Pavasarį sutiko Kaziuko mugėje

Pavasarį sutiko Kaziuko mugėje

Virginija Jacinavičiūtė

Įprasta, kad po žiemos žmonės laukia Kazimierinių, pra­­našaujančių pavasarį, prime­nan­čių, kad netrukus gamta pabus, o saulės spinduliai vis dažniau bučiuos skruostus. Bet šiemet, rodos, nebuvo ko laukti – žiema veikiau priminė pavasarį su išsprogusiais medžių pumpurėliais ir darželiuo­se žydinčiomis gėlėmis. Nežiemiška žiema sujaukė ir Elektrėnų profesinio mokymo centre vykusios 25-osios Kaziuko mugės scenarijų. Dėl siautėjančio gripo atšaukti­ mokyklinukų ir darželinukų pasirodymai mugėje. Virusų nepabūgo tik senjorų šokių ir dainų kolektyvas „Dar ne sutema“ bei mokinukai iš Kazokiškių skyriaus, susirinkusius linksminę dainomis ir šokiais. Gal gripas, o gal visame pasaulyje baimę sėjantis koronavirusas išgąsdino lankytojus – kaip pastebėjo prekeiviai, jų šiemet mugėje buvo mažiau nei anks­tesniais metais. Pasveikinti mugės dalyvių neatvyko ir savivaldybės vadovai, kurie buvo išvykę darbo reikalais.

Nors pirkėjų buvo mažiau, bet mugėje netrūko prekeivių, siūlančių medų, medinius įrankius, kepinius, kruopščiai ir su meile padarytus rankdarbius. Veikė ir tradicinis amatų kiemelis, kuriame iš arti buvo galima išvysti, kaip senovėje buvo verpiami siūlai ir audžiamos tautinės juostos. Žmonės domėjosi ir žavėjosi elektrėniškių pagamintais rankdarbiais, bet labiau rinkosi praktiškus daiktus. Didesnės eilės rikiavosi prie medinių reikmenų, kuriuos šiemet siūlė ne tik EPMC moksleiviai, bet ir drožėjas iš Vievio Aleksandras Barauskas.
Žmonės mielai pirko Elektrėnų profesinio mokymo centro iškeptus skanėstus bei konditerijos specialybės mokslei­vių čia pat kepamus netradicinius bly­nus. Blynai buvo tokie paklausūs, kad tešla baigėsi renginiui įpusėjus. Daugiausiai žmonės, laukdami Velykų, pirko verbas. Mugėje verbomis nuo seno prekiaujanti Dana Pakalnienė pasakojo, šiemet neturėjusi daug džiovintų žolelių, todėl daug verbų nesurišusi, bet mugėje pasisekė visas parduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų