Laikas uždarytas muziejuose

puslapi remia spaudos fondas copy

Skaitytojai jau įprato laikraštyje „Elektrėnų kronika“ rasti informacijos pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuojamus projektus apie Elektrėnų krašto istoriją, čia gyvenančius arba iš šių kraštų kilusius įžymius žmones, kultūrinį bei sakralinį paveldą ir kt. Vykdėme projektą „Elektrėnų krašto šviesuoliai: žinomi ir dar neatrasti talentai“, kur rašėme apie žymius žmones, garsinančius Elektrėnus šalyje ir pasaulyje, „Elektrėnų kraštas: tada ir dabar“, kur kalbinome dar gyvenančius Elektrėnų statytojus, įgyvendinant projektą „Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose“ žmonės laikraštyje dalijosi apie šių kraštų papročius, istorinius įvykius. Šiais metais pradedame vykdyti projektą „Laikas uždarytas muziejuose“. Projektu norime supažindinti skaitytojus su Elektrėnų muziejuose saugomomis vertybėmis. Skaitytojus pratinsime nors virtualiai apsilankyti savivaldybėje įkurtuose muziejuose. Sužinojęs informaciją apie muziejuose saugomus kultūrinius lobius, tikime, ne vienas skaitytojas susigundys juos aplankyti ir prisiliesti prie saugomų eksponatų, įvertinti laiko prasmę. Yra dalykų, į kuriuos galima pažiūrėti kitu kampu nei įprasta. Muziejai įvairiai stengiasi pritraukti kuo daugiau žmonių domėtis ne tik eksponatais, bet ir jų veikla: organizuoja Muziejų naktis, įvairius kitokius renginius, pristato parodas, bet visuomenės informavimo priemonių galimybėmis naudojasi mažai. O nemaža dalis rajoninių laikraščių skaitytojų yra kaimo gyventojai, namų šeimininkės ar šiaip kasdieniniais darbais užsiėmę žmonės, kurie muziejus dažniausiai yra pamiršę. Laikraštis kaip tik gali naujai parodyti skaitytojams muziejų vertę, ir dažnas, tikriausiai, prisiminęs posakį, kad geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti, laisvalaikiu pasuks į muziejų. Taip paskatinsime skaitytojus dar kartą pajusti ir suprasti, kokiais keliais ir per kokius laikus atėjome į XXI amžių ir, tikriausiai, skaitytojai apie tai panorės padiskutuoti laikraštyje bei internetinėje erdvėje. Norėdami paskatinti diskutuoti planuojame organizuoti rašinių konkursus ir viktorinas, todėl kviečiame skaitytojus įsijungti į projektą ir kartu dar kartą susipažinti su mūsų krašto istorija, dabar jau „uždaryta“ muziejuose.

Savivaldybėje veikia 5 muziejai: Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejus Elektrėnuose, du etnografiniai muziejai Semeliškių ir Kietaviškių mokyklose ir du unikalūs – Kelių ir Geologijos – muziejai Vievyje. Ne kartą teko sutikti skaitytojų, kurie nežinojo, kad du šalyje garsūs muziejai įkurti kaip tik mūsų savivaldybėje, Vievyje, jau nekalbant apie tai, kad ten nesilankė ir savo akimis nepamatė muziejuose saugomų eksponatų. O ir tie žmonės, kurie lankėsi viename ar kitame muziejuje, gautą informaciją greitai pamiršta. Laikraščio „Elektrėnų kronika“ kolektyvas, bendradarbiaudamas su muziejų vadovais ir ten dirbančiais specialistais, pasiruošęs skaitytojus supažindinti su įvairių istorinių laikotarpių eksponatais, saugomais muziejuose, informuoti apie jų reikšmę kultūriniam paveldui, Lietuvos istorijai ir žmonių išsilavinimui.

Jautiesi, kaip vienoje šeimoje

Narių vertinimas:  / 1

Raminta Česnauskaitė

Interviu su Meilute Rašimiene

DSCF2220Visą kovo mėnesį „Elektrėnų kronikos“ šeštajame puslapyje skaitėte apie Semeliškių etnografinį muziejų: eksponatus, jame puoselėjamą ne tik Semeliškių krašto, bet ir gimnazijos istoriją, apie tai, kaip šis muziejus įkurtas.

Paskutine publikacija iš Semeliškių kviečiame susipažinti su šio jaukaus muziejaus puoselėtoja, „Jaunojo muziejininko“ būrelio vadove, chemijos ir technologijų mokytoja Meilute Rašimiene.

Share

Skaityti daugiau: Jautiesi, kaip vienoje šeimoje

Muziejus tapo mokyklos reprezentacijos centru

Narių vertinimas:  / 0

Meilutė Rašimienė

muziejaus atidarymasMintis įkurti muziejų mokykloje brendo iš lėto ir neplanuotai. Kai buvo pastatytas naujas mokyklos pastatas ir įkurtas technologijoms skirtas kabinetas, prasidėjo smagus įkurtuvių laikas.

Share

Skaityti daugiau: Muziejus tapo mokyklos reprezentacijos centru

Gimnazijos istorija – vienas vertingiausių Semeliškių etnografinio muziejaus eksponatų

Narių vertinimas:  / 1

Raminta ČESNAUSKAITĖ

DSCF2237Semeliškių gimnazijoje jaukiai įsikūrusiame muziejuje saugoma bei puoselėjama ir pačios šios ugdymo įstaigos istorija. Storuose aplankuose užfiksuota kiekvieno šią mokyklą baigusio semeliškiečio pavardė, renkamos nuotraukos, kuriose įamžinti mokytojai ir moksleiviai, mokyklos gyvenimo akimirkos. Šiais metais gimnazija išleis jubiliejinę – 60-ąją abiturientų ir pirmąją gimnazistų laidą.

Share

Skaityti daugiau: Gimnazijos istorija – vienas vertingiausių Semeliškių etnografinio muziejaus eksponatų

Semeliškių gimnazijos etnografinis muziejus

Narių vertinimas:  / 3

Raminta ČESNAUSKAITĖ

DSCF2221Apsilankius Semeliškių miestelyje dar ilgai išlieka jausmas, jog tai – savotiškas istorijos rezervatas Elektrėnų savivaldybėje. Šį miestelį, kurio pavadinimas kildinamas nuo prūsų genties vado Samilio vardo, garsina istorinis ir kultūrinis paveldas: išlikęs XIX a. pabaigos gatvių tinklas ir trikampė aikštė, Šv. Lauryno bažnyčia su vertingais dailės kūriniais bei tik palyginus neseniai atrastais požemiais, ir seniausiu Lietuvoje varpu... Tad kaipgi toks istorijos gausus kraštas be muziejaus?

Nedideliame Semeliškių gimnazijoje įsikūrusiame muziejuje tikrai pajusite šio miestelio istorijos dvasią, kadangi eksponatai čia – pačių semeliškiečių kadais naudoti baldai, skaitytos knygos, maldaknygės, kiti buityje kasdien naudoti daiktai. Juos čia sunešė ir rūpinasi jais mokiniai – jaunųjų muziejininkų būrelio nariai. Ypatinga tai, jog šiame muziejuje puoselėjama ne tik krašto, bet ir Semeliškių gimnazijos, prieš trejus metus atšventusios 80-ąjį jubiliejų, istorija.

Share

Skaityti daugiau: Semeliškių gimnazijos etnografinis muziejus

Danutė Gudelienė: Lietuvai gerų darbų niekada nebus per daug

Narių vertinimas:  / 9

1 nuotrNuo metų pradžios „Elektrėnų kronikos“ skaitytojai kiekvieną savaitę laikraštyje galėjo rasti straipsnių apie Kietaviškių kraštotyros muziejų pagal Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuojamą projektą „Laikas uždarytas muziejuose“. Straipsniuose buvo aprašyta muziejaus istorija, supažindinta su veikiančiomis ekspozicijomis, muziejaus eksponatais.

Pažintį su muziejumi baigiame pokalbiu su Kietaviškių mokyklos mokytoja, kraštotyros muziejaus vadove Danute Gudeliene.

Raminta Česnauskaitė

Share

Skaityti daugiau: Danutė Gudelienė: Lietuvai gerų darbų niekada nebus per daug

Kraštotyros muziejus (2000-2014)

Narių vertinimas:  / 1

Danutė GUDELIENĖ

1 n1999 metų rudenį muziejus įsikuria naujose Kietaviškių pagrindinės mokyklos patalpose, vienoje klasėje. Iš eksponatų formuojame teminius kampelius. Tai darome tam, kad muziejaus eksponatus mokytojai ir mokiniai galėtų panaudoti savo veikloje. Kraštotyrininkai dalyvauja Kaišiadorių rajono etnografinėje viktorinoje „Duona buityje ir papročiuose“ Rumšiškių liaudies buities muziejuje. Pelnome Padėkos raštą, o būrelio vadovei įteikiamas Padėkos raštas „Už rajono dvasinės kultūros puoselėjimą“.

Share

Skaityti daugiau: Kraštotyros muziejus (2000-2014)

Kraštotyros muziejus (1977-1999 m.)

Narių vertinimas:  / 1

Danutė Gudelienė

9 nuotrauka1977 metais visuomeninis Kietaviškių mokyklos muziejus perkeliamas į naujas patalpas Kietaviškių žuvininkystės ūkio kontoroje.

Share

Skaityti daugiau: Kraštotyros muziejus (1977-1999 m.)

Kraštotyros visuomeninis muziejus (1972-1977 m.)

Narių vertinimas:  / 1

Danutė GUDELIENĖ

1 nuotraukaŽinia, kad Kietaviškių mokykloje įsteigtas muziejus greitai išplito tarp vietinių gyventojų. Mokinių tėvai leido savo vaikams atnešti į mokyklą daiktus, kurie, jų manymu, buvo tinkami eksponuoti.

Share

Skaityti daugiau: Kraštotyros visuomeninis muziejus (1972-1977 m.)

Kietaviškių pagrindinės mokyklos kraštotyros muziejus

Narių vertinimas:  / 3

Danutė GUDELIENĖ

kietaviskiu muziejaus foto 1Muziejus įkurtas 1981 metais. Deja, tai tik metai, kai muziejus registruojamas respublikoje ir muziejui įteikiamas „Mokyklos muziejaus pasas“. 1981 metais muziejuje 215 eksponatų. O iki to ...

Share

Skaityti daugiau: Kietaviškių pagrindinės mokyklos kraštotyros muziejus

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.