Žemdirbiams

Keičiama valstybinės žemės suteikimo laikinai naudotis tvarka

Narių vertinimas:  / 0

2017 m. kovo 15 d. įsigalios Valstybinės žemės suteikimo laikinai naudotis žemės ūkio veiklai vykdyti tvarkos aprašo pakeitimai.

Įsigaliojus Aprašo pakeitimams, nustatyta tvarka bus suteikiami laikinai naudotis neperduoti naudotis ir neišnuomoti valstybinės žemės plotai, nesuformuoti atskirais žemės sklypais, esantys kaimo gyvenamosiose vietovėse ir miestams iki 1995 m. birželio 1 d. priskirtose teritorijose (išskyrus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Druskininkų, Palangos, Birštono miestų ir Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijas) bei miestams po 1995 m. birželio 1 d. priskirtose teritorijose, ir kurie bus tinkami žemės ūkio veiklai vykdyti.

Share

Skaityti daugiau: Keičiama valstybinės žemės suteikimo laikinai naudotis tvarka

Lietuvos ūkininkų žvaigždžių diena

Narių vertinimas:  / 1

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

IMG 1294Trijų Elektrėnų savivaldybės ūkių savininkai praėjusį penktadienį buvo apdovanoti Kaune vykusiuose „Metų ūkio 2015“ apdovanojimuose. 22 -ajį kartą organizuotame renginyje apdovanotas 121 Lietuvos ūkis.

Share

Skaityti daugiau: Lietuvos ūkininkų žvaigždžių diena

Ar tinkamai šeriate gyvulius, galite sužinoti akimirksniu

Narių vertinimas:  / 0

mobili laboratorija2015 m. spalio 27 d. Elektrėnų ir Kaišiadorių rajono ūkininkams buvo pristatyta Lietuvos žemės ūkio konsultacijos tarnybos nauja paslauga „Mobili laboratorija“ Sauliaus Stirnos ūkyje.

Share

Skaityti daugiau: Ar tinkamai šeriate gyvulius, galite sužinoti akimirksniu

Vasara Marcinkevičių ūkyje

Narių vertinimas:  / 0

Julija Kirkilienė

geraIMG 8660Jaunos ūkininkės Lauros Marcinkevičiūtės, baigusios prestižinį ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą bei dirbančios vienoje iš prestižinių įmonių sostinėje, miestietiškas gyvenimas negundo. Kiekvieną dieną po darbo ji skuba į namus, kuriuose laukia malonus užsiėmimas – mini zoologijos sodo augintinių maitinimas. Ritos ir Gintaro Marcinkevičių namuose dabar gyvena keturi ūkininkai: dukra Laura, sūnus Mantas ir jie patys. O javapjūtės rūpesčius prieš ketverius metus papildė rūpesčiai augintiniais, kurių ūkyje atsiranda vis daugiau rūšių. Antrasis rūpestis ūkininkams, ko gero, atneša daugiau džiaugsmo nei geras šių metų ekologinio ūkio derlius.

Share

Skaityti daugiau: Vasara Marcinkevičių ūkyje

Javapjūtė: saulė džiugina ir neramina

Narių vertinimas:  / 2

Julija KIRKILIENĖ

stirnaKarštas šių metų rugpjūtis žemdirbius kartu džiugina ir neramina: džiugina, nes derliaus nereikia džiovinti, todėl jie gali pataupyti, o neramina todėl, kad žemdirbiai turi būti ypatingai atsargūs su ugnimi. Ugnis per akimirką gali pasiglemžti ir brangią techniką, ir užaugintą derlių. Kad ugnis žemdirbių nepaverstų padegėliais, rūpinasi ne tik patys technikos savininkai, bet ir Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Rugpjūčio 11 d. Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Chveduk ir vyresnysis inspektorius Egidijus Ščerbavičius kartu su savivaldybės Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus specialistu Leonu Antanavičiumi bei straipsnio autore vyko į reidą, kurio metu ne tik pasidomėjo, ar javapjūtei tinkamai paruošta technika, bet ir susipažino su šių metų derliaus nuėmimo naujienomis.

Share

Skaityti daugiau: Javapjūtė: saulė džiugina ir neramina

Žemės savininkų žiniai

Narių vertinimas:  / 0

Raginame Elektrėnų savivaldybės teritorijoje esančių žemės sklypų turėtojus nušienauti, sutvarkyti savo teritorijas iki 2015 m. liepos 1 d. Nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašai bus perduoti Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Finansų ministerijos dėl apmokestinimo.

Primename, kad nenaudojamai, apleistai žemei 2015 metais nustatytas 4 proc. žemės mokesčio tarifas.

Elektrėnų savivaldybės administracijos inf.

Share

Gyvulių augintojams apie reikalavimus ir taisykles

Narių vertinimas:  / 1

kiaulesLietuvoje toliau plinta afrikinis kiaulių maras. Nuo 2014 m. sausio mėnesio patvirtinti 28 afrikinio kiaulių maro atvejai laukinėje faunoje ir 6 – kiaulių ūkiuose.

Share

Skaityti daugiau: Gyvulių augintojams apie reikalavimus ir taisykles

Gerosios patirties pavyzdžiai – Elektrėnų savivaldybės ūkininkai

Narių vertinimas:  / 2

Julija KIRKILIENĖ

IMG 9288 1Baigiantis 2007-2013 metų Lietuvos kaimo plėtros programos „Europa investuoja į kaimo vietoves“ įgyvendinimui, Žemės ūkio ministerija grupei žurnalistų organizavo išvažiuojamąjį seminarą apie paramos įgyvendinimą Elektrėnų savivaldybėje. Seminaras vyko geriausių Elektrėnų ūkininkų Ritos ir Gintaro Marcinkevičių namuose bei Sauliaus Stirnos gamybinėse patalpose. Seminaro dalyvius sužavėjo tikslingai panudota parama, žmonių darbštumas, išmintingumas ir nuoširdumas.

Share

Skaityti daugiau: Gerosios patirties pavyzdžiai – Elektrėnų savivaldybės ūkininkai

Javapjūtė: patenkinti ir ūkininkai, ir supirkėjai

Narių vertinimas:  / 2

IMG 6878Julija KIRKILIENĖ

Jei kas svajojate nusifotografuoti javų lauke, paskubėkite. Javapjūtė jau įsibėgėjo ir gerai užderėjęs derlius sparčiai pildo grūdų supirkėjų aruodus. Savivaldybėje grūdus superka net 4 įmonės. Skiriasi ir kainos, ir supirkėjų požiūriai į savo klientus, bet ūkininkai turi galimybę rinktis, kam naudingiau parduoti savo sunkiu triūsu užaugintą derlių.

Share

Skaityti daugiau: Javapjūtė: patenkinti ir ūkininkai, ir supirkėjai

Apie žemdirbystę, tarsi neišsemiamą tvenkinį

Narių vertinimas:  / 2

Julija KIRKILIENĖ

stirnaŪkininkai javapjūtę pradėti žada tik nuo pirmadienio. Jau bus praėjusios ir Jokūbinės, ir Oninės, iki kurių anksčiau lietuviai javapjūtę baigdavo. Apie tai, kodėl šiltėjant klimatui vėliau pradedama javapjūtė, apie

šių metų derlių, kainas, apie žemdirbių džiaugsmus ir vargus javapjūtės išvakarėse kalbėjomės su stambiausiu savivaldybės ūkininku, Lietuvos ūkininkų sąjungos aktyviu nariu ir Kaišiadorių skyriaus pirmininku Sauliumi Stirna.

Share

Skaityti daugiau: Apie žemdirbystę, tarsi neišsemiamą tvenkinį

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.