užgęso partizanų Didžiosios Kovos apygardos (DKA) įkūrėjo ir vado gyvybė. Šį faktą iki šiol gaubia paslaptis, nes Lietuvos ypatingajame archyve Žalio Velnio baudžiamosios bylos nėra. Saugumas ilgai jo žūties faktą neigė. Tik jau 1960 metais Boleslovo Baranausko ir E. Erslovaitės parengtoje taip vadinamos Archyvinių dokumentų skelbimo redakcijos knygoje „Žudikai bažnyčios prieglobstyje“ pranešta, kad DKA kariuomenės „liaudies gynėjų“ buvo sudaužytos, J. Misiūnas ir jo pagalbininkai suimti. Žalias Velnias nusižudė... (B. Baranauskas (1902–1975), komunistinis pogrindininkas, pokaryje – LKP CK narys, 1940-1951 LSSR aukščiausiosios tarybos deputatas).

Share

Skaityti daugiau: Jono Misiūno-Žalio Velnio žūtis

Semeliškiečių Ališauskų gyvenimo vingiai

Narių vertinimas:  / 2

Besiruošdami švęsti Valstybės šimtmetį, vis dažniau atsisukame į žmones, kūrusius Lietuvą. Istorija mini daug iškilių žmonių, bet jie Valstybę kūrė su visais gyventojais. Kiekvienas darė tai, kas jam buvo gyvenimo skirta, tik ne kiekvienas pateko į istoriją. Vykdydami projektą „Prasmingi darbai vienija žmones“ ieškome savo apylinkėse žmonių, gyvenusių vienoje vietoje nuo 1918 metų ir savo darbais kūrusių tos vietos istoriją, kraštovaizdį, išlaikiusių tų vietovių papročius ir gyvenimo būdą.

Daiva Červokienė

Scan 20150413 103351Viena populiariausių pavardžių Elektrėnų apylinkėse yra Ališauskai. Šįkart pasidomėkime Semeliškių viršaičio Kazio Ališausko šeimos istorija. Kazys Ališauskas – mano prosenelis. Semeliškėse gimė ir mano senelis Juozas, močiutė Stefanija Pulauskaitė – Musteniuose. Taip pat Semeliškėse gimusi mano šviesaus atminimo mama Danutė Ona Ališauskaitė-Žilienė buvo pradėjusi rinkti giminės istoriją.

Share

Skaityti daugiau: Semeliškiečių Ališauskų gyvenimo vingiai

Už nuopelnus apdovanoti kraštiečiai

Narių vertinimas:  / 1

Molis. Foto Jono PaulauskoJulija KIRKILIENĖ

Vasario 16 d. Vilniaus rotušėje Valstybės atkūrimo paminėjime dalyvauti pakviesti buvo VĮ „Automagistralė“ direktorius Vladislovas Molis ir Baltamiškio kaime gyvenantis žinomas žurnalistas, rašytojas, LŽS Tarybos narys Vytautas Žeimantas. Jie buvo apdovanoti medaliais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai”.

Share

Skaityti daugiau: Už nuopelnus apdovanoti kraštiečiai

Viena istorija šimtmečio tėkmėje

Narių vertinimas:  / 4

ribnikovaiJulija KIRKILIENĖ

Prasidėjo paskutinieji šimtmečio metai po Lietuvos valstybės atkūrimo. Jau nedaug liko gyvų žmonių, kartu su Lietuva laukiančių šimtmečio jubiliejaus. Bet istorijoje liko vardai žmonių, visą tą šimtmetį prasmingais darbais prisidėjusių prie Lietuvos kūrimo, puoselėjimo, Nepriklausomybės išlaikymo. Pasižvalgėme po Semeliškių apylinkes, paieškojome žmonių, kurių giminės šaknys šiose apylinkėse šaknijosi paskutinį šimtmetį, ir pasidomėjome, kokiais prasmingais darbais jie kūrė Lietuvą.

Share

Skaityti daugiau: Viena istorija šimtmečio tėkmėje

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.