Sakralinis paveldas

spaudos_remimo_fonas

Žemėj Lietuvos žaliuoja ąžuolai

Narių vertinimas:  / 0

Julija KIRKILIENĖ

IMG 8289Yra Elektrėnų savivaldybėje du neatskiriami dalykai: tai Juozas Stepankevičius ir Vievio kelių muziejus. Kaip toje dainoje: kai tari Juozas Stepankevičius, matai – Kelių muziejų ir priešingai – kai tari Vievio kelių muziejus – matai jo vadovą, įkūrėją, kelininką iki kaulo smegenų Juozą Stepankevičių. Jie ir gimtadienius beveik kartu švenčia. Spalio 19 d. Kelių muziejui suskaičiuota aštuoniolika metų, nors jis daug anksčiau veikė, o Juozas Stepankevičius spalio 25 dieną švenčia solidų jubiliejų – 80 metų prabėgo nuo tos dienos, kai jį Alytuje mama Marija pagimdė. 

Share

Skaityti daugiau: Žemėj Lietuvos žaliuoja ąžuolai

Kilnu padėti silpnesniam

Narių vertinimas:  / 0

10P1010085Mokykloje-darželyje „Žiogelis“ mokosi ir gyvena ypatingi vaikai. Jie turi mokymosi sunkumų, bet yra darbštūs ir paslaugūs.

Marija KAMANTAUSKIENĖ, Socialinė pedagogė

Share

Skaityti daugiau: Kilnu padėti silpnesniam

Pirmosios mokyklos direktorius: grafikais pavyko įtikinti, kad reikės naujos mokyklos

Narių vertinimas:  / 0
1stenhsssBe ko neįsivaizduojamas jaunas, besikuriantis miestas? Be jaunų šeimų ir vaikų juoko. Tokie prieš penkiasdešimtmetį buvo busimieji Elektrėnai: kartu su elektrine ir gyvenamaisiais namais tuometinėje Lietuvos VRE (valstybinės rajoninės elektrinės) gyvenvietėje kilo ir vaikų darželiai. O kaipgi mokyklos?
Share

Skaityti daugiau: Pirmosios mokyklos direktorius: grafikais pavyko įtikinti, kad reikės naujos mokyklos

Apie Elektrėnų kraštą: tada ir dabar

Narių vertinimas:  / 0
Pernai „Elektrėnų kronikos“ puslapiuose apsigyveno mūsų krašto šviesuoliai: rašėme apie rašytojus, muzikus, dailininkus ir visuomenės veikėjus.
Share

Skaityti daugiau: Apie Elektrėnų kraštą: tada ir dabar

Vievietis Dainius Pulauskas svajoja sugroti su paukščiais

Narių vertinimas:  / 1
Gražina Radzvilavičiūtė

IMG_1876ddyyhsysVienas iškiliausių šiandienos Lietuvos džiazo kūrėjų, pianistas, klavišininkas, išskirtinis lyderis bei savitas kompozitorius – tokiais epitetais tituluojamas iš Vievio kilęs garsus džiazo muzikantas Dainius Pulauskas, šiemet švenčiantis savo penkiasdešimtmetį.
Share

Skaityti daugiau: Vievietis Dainius Pulauskas svajoja sugroti su paukščiais

Maestro iš Vievio - dirigentas Gintaras Rinkevičius

Narių vertinimas:  / 0
Raminta Česnauskaitė

thfhmjstrksestssfeftatatatGintaras Rinkevičius – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, Latvijos nacionalinės operos pagrindinis kviestinis dirigentas, Novosibirsko akademinio simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas, Lietuvos muzikos akademijos profesorius, įvairių tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
Share

Skaityti daugiau: Maestro iš Vievio - dirigentas Gintaras Rinkevičius

Interviu su maestro, vieviečiu Tadu Šumsku

Narių vertinimas:  / 0
IMG_1696sfdgdhsth„…Mes iš visos širdies dainuojame brangiems Lietuvos ir pasaulio žmonėms. Mes pasiruošę dainuoti visiems ir visada, kas tik gražiai paprašo. Visi atidedame svarbius darbus vėlesniam laikui ir DAINUOJAME  JUMS, MIELIEJI!”
Share

Skaityti daugiau: Interviu su maestro, vieviečiu Tadu Šumsku

Mokytojai Bakučiai iš rankų nepaleidžia absolventų likimo

Narių vertinimas:  / 0
Gražina Radzvilavičiūtė

ghjghjdghdgfhthyjghNe vieną elektrėnietį tikriausiai nustebins faktas, jog pirmoji mūsų mieste įkurta mokykla buvo meno mokykla: ji tik vieneriais metais jaunesnė už patį miestą. Jau devintus metus naujose patalpose veikianti Elektrėnų meno mokykla kitąmet švęs penkiasdešimtmetį.
Share

Skaityti daugiau: Mokytojai Bakučiai iš rankų nepaleidžia absolventų likimo

Ona Patronaitienė: suskambėjus kanklėms viską užmirštu

Narių vertinimas:  / 1

Lietingą šeštadienio pavakarę Elektrėnų bibliotekos salėje elektrėniečiai turėjo puikią progą išgirsti ir pamatyti seniausio Lietuvoje ansamblio „Kanklės“ pasirodymą. Ansamblis šiais metais švenčia 104 metų jubiliejų, o koncertavo  Elektrėnuose todėl, kad jo ilgametė dalyvė, vėliau vadovė, elektrėnietė Ona Patronaitienė  taip pat šventė gražų jubiliejų.  Ansamblis „Kanklės“ ir garsioji tautodailininkė bei kanklininkė O. Patronaitienė tampriai surišti  gimtinės, Prienų raj. Skriaudžių kaimo saitais.  Ji, Ona Patronaitienė,  Aukščiausiojo apdovanota gausybe talentų, geriausiai atsiskleidė muzikoje ir tautodailėje. Šventėje dalyvavę jubiliatės  bičiuliai, žymūs kultūros veikėjai Juozas Elekšis ir Ipolitas Petrošius prisiminė žymių Lietuvos kultūros veikėjų talentus ir Oną lygino su M. K. Čiurlioniu.

Share

Skaityti daugiau: Ona Patronaitienė: suskambėjus kanklėms viską užmirštu

Ežys su šešiais spygliais arba Kornelijaus Jaroševičiaus rečitalis

Narių vertinimas:  / 0
Raminta Česnauskaitė

J._S_Bacho_konkursas_Nac._M._K.__._men___mokfgdg10Nors pianistas Kornelijus Jaroševičius dar tik Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos devintokas, bet jau grojo šalies ir tarptautiniuose festivaliuose, koncertuose, dalyvavo daugiau nei dvidešimtyje konkursų, tarp jų ir meninio skaitymo, 2008 m. „Versmės“ gimnazijos teatro festivalyje „Felicija“ išrinktas geriausiu 7–9 klasių aktoriumi ir Elektrėnų savivaldybės Metų mokiniu, išleido savo kūrybos knygelę.
Share

Skaityti daugiau: Ežys su šešiais spygliais arba Kornelijaus Jaroševičiaus rečitalis

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.