Kam sakuros lenkia viršūnes

Kam sakuros lenkia viršūnes

Julija Kirkilienė

Gegužės mėnesį Elektrėnų jaunimas prie bažnyčios pasodino sakurų – japoniškų vyšnaičių – parką. Dabar madingos sakuros, o ne lietuviškos, uogas vedančios vyšnaitės. Pasodino, nusifotografavo prie jų su meru ir išsiskirstė, palaistyti sodinukus palikę seniūnijai. Sakuros auga, stiebia viršūnes į saulę, o tos viršūnės lenkiasi prieš žmogų, prašydamos pagalbos.
Gražią jaunimo centro idėją prie bažnyčios pasodinti sakurų parką palaikė visi: klebonas Jonas Sabaliauskas, savivaldybė, seniūnija, bet pasodintų sakurų prižiūrėti niekas neskuba. Seniūnija, kaip sako seniūnas Antanas Šalkauskas, sodinukus palaisto kiekvieną dieną, bet specialisto, galinčio pakonsultuoti dėl medelių auginimo, neturi. Apželdinimo specialisto neturi ir savivaldybė. Jaunimas atsiliepė į redakcijos klausimus, kas ir kaip turi prižiūrėti parką, ir pagelbsti medeliams, kaip išmano: iš miško atsinešė aukštų pagalių, parišo medelius raudonais kaspinėliais aukščiau, nei yra sukalti kuoliukai, o kaip dar padėti sodinukams, nežino.
Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Pulauskienė konsultacijos dėl sakurų priežiūros prašė dekoratyvinių medelių eksperto, pasaulyje pripažinto bonsų meis-tro, kuris padėjo elektrėniškiams įsigyti sodinukus, Kęstučio Ptakausko. Jis sako, kad nieko sodinukams daryti nereikia, tik laistyti.
Seniūnas priekaištauja ekspertui, nepasakiusiam, kad sakuroms reikia aukštesnių kuoliukų, todėl dabar seniūnija pasiruošusi užsakyti naujus, aukštesnius kuoliukus ir apgailestavo, kad pats prieš sodinant medelius nepasikonsultavo su specialistais. Dabar už kuoliukus teks mokėti antrą kartą. Bet ko tik nepadarysi prisidėdamas prie gražių jaunimo idėjų ir matydamas, kaip žemai prieš žmones lenkia galvas sakuros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų