Informacija apie išmokas vaikams

Informacija apie išmokas vaikams

Nuo 2018 m. sausio 1 d. kiekvienam vaikui nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jeigu mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa, bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai, skiriama ir mokama 30,02 Eur išmoka per mėnesį.
Papildoma išmoka vaikui (nuo gimimo dienos iki 2 metų – 28,5 Eur, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai – 15,2 Eur) bus skiriama šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus, jei­gu šei­mos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP (t. y. 183 Eur). Taip pat papildoma išmoka vaikui skiriama šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 3 ar daugiau vaikų, nevertinant šei­mos gaunamų pajamų. Papildoma išmoka vaikui skiriama ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui. Išmokai pasibaigus, dėl jos tęsimo reikia kreiptis su prašymu iš naujo.
Prašymus išmokai vaikui gauti bus galima pateikti nuo 2018 m. sausio 1 d. elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt. Jeigu nėra galimybės prašymą pateikti elektroniniu būdu, galima kreiptis pagal deklaruotą gyvenamąją vietą į seniūnijoje dirbantį socialinio darbo organizatorių ar specialistą, jei­gu gyvenamoji vieta nedeklaruota – pagal faktinę gyvenamąją vietą. Kreipiantis reikia pateikti asmens dokumentą ir asmeninę banko sąskaitą, į kurią bus pervedami pinigai. Prašymą pildant elektroniniu būdu asmens dokumento pateikti nereikia.
Prašome tėvelių prašymus teikti elektroniniu būdu. Taip sutaupysite savo ir darbuotojų laiką ir sumažinsite specialistų darbo sąnaudas.
Taip pat prašytume neskubėti sausio mėnesį rašyti prašymus, nes metų pradžioje savivaldybės gyventojai krei­piasi dėl šildymo išlaidų kompensacijų ir kitų išmokų tęsimo, kartais reikia laukti eilėje. Visos išmokos vaikams mokamos už praėjusį mėnesį ir grąžinamos už 12 praėjusių mėnesių, parašę prašymus 2018 m. lapkričio mėnesį, išmokos vaikui bus grąžintos nuo 2018 m. sausio 1 d. Dėkui už supratingumą.

Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų