Prasmingi darbai vienija žmones

Į savaitraščio „Elektrėnų kronika“ puslapius grįžo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas. Jau šiame numeryje startuoja naujas projektas „Prasmingi darbai vienija žmones“, kuriam šis fondas skyrė 4000 Eur paramą. Pagrindinė projekto ašis – skatinti skaitytojų pilietiškumą ir patriotiškumą, kurie yra itin svarbūs šiuo laiku. Projekte rašysime apie Elektrėnų savivaldybėje aktyviai veikiančios Elektrėnų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Algirdo šaulių 1-osios kuopos veiklą, sieksime skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir pilietinį ugdymą, sukurti informacinę erdvę jaunų žmonių diskusijoms apie pilietiškumą, ideologiją, tautinį sąmoningumą. LDK Algirdo Šaulių 1-osios kuopos nariai taip pat yra suinteresuoti jų veiklos sklaida. Šauliai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Renginių dalyviai didžiuojasi jaunimu, bet ne visi žino, kad tai – mūsų savivaldybės jaunuoliai, dalyvaujantys jaunųjų šaulių veikloje. Projektą vykdyti padės UAB „Galvės investicijos“ konsultantas, istorikas Romualdas Bakutis, atsargos kapitonas, žygių „Žalio Velnio takais“ organizatorius Vytas Šareika bei kiti bendradarbiai. Projektui kiekvieną numerį skirsime net du laikraščio puslapius, kuriuos gausiai iliustruosime nuotraukomis.

Projektas tęsis iki metų pabaigos. Tikimės, kad mums pavyks pasiekti išsikeltus tikslus – skatinti patriotiškumą, sutelkti žmones vienybei, kuri, kaip parodė laikas, ne kartą padėjo lietuviams pasiekti didžių pergalių.

Telšiai: kuo panašūs ir kuo skiriasi nuo Elektrėnų

Narių vertinimas:  / 0

TELSIAIJulija KIRKILIENĖ

Sakoma, kad geriausiai žmogų pažinsi kelionėse. Bendruomenės „Elektrėnų kraštas“ nariai, susiruošę į ekskursiją po Žemaitiją, geriau pažino savo kraštą ir vienas kitą.

Share

Skaityti daugiau: Telšiai: kuo panašūs ir kuo skiriasi nuo Elektrėnų

Dovana Lietuvos šimtmečiui: per Šumskų giminę apie Vievio krašto istoriją

Narių vertinimas:  / 0

sumskasJulija KIRKILIENĖ

Lenkijoje gyvenantis Tadeušas Šumskas (Tadeusz Szumski) sako, kad nėr kito tokio ilgesio, kaip tėvynės ilgesys. Todėl jis kiekvienais metais iš Varšuvos atvyksta į Vievį tvarkyti savo giminės kapų Ausieniškių kaime, o viskas, kas vyko jo gyvenime iki 1946 metų, jam atrodo šventa. Šumskų giminė, kilusi iš Šumskų miestelio, žymiai prisidėjo prie Lietuvos kūrimo nuo 1918 metų, apie tai Tadeušo sesuo Janina parašė prisiminimus lenkų kalba. Šį pavasarį į Vievį atvykęs Tadeušas ieškojo galimybių tuos prisiminimus išversti į lietuvių kalbą ir išleisti knygą.

Share

Skaityti daugiau: Dovana Lietuvos šimtmečiui: per Šumskų giminę apie Vievio krašto istoriją

Semeliškių bendruomenės kelionė po Žemaitiją

Narių vertinimas:  / 2

kelioneVykdant Elektrėnų savivaldybės kultūros veiklos projektą „Istorinės atminties puoselėjimas ir Žemaitijos krašto kultūrinio gyvenimo pažinimas“, siekiant labiau populiarinti bendruomenės kartų bendravimą, Elektrėnų savivaldybės finansavimo lėšomis šių metų gegužės 27–28 dienomis organizavome dviejų dienų kelionę po Lietuvą.

Share

Skaityti daugiau: Semeliškių bendruomenės kelionė po Žemaitiją

Nevyriausybinės organizacijos - patarėjos ir kontrolierės

Narių vertinimas:  / 1

NVO

Julija KIRKILIENĖ

Apibrėžime sakoma, kad nevyriausybinė organizacija yra laisva piliečių valia įkurta organizacija, kuri siekia tarnauti visuomenės ar jos grupių labui, nesiekia pelno ir tiesioginio dalyvavimo valdant valstybę. Bet valstybės vadovai teoriškai nori, kad nevyriausybinės organizacijos joms patarinėtų. Praktiškai būna visaip.

Share

Skaityti daugiau: Nevyriausybinės organizacijos - patarėjos ir kontrolierės

Vievio bendruomenės kelionė į Šiaulių kraštą

Narių vertinimas:  / 0

vievio bendruomene

Gegužės 6-osios rytas buvo nuostabus, nes bendrai įgyvendinome puikią idėją – suorganizavome kelionę į Šiaulių kraštą.

Share

Skaityti daugiau: Vievio bendruomenės kelionė į Šiaulių kraštą

Šių laikų žmogui vis dar įdomi partizanų istorija

Narių vertinimas:  / 0

sauliaiEglė BUTKUTĖ

Ne vienam Lietuvos laisvės gynėjų istorija – tai lyg tolimi, paslaptimis apipinti pasakojimai, kuriuos skaitėme mokykloje, matėme filmuose, o galbūt net girdėjome savo senelius pasakojant. Tačiau daugkartinio dziudo, graplingo, brazilų džiudžitsu vietos ir tarptautinių turnyrų nugalėtojo ir prizininko, Elektrėnų šaulių būrelio vadovo Eivido Žemaitaičio nė viena diena nepraeina be pasakojimų, prisiminimų ar faktų apie rezistentus. Taigi, kodėl šiuolaikinės visuomenės jaunam žmogui vis dar įdomi daugybę metų skaičiuojanti laisvės gynėjų istorija?

Share

Skaityti daugiau: Šių laikų žmogui vis dar įdomi partizanų istorija

Abromiškių dvaras: istoriko dovana Lietuvos 100-mečiui

Narių vertinimas:  / 2

dvarasJulija KIRKILIENĖ

Jei, pagal Maironį, pavyktų prikelt nors vieną senelį, gyvenusį Abromiškių dvaro sodyboje, tai jis papasakotų Lietuvos istoriją nuo viduramžių laikų. Rašytinuose šaltiniuose Abromiškių dvaras pirmą kartą paminėtas 1571 m. Nuo to laiko dvaras ėjo iš rankų į rankas, istorijai palikdamas žinią apie to laikotarpio Lietuvos gyvenimo būdą. Paskutinio šimtmečio dvaro istoriją žmonės prisimena iš savo tėvų, senelių pasakojimų, o kai kuriems abromiškiečiams dvaras dar primena jų vaikystę. Tiesa, tada dvare jau ponai nebegyveno, o pastatas pamažu nyko. Šiuo laikotarpiu Abromiškių dvaras vėl gyvena atgimimo laikotarpį.

Share

Skaityti daugiau: Abromiškių dvaras: istoriko dovana Lietuvos 100-mečiui

Kurkliškių bendruomenės šiokiadieniai

Narių vertinimas:  / 2

Akcija DaromMūsų Kurkliškės – gana nuošalus kaimelis Elektrėnų savivaldybės pakrašty, Vievio seniūnijoje, kuriame gyvena vos keliasdešimt gyventojų. Mintis steigti bendruomenę tyliai ruseno kurkliškėnų galvose, bet vis kažko pritrūkdavo idėjos įgyvendinimui – tai iniciatyvos, tai laiko...

Share

Skaityti daugiau: Kurkliškių bendruomenės šiokiadieniai

Senjorų mėgėjų meno festivalis „Su pavasariu širdy“ Vievyje

Narių vertinimas:  / 0

TAU„Su pavasariu širdy“ – šį gražų pavadinimą sugalvojo Vievio kultūros centro darbuotojai, prieš septynetą metų nutarę rengti meninę saviraišką puoselėjantiems senjorams skirtą festivalį.

Share

Skaityti daugiau: Senjorų mėgėjų meno festivalis „Su pavasariu širdy“ Vievyje

Motinų bendruomenės - pasaulio ir savo vaikams

Narių vertinimas:  / 1

maldaJulija Kirkilienė

Lietuvos 100-metį sutikti bendruomenės ruošiasi įvairiais darbais. Bet ne visų bendruomenių darbai matomi plika akimi. Yra darbų, apie kuriuos sužinoti galima tik iš liudijimų. Tai pasaulio motinos, tarp jų ir Vievio parapijos moterys, susijungusios į bendruomenę „Motinos maldoje“ puošia pasaulį ir mūsų šalį dvasinėmis vertybėmis.

Share

Skaityti daugiau: Motinų bendruomenės - pasaulio ir savo vaikams

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.