Sakralinis paveldas

spaudos_remimo_fonas

Paskutinį kartą apie mūsų parapijas

Narių vertinimas:  / 2

Ineta BRICAITĖ

IMG 4608Į šią rubriką rašau paskutinį kartą. Tiksliau, ir pati rubrika šeštame laikraščio puslapyje įrašyta paskutinį kartą. Metų trukmės pažintis su savivaldybės krikščionių parapijomis baigėsi. Per šiuos metus aplankiau 8 šventoves: dvi stačiatikių, šešias – katalikų.

Share

Skaityti daugiau: Paskutinį kartą apie mūsų parapijas

Kalėdojimas, arba slėpynės su kunigu

Narių vertinimas:  / 1

Ineta BRICAITĖ

IMG 4759Prezidento Antano Smetonos laikais pirmosiomis gruodžio dienomis po kaimus tilindžiuoti pradėdavo klebono vežimas, apkarstytas varpeliais. Žmonės tam jau būdavo pasiruošę: moterys iškuopusios visus trobos kampus, stalą padengusios balčiausia linine staltiese, vaikai pasikartoję visus poterius, apsirengę išeiginius rūbus, vyrai paruošę aukoti dalį sukauptų gėrybių. Visi žvalgydavosi pro langą ir laukdavo kalėdojančio kunigo.

Share

Skaityti daugiau: Kalėdojimas, arba slėpynės su kunigu

Mūsų parapijų šviesuoliai

Narių vertinimas:  / 1

Kunigas visais laikais buvo parapijos šviesulys. Dažnai jis žinodavo daugiau už visus ir mokydavo savo parapijiečius ne tik pamokslų metu. Kunigai skatino ne tik dorą elgesį, bet ir pagarbą savo istorijai, kalbai. O kadangi lietuviai ilgą laiką buvo pavergta tauta, toks kunigų elgesys dažniausiai nepatikdavo tiems, kurie tautą pavergė. Šįkart siūlome susipažinti su keletu garsiausių XX a. Elektrėnų savivaldybės parapijų kunigų.

Share

Skaityti daugiau: Mūsų parapijų šviesuoliai

De Raesų ir Broel-Pliaterių šeimų koplyčia-mauzoliejus Sabališkių kapinėse

Narių vertinimas:  / 3

Raminta ČESNAUSKAITĖ

DSCF3457Lietuvoje sakralinis paveldas paprastai yra siejamas su didikų pavardėmis, kadangi jie dažniausiai būdavo bažnyčių, vienuolynų fundatoriais. Ne išimtis ir Elektrėnų savivaldybės šventovės: Vievio bažnyčią, tiek medinę, tiek vėliau mūrinę, statė Oginskiai, Kietaviškių bažnyčią pastatydino Leonardas Pacas ir t.t. Dabartinės Elektrėnų seniūnijos teritorijoje didikai buvo įsikūrę Abromiškių dvare, deja, bažnyčios nepastatė, tačiau paliko koplyčią Sabališkių kapinėse, vienintelį kultūros paveldo objektą miesto teritorijoje.

Share

Skaityti daugiau: De Raesų ir Broel-Pliaterių šeimų koplyčia-mauzoliejus Sabališkių kapinėse

Julija ir Juozas Janoniai – nebijoję tikėti ir tikėjimu dalintis

Narių vertinimas:  / 0

Ineta BRICAITĖ

baznyciojeJulija ir Juozas Janoniai kiekvienais metais savo „chruščiovkės“ bute užsidangstę langus laužė kalėdaitį, o kiekvieną sekmadienį į automobilį susisodindavo vaikus ir lėkdavo Dievo namų ieškoti. Kai šeima sužinojo, kad į Kietaviškes paskirtas naujas klebonas, aptarnausiantis ir Elektrėnų tikinčiuosius, nieko nelaukę pas jį nuvažiavo ir susipažino. J. ir J. Janoniai Bažnyčios Elektrėnuose labai laukė, o sulaukę aktyviai dalyvavo jos gyvenime.

Share

Skaityti daugiau: Julija ir Juozas Janoniai – nebijoję tikėti ir tikėjimu dalintis

Modernioje bažnyčioje – modernūs interjero sprendimai

Narių vertinimas:  / 0

Ineta BRICAITĖ

bNiūrių pilkų blokinių namų monotoniją Elektrėnuose griauna moderni didelė balta bažnyčia. Modernus ne tik šventovės eksterjeras, bet ir interjeras, besiformuojantis ir nuolat pasipildantis vis naujomis detalėmis. Kai Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčia 1996 liepos 28 dieną buvo konsekruojama, apsidėje jau kabėjo Prisikėlusio Jėzaus skulptūra, tačiau nebuvo nei vargonų, nei Kryžiaus kelio, nei bažnyčios titului skirtos koplyčios.

Share

Skaityti daugiau: Modernioje bažnyčioje – modernūs interjero sprendimai

1990-ųjų birželio 30-oji. Bažnyčios ir žmogaus istorijos fragmentai (tęsinys)

Narių vertinimas:  / 0

02Nuotraukose daug pažįstamų veidų. Čia ir garbingi miestelėnai, moksleiviai, miesto svečiai, ministrai.Matomiausi šventės dalyviai – aukšti Kaišiadorių vyskupijos vadovai, jauni kunigai. Vieni gyvena Elektrėnuose, kiti iškeliavo, galbūt grįžta tik pasisvečiuoti. Matau veidus ir tų, kurių jau niekada nematysime. Deja, tarp jų ir šios neeilinės bažnyčios kūrėjas, architektas Henrikas Šilgalis.

Share

Skaityti daugiau: 1990-ųjų birželio 30-oji. Bažnyčios ir žmogaus istorijos fragmentai (tęsinys)

1990-ųjų birželio 30-oji. Bažnyčios ir žmogaus istorijos fragmentai

Narių vertinimas:  / 1

06„Viskas atrodo taip, kaip po karo Vokietijoje „dipukų“ stovykloje“. Taip per mano parodos atidarymą Toronto lietuvių bendruomenės namuose sakė man keletas pagyvenusių Kanados lietuvių. „Dipukais” po karo buvo vadinami DP (Displaced Persons, liet. „perkeltieji asmenys“).

Share

Skaityti daugiau: 1990-ųjų birželio 30-oji. Bažnyčios ir žmogaus istorijos fragmentai

Gražios gėlės, marios žvakių, o esmės nebėra

Narių vertinimas:  / 1

 Ineta Bricaitė

sakralArtėjant dviejų dienų maratonui, kai lietuviai, prisikrovę pilnas automobilių bagažines žvakių ir dirbtinių vainikų, bandys apvažiuoti kuo daugiau artimųjų kapų, Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos kankinių karalienės parapijos vikaras Laurynas Visockas siūlo stabtelėti ir pagalvoti apie artėjančių dienų ir su jomis susijusių įvykių prasmę. Ką tikinčiajam reiškia pirmosios lapkričio dienos? Kaip kinta laidotuvių papročiai? Kaip reikia pagerbti mirusįjį? Apie tai – vikaro atsakymai.

Share

Skaityti daugiau: Gražios gėlės, marios žvakių, o esmės nebėra

Kietaviškiečiai atsisveikins su kun. D. Jančiausku

Narių vertinimas:  / 1

Copy of IMG 1958Kaišiadorių vyskupijoje mirus Skudutiškio ir Suginčių parapijų klebonui Arūnui Kazlauskui ir dėl pensinio amžiaus atleidžiant Stakliškių kleboną Alfredą Rukštą vyskupui Jonui Ivanauskui neišvengiamai teko rotuoti vyskupijos kunigus. Tai palietė ir Elektrėnų dekanatą.

Share

Skaityti daugiau: Kietaviškiečiai atsisveikins su kun. D. Jančiausku

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.