Sakralinis paveldas

spaudos_remimo_fonas

Kazokiškių bažnyčia sušvito naujomis spalvomis

Narių vertinimas:  / 3

IMG 2326Ineta BRICAITĖ

Nuo 1996 m., mirus klebonui Jonui Kazlauskui, Kazokiškių parapija yra aptarnaujama Vievio parapijos klebono. Kai Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčia tapo lankoma ne kasdien, o ir parapijiečių aktyvumas vis mažėjo, jai ir dėmesio buvo skiriama mažiau. Tačiau kai beveik prieš dešimtmetį Kazokiškių bažnyčioje klebonauti pradėjo kun. Alfonsas Kelmelis, ji sušvito naujomis spalvomis ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.

Share

Skaityti daugiau: Kazokiškių bažnyčia sušvito naujomis spalvomis

Vievyje auga jaunų katalikų karta

Narių vertinimas:  / 4

945667 665475190132751 1267466996 nIneta BRICAITĖ

Neturėtume jokio sakralinio paveldo, jei tikėjimas nebūtų perduodamas iš kartos į kartą. Nors ne vieną kunigą liūdina, kad aktyviausi parapijiečiai tiesiog išmiršta, o jaunimas nė pažiūrėti į bažnyčios pusę nenori, tikinčių jaunuolių visgi atsiranda. Vievio parapijos kunigai stengiasi žadinti tikrą, gilų ir santykiu su Jėzumi paremtą jaunų žmonių tikėjimą, kad jis būtų prasmingas ir išliktų širdyse visą gyvenimą. Artėjant Tarptautinei jaunimo dienai, po rytinių šv. Mišių kalbėjomės su Vievio parapijos vikaru kun. Povilu Tekoriumi ir vienomis aktyviausių parapijos jaunuolių: Dovile, Brigita ir Svajūne.

Share

Skaityti daugiau: Vievyje auga jaunų katalikų karta

Šv. Onos atlaiduose

Narių vertinimas:  / 1

IMG 1762Ineta BRICAITĖ

Karštą sekmadienio vidurdienį prie Vievio šv. Onos bažnyčios būriavosi daugiau nei įprasta žmonių. Čia vyko tituliniai šv. Onos atlaidai. Ta proga pamaldas laikė kun. Mozė Mitkevičius ir Molėtų parapijos vikaras kun. Mindaugas Grenda. Gausų būrį tikinčiųjų sužavėjo iškilminga procesija, nuoširdus kunigo M. Mitkevičiaus pamokslas ir gėlėmis išpuošta bažnyčia.

Share

Skaityti daugiau: Šv. Onos atlaiduose

Kas liko po gaisrų, vagių ir statybų

Narių vertinimas:  / 3

IMG 6544IMG 6546Ineta BRICAITĖ

Vievio bažnyčia ne kartą degė, kentėjo nuo ilgapirščių, keliasdešimt metų buvo statoma, ilgai įrenginėjamas jos vidus, tad nenuostabu, kad ji negali pasigirti ilgu kultūros vertybių sąrašu. Tačiau meno dirbinių ir liturginio inventoriaus gretos pilnėja: prieš keletą metų bažnyčią papuošė nauji paveikslai, o naujausias pirkinys – krikštykla.

Share

Skaityti daugiau: Kas liko po gaisrų, vagių ir statybų

Vieviečiai bažnyčią pasistatė patys

Narių vertinimas:  / 6

IMG 6549Ineta BRICAITĖ

Jei ne pakeistas Vievio bažnyčios projektas, šv. Onos titulo bažnyčia tikriausiai visiems asocijuotųsi su gotika. Lankantis pas parapijos kleboną Alfonsą Kelmelį, jis rodė senąjį bažnyčios projektą – Vievyje turėjo stovėti vienbokštė gotikinė šventovė. Tačiau išdygo neobarokiniai, klasicizmo bruožų turintys maldos namai – labai panašūs į Kietaviškių švč. Trejybės bažnyčią. Bet tik išoriškai. Iš tikrųjų bažnyčios tokios skirtingos tiek savo istorija, tiek gyvenimu, kad architektūros panašumų nė nepastebi.

Share

Skaityti daugiau: Vieviečiai bažnyčią pasistatė patys

Vievio parapija: apie vėjus galvose, varduose ir veiksmuose

Narių vertinimas:  / 5

sakralIneta BRICAITĖ

Vievio šv. Onos bažnyčioje dirbama sparčiu tempu. Praėjusią vasarą buvo renovuotas bažnyčios stogas, šiuo metu statomi nauji langai, parapijos salė nestovi tuščia, o kalbantis su klebonu Alfonsu Kelmeliu, nuolat skamba jo mobilusis – tai vis reikalai dėl ruošiamos šv. Jono Pauliaus II skulptūros. Šventuoju paskelbto popiežiaus atvaizdas, lietas iš bronzos, papuoš miesto aikštę jau po keleto mėnesių. Darbai vyksta spėriai, bet ar tuos darbus tikintieji įvertins ir džiaugsis? Su bažnyčios klebonu kalbėjomės apie parapijiečius – tikrus ir aktyvius bei tokius, kurie negalėtų nupasakoti, kaip atrodo bažnyčios vidus.

Share

Skaityti daugiau: Vievio parapija: apie vėjus galvose, varduose ir veiksmuose

Vievio ir Kazokiškių šventovės istorijos puslapiuose

Narių vertinimas:  / 1

IMG 0581IMG 9792Ineta BRICAITĖ

Domėjomės stačiatikybe: lankėmės Semeliškių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvėje, Vievio Dievo Motinos Ėmimo į dangų cerkvėje. Po to pradėjome gilintis į katalikybę: buvojome Beižionių šv. Kryžiaus Išaukštinimo, Semeliškių šv. Lauryno, Naujųjų Kietaviškių švč. Trejybės bažnyčiose. Metai įpusėjo, ir toliau pažindinsimės su kitomis savivaldybės katalikų šventovėmis. Spalį, lapkritį ir gruodį lankysimės Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje, o artimiausius tris mėnesius pagrindinį dėmesį skirsime dviem unikaliom ir savo istorija turtingom bažnyčiom – Vievio šv. Onos ir Kazokiškių Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos.

Šįkart kviečiame į istorinę pažintį su šiomis bažnyčiomis.

Share

Skaityti daugiau: Vievio ir Kazokiškių šventovės istorijos puslapiuose

Sakralinis paveldas Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčioje

Narių vertinimas:  / 0

IMG 4674Ineta BRICAITĖ

Bažnyčia Kietaviškėse minima dar 1522 m. Tais metais Vilniaus vyskupijos aprašyme sakoma, kad Kietaviškių bažnyčia pastatyta 1504 m. Katalikybė Kietaviškėse egzistavo su pertrūkiais. Pavyzdžiui, XVI a. antroje pusėje dėl reformacijos bažnyčia panaikinta, o vėl veikti pradėjo tik beveik po šimto metų. Istorikai ginčijasi, ar evangelikai reformatai buvo bažnyčią pasisavinę savo reikmėms – tokia galimybė buvo, bet tai įrodančių dokumentų nerasta. Maždaug nuo XVII a. aštunto dešimtmečio bažnyčia veikė be didesnių pertraukų, tad nieko nestebina, kad čia išlikusi ne viena meno vertybė, įtraukta į Kultūros vertybių registro sąrašus.

Share

Skaityti daugiau: Sakralinis paveldas Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčioje

Kun. D. Jančiauskas: gyvename moralinio nuosmukio laikais

Narių vertinimas:  / 1

IMG 4695Ineta BRICAITĖ

Besilankydama Kietaviškių švč. Trejybės bažnyčioje su klebonu Dainiumi Jančiausku kalbėjau ne tik apie bažnyčios istoriją, architektūrą ir meno vertybės. Kalbėjome ir apie parapijiečius, šiuolaikinę visuomenę ir jos ligas. Kalbėjome apie gyvąjį ir nuolat kintantį sakralinį paveldą – apie pačius katalikus. Kunigas negailėjo pamokančių žodžių tikintiesiems, ir tiems, kurie apsimeta tikinčiaisiais, ir apgailestavo, kad gyvename moralinio nuosmukio ir vartotojiškos kultūros laikais. Tačiau jis tiki gražia ateitimi – po chaoso ir moralės žlugimo, sako jis, naujoji karta vėl ima lipti moralės laipteliais aukštyn.

Share

Skaityti daugiau: Kun. D. Jančiauskas: gyvename moralinio nuosmukio laikais

Švenčiausia Trejybė Kietaviškėse

Narių vertinimas:  / 0

IMG 5022Ineta BRICAITĖ

Kietaviškės gyvena laukimu. Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčioje šį sekmadienį bus švenčiami Švenčiausios Trejybės atlaidai. Tai – tituliniai šios bažnyčios atlaidai, viena iš didžiausių parapijos švenčių.

Share

Skaityti daugiau: Švenčiausia Trejybė Kietaviškėse

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.