Prasmingi darbai vienija žmones

Į savaitraščio „Elektrėnų kronika“ puslapius grįžo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas. Jau šiame numeryje startuoja naujas projektas „Prasmingi darbai vienija žmones“, kuriam šis fondas skyrė 4000 Eur paramą. Pagrindinė projekto ašis – skatinti skaitytojų pilietiškumą ir patriotiškumą, kurie yra itin svarbūs šiuo laiku. Projekte rašysime apie Elektrėnų savivaldybėje aktyviai veikiančios Elektrėnų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Algirdo šaulių 1-osios kuopos veiklą, sieksime skatinti vaikų ir jaunimo kultūrinį ir pilietinį ugdymą, sukurti informacinę erdvę jaunų žmonių diskusijoms apie pilietiškumą, ideologiją, tautinį sąmoningumą. LDK Algirdo Šaulių 1-osios kuopos nariai taip pat yra suinteresuoti jų veiklos sklaida. Šauliai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Renginių dalyviai didžiuojasi jaunimu, bet ne visi žino, kad tai – mūsų savivaldybės jaunuoliai, dalyvaujantys jaunųjų šaulių veikloje. Projektą vykdyti padės UAB „Galvės investicijos“ konsultantas, istorikas Romualdas Bakutis, atsargos kapitonas, žygių „Žalio Velnio takais“ organizatorius Vytas Šareika bei kiti bendradarbiai. Projektui kiekvieną numerį skirsime net du laikraščio puslapius, kuriuos gausiai iliustruosime nuotraukomis.

Projektas tęsis iki metų pabaigos. Tikimės, kad mums pavyks pasiekti išsikeltus tikslus – skatinti patriotiškumą, sutelkti žmones vienybei, kuri, kaip parodė laikas, ne kartą padėjo lietuviams pasiekti didžių pergalių.

Laimės formulę atrado sulaukęs pensijos

Narių vertinimas:  / 2

skorupskai

Daiva Červokienė

Pakalniškių kaimo (Elektrėnų sav.) pakraštyje įsikūręs Romaldas Skorupskas sako, kad gyventi pradėjo tik sulaukęs pensinio amžiaus. Beveik keturiasdešimt metų jis išdirbo statybose – nuėjo kelią nuo meistro iki įmonės vadovo. Sulaukęs pensinio amžiaus vyriškis nutarė atsisveikinti su profesija ir atsiduoti savo pomėgiams – tapybai ir skulptūrai. Dabar jis tapo savo gimtinės peizažus, gėles, įsimintinas vietoves, kaip pats sako, „viską, kas man gražu", drožia iš medžio, kala akmens skulptūras ir dalyvauja tautodailininkų, primityviosios tapybos parodose. Tačiau to Romaldui maža – šiemet sumanė pasimokyti muzikuoti...

Share

Skaityti daugiau: Laimės formulę atrado sulaukęs pensijos

Ekskursija po Biržų kraštą

Narių vertinimas:  / 0
prie Astravo dvaro
Pasaulis nesibaigia ties mūsų horizontu.
(A. M. Lemjeras)
 
Norint atitrūkti nuo darbų, pabėgti nuo kasdienybės, visai nebūtina keliauti į tolimas šalis. Daug gražių, įdomių vietų turime savo gimtinėje – tuo dar kartą įsitikinome rugpjūčio 19-ąją, kai gausus būrys Kurkliškių apylinkių gyventojų leidomės į ekskursiją po Biržų kraštą.
Share

Skaityti daugiau: Ekskursija po Biržų kraštą

Bendruomeninės veiklos rėmimas: pinigų yra, bet jų įsisavinti neskubama

Narių vertinimas:  / 0
bendruomene
Julija Kirkilienė
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministras dar gegužės 25 dieną pasirašė įsakymą ir aprašą, kaip 2017–2019 metais bus remia­mos bendruomeninės veiklos savivaldy­bėse. Elektrėnų savivaldybės nevy­riausybinių organizacijų rėmi­mui šiems metams skirta 21347 eurų, išskirstyti jie pagal gyventojų skaičių seniūnijose, bet iki rugpjūčio vidurio bendruomenės dar nė neapsvarstė, kaip šiems metams skirtas lėšas panaudos. Neapsvarstė todėl, kad projektus už bendruomeninei veik­lai skirtas lėšas laiminti turi seniūnaičiai seniūnaičių sueigose. O tokių sueigų kol kas nė viena seniūnija dar nesu­organizavo.
Share

Skaityti daugiau: Bendruomeninės veiklos rėmimas: pinigų yra, bet jų įsisavinti neskubama

Pacientų padėka neurologei Irinai Naumčik – nusipelniusios gydytojos vardas

Narių vertinimas:  / 8
Irina NaumcikJulija Kirkilienė
 
Birželio 30 d. sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu Elektrėnų ligoninės gydytojai Irinai Naumčik suteiktas nusipelniusios gydytojos vardas, tai liudija diplomas ir garbės ženklas. Bet gydytoją šis garbingas apdovanojimas pasiekė tik rugpjūčio 3 dieną ir įteiktas buvo per ligoninės darbuotojų rytinį penkių minučių pasitarimą. Įteikė apdovanojimą meras Kęstutis Vaitukaitis. 
Share

Skaityti daugiau: Pacientų padėka neurologei Irinai Naumčik – nusipelniusios gydytojos vardas

Studentės iš Argentinos palinkėjimas Lietuvai

Narių vertinimas:  / 1
MarianelaRimantas LEONAVIČIUS
 
Antras šio ciklo interviu su Argentinos lietuve, studente Ma­rianela Šiperka. Pakalbėjome apie jos galimybę studijuoti Lietuvoje, įspūdžius ir norą garsinti Lietuvą gimtajame krašte, Argentinoje.
Marinela Šiperka yra kilusi iš Berisso miesto Argentinoje, kur šiomis dienomis veikia pati didžiausia lietuvių bendruomenė. 2015 metais ji gavo stipendiją vieneriems metams studijuoti lietuvių kalbą, papročius ir kultūrą. Grįžusi į gimtąjį kraštą mergina toliau tęsė pedagogikos studijas, įgijo bakalauro laipsnį, ak­ty­viai dalyvauja bendruomenėje, kur moko vaikus lietuvių kalbos ir tautinių šokių.
Share

Skaityti daugiau: Studentės iš Argentinos palinkėjimas Lietuvai

Šimtamečio išmintis: mylėti ir nekirsti medžių, kurių nesodino

Narių vertinimas:  / 1
stonysJulija KIRKILIENĖ
 
Pusmetį vyresnis už atkurtą Lietuvos valstybę elektrėniškis Alfonsas Stonys šimtmetį liepos 28 dieną pasitiks sodo namelyje Geibonyse. Jeigu amžius „neimtų savo“, gal su didžiausiu užgyventu turtu – 12 metų jaunesne žmona Agne – dar pašoktų. O jeigu ir nepašoks, vis tiek Alfonsas džiaugiasi, kad su ja jau baigia pragyventi šešis dešimtmečius ir prašo Dievo dar nors ketverius metelius su ja pabūti, nes ji „labai gera“.  Bet iki šio gražaus jubiliejaus praėjo visas amžius, kuriame Alfonsas ir jo plati giminė skirtingais istorijos tarpsniais su praradimais ir atradimais gyveno ir kūrė Lietuvą. 
Share

Skaityti daugiau: Šimtamečio išmintis: mylėti ir nekirsti medžių, kurių nesodino

Vienija Vievio ežeras

Narių vertinimas:  / 1
zygisEmocijos atslūgo, nuovargis praėjo – pats metas pasidalinti antro žygio-bėgimo „Mus vienija Vievio ežeras“ įspūdžiais.
 
Drąsiai galime skelbti, kad vietinės reikšmės reikaliukas, kurio idėja gimė prieš pusantrų metų, tapo reiškiniu, pritraukusiu daugiau nei šimtą dalyvių iš Vilniaus, Jonavos, Elektrėnų, Vievio seniūnijos, iš kurių 9 nusprendė 12 kilometrų atstumą įveikti bėgdami. 
Share

Skaityti daugiau: Vienija Vievio ežeras

Grybauskų indėlis šimtmečio Lietuvai

Narių vertinimas:  / 0
Grybauskas
Julija KIRKILIENĖ
 
Almis Grybauskas – iš Gilūšio kaimo kilęs didžiavyris, Lietuvą supažindinęs su čekų klasiko J. Hašeko kareiviu Šveiku ir kitais čekų, lenkų, vokiečių, prancūzų, ukrainiečių rašytojais, išvertęs jų kūrinius į lietuvių kalbą bei padovanojęs savo kraštui, pasak Antano Jonyno, gerą, stiprią, orią ir stojišką poeziją. 
Share

Skaityti daugiau: Grybauskų indėlis šimtmečio Lietuvai

Lietuvės iš Venesuelos sugrįžimas į senelių žemę

Narių vertinimas:  / 1

Prasmingi darbaiApie lietuvių bendruomenes kitose šalyse planavome rašyti paskutinį metų ketvirtį. Bet planus sumaišė į Lietuvą iš Urugvajaus grįžęs ir žurnalistiką studijuojantis emigrantų proanūkis Rimantas Leonavičius, pažįstantis daugiau į tėvų šalį grįžtančių žmonių. Tad nepraleiskime galimybės susipažinti su kelių kartų žmonėmis, šimtmetį puoselėjusiais lietuvybę svetimose šalyse.

 

Rimantas LEONAVIČIUS

Pirmasis šio ciklo interviu su Venesuelos lietuve Vanda Liešinskas apie jos atsidūrimą tokioje tropinėje šalyje, jos dabartinę padėtį ir ateities viziją.

Vanda Liešinskas yra Venesuelos lietuvė. Jos seneliai tarpukariu išvyko į Naująjį Pasaulį kurti naujo gyvenimo. Simboliška, tačiau jos senelis Ignotas Aleksiejunas buvo iš Kaišiadorių, o Ignoto tėvai – iš Gabriliavos. Jie atsirado tolimame Urugvajuje, kur gimė Vandos tėvai Robertas Liešinskas ir Rosa Ana Aleksiejunas – abu lietuvių vaikai. Ten gimė ir ji pati, kur gyveno iki šešerių metų. Tuomet persikėlė kartu su šeima į Venesuelą – šalį, kurioje tėtis gavo darbą. Vandos gyvenimas pasisuko netikėtai. Moteriai šiandien yra 44 metai, ji svečiuojasi Lietuvoje, kur lanko savo vaikus. Jie mokosi Vilniaus lietuvių namuose – mokykloje, skirtoje užsienio lietuviams ir lietuvių tremtinių vaikaičiams. Vanda šiuo metu ketina pasilikti Lietuvoje ir kurti ateitį čia. Ji sutiko pabendrauti su „Elektrėnų kronika“ ir papasakoti visiems Elektrėnų krašto gyventojams apie tolimoje šalyje gyvenančius tautiečius bei dabartinę situaciją.

Share

Skaityti daugiau: Lietuvės iš Venesuelos sugrįžimas į senelių žemę

Bendruomenę vienija dramos kolektyvas

Narių vertinimas:  / 0

vestuvesVirginija JACINAVIČIŪTĖ

Gilučiuose nėra įregistruotos bendruomenės, kokias turi kitos savivaldybės seniūnijos, tačiau Gilučiuose veikia dramos kolektyvas, kuris dėl savo iniciatyvumo, vieningumo, sutarimo, gebėjimo sutelkti visus bendram darbui yra gal stipriausia bendruomenė savivaldybėje. Gilučių dramos kolektyvas, kuriam vadovauja kultūrinių renginių organizatorė Vida Vičkačkienė, birželį atšventė jau 10 metų veiklos jubiliejų.

Share

Skaityti daugiau: Bendruomenę vienija dramos kolektyvas

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.