Europietiška savivaldybė

1318575796logotipas

Ką ES padarė vardan pačių mažiausiųjų?

Narių vertinimas:  / 0

poskieneIneta Bricaitė

„Elektrėnų kronika“ jau rašė apie 1 – 12 klasių mokinius ruošiančias mokymo įstaigas, renovuotas pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Dabar atėjo eilė papasakoti apie įstaigas, į kurias kasryt keliauja patys mažiausieji – lopšelius-darželius. Juose vaikams turėtų būti ypač jauku, nes būtent darželiai mažiausiuosius pratina prie ugdymo, formuoja jų požiūrį į tokias įstaigas.
Jaukumas straipsnyje aprašomuose darželiuose anksčiau buvo kuriamas sunkiai – niūrūs pilkų sienų pastatai, rimtesnį remontą matę sovietmečiu ar nematę jo nuo pastatymo. Vaikų gerove rūpinosi tėvai ir auklėtojai – kasmet už iš tėvų surinktas lėšas patalpos būdavo šiek tiek sutvarkomos – perdažomos grindys, sienos, nuperkamas kilimas ar pan.

Share

Skaityti daugiau: Ką ES padarė vardan pačių mažiausiųjų?

Mokyklas gelbsti ES parama

Narių vertinimas:  / 0

kontrimasIneta Bricaitė

Kokios būtų mūsų mokyklos, jei nebūtume Europos Sąjungos (ES) nariai ir nesinaudotume jos fondų teikiama parama? Skeptikai burbtels, kad mokyklos tokiu atveju būtų renovuotos iš Lietuvos biudžeto lėšų. Galbūt, bet abejotina, kad penkioms ugdymo įstaigoms Elektrėnų savivaldybėje iš Lietuvos biudžeto lėšų galima būtų skirti 8, 5 mln. litų – tiek, kiek tiems objektams skirta 2007 – 2013 metais ES struktūrinės paramos pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.

Share

Skaityti daugiau: Mokyklas gelbsti ES parama

Sniegas pagelto

Narių vertinimas:  / 0

IMG 3174Ineta Bricaitė

Nacionalinės svarbos objektas ir vienas ryškiausių Elektrėnų simbolių – Ledo rūmai – renovuoti baigti vos prieš metus. Tam pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą buvo skirta daugiau nei 15 milijonų litų. Tačiau beveik visą vasarą čia vėl triūsia statybininkai. Baltas it sniegas unikalus ledo arenos stogas tapo panašus į sniegą po rytinio šunų pavedžiojimo: nusėtas geltonomis dėmelėmis, papilkėjęs.

Share

Skaityti daugiau: Sniegas pagelto

Išvalytas Elektrėnų marias užvaldė buriavimo sportas

Narių vertinimas:  / 1

buresJulija Kirkilienė

Elektrėnai – dar ne Ryga ir tarptautinė buriavimo regata nebus suorganizuota, bet Elektrėnuose užauginti buriuotojai tokiose regatose dalyvauti gali. Elektrėnų buriuotojų klubas į Elektrėnų marias grįžo kartu su projektu „Elektrėnų marių dalies, esančios šiaurinėje miesto dalyje, išvalymas“ (Elektrėnų marių dalies išvalymas), finansuotu iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Dabar Elektrėnų mariose treniruojasi ir poilsiauja buriuotojai, irkluotojai, vandens slidininkai ir kiti vandens pramogų mėgėjai. Bet išsprendus vieną problemą – išvalius marių dalį ir suaktyvinus vandens sportą – atsirado naujų problemų. Elektrėnų sporto mokykloje nėra buriavimo sporto šakos ir trenerių, būtina remontuoti senąjį jachtklubo pastatą. Apie vandens sporto praeitį, dabartį ir ateitį Elektrėnų mariose kalbėjomis su Elektrėnų buriuotojų klubo „Poseidonas“ vadovu, Lietuvos buriuotojų sąjungos nariu Šarūnu Linkumi.

Share

Skaityti daugiau: Išvalytas Elektrėnų marias užvaldė buriavimo sportas

Atsakymai į viktorinos „Ar žinai, apie ką skaitai“ klausimus

Narių vertinimas:  / 1

IMG 5121Kodėl Elektrėnuose vėl atgaivintas buriavimo sportas?


Panaudojus  Europos  Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos lėšas, pernai buvo užbaigti du projektai – „Elektrėnų marių  dalies išvalymas” ir „Elektrėnų marių akvatorijos statinių atnaujinimas  ir paplūdimio įrengimas, pritaikant turizmui”. Išvalius Elektrėnų marias, pašalinus dumblą, pakrantes išvalius nuo perteklinės augmenijos, pagerinta marių ekosistemos būklė, marių valymo darbus atlikus žemsiurbe, Elektrėnų  mariose virte virti pradėjo vandens sporto šakos.

Share

Skaityti daugiau: Atsakymai į viktorinos „Ar žinai, apie ką skaitai“ klausimus

Elektrėnų paplūdimys – kaip geriausiame kurorte

Narių vertinimas:  / 5

Julija KIRKILIENĖ

P1110214Elektrėniečiai šiais metais pasijuto gyvenantys tarsi kurorte. Net atostogaujantys neskubėjo iš Elektrėnų – kur geriau rasi, jei atnaujintame Elektrėnų paplūdimyje smėlis tarsi Palangoje,  vanduo visada šiltas ir švarus, vaikams žaidimų aikštelės, suoleliai, persirengimo kabinos  pastatytos, vietoje visada švarus sanitarinis mazgas, geriamas vanduo iš čiaupų bėga, gelbėtojai ir medicinos sesuo saugo nuo nelaimių ir dar daug privalumų galima išvardyti. Visi tie patogumai Elektrėnuose atsirado savivaldybės administracijai įvykdžius projektą  „Elektrėnų marių akvatorijos statinių atnaujinimas ir paplūdimio įrengimas, pritaikant turizmui“, finansuotą iš Europos Sąjungos 2007-2013 m. Europos regioninės plėtros fondo ir Elektrėnų savivaldybės administracijos biudžeto.
Elektrėnų paplūdimyje nuo ryto iki vakaro budi po 2 gelbėtojus, medicinos sesuo ir valytoja.

Share

Skaityti daugiau: Elektrėnų paplūdimys – kaip geriausiame kurorte

Kazokiškės – po dideliu stogu

Narių vertinimas:  / 0

bibl kazIneta BRICAITĖ

„Jau tuoj, tik internetą liko įvesti ir kraustomės“, - sako Kazokiškių seniūnė Vladislava Valantavičienė. Kur? O gi į ką tik renovuotą gražų, šviesų ir erdvų daugiafunkcį centrą pačiame kaimo viduryje, ten, kur mokykla. Tiesa, dar gūdžią žiemą ji sakė beveik tą patį – kad jau tuoj kraustysis, tik baldus liko atvežti.

Share

Skaityti daugiau: Kazokiškės – po dideliu stogu

Šeimininkai savo kieme - už europines lėšas

Narių vertinimas:  / 0

su pukenuVirginija Jacinavičiūtė
Julija Kirkilienė

Tai, kad individualių namų savininkai be jokių trukdžių puoselėja savo namų aplinką nieko nestebina, tačiau kai daugiabučio namo gyventojai pluša gražindami savo kiemą – jie sulaukia praeivių smalsių žvilgsnių. Taip, pas mus įprasta manyti, kad daugiabučiais namais ir jų kiemais turi rūpintis savivaldybė. Nuo 2011 metų tiek Elektrėnų, tiek Vievio daugiabučių gyventojai turi galimybę namui priklausančiame žemės plote tvarkytis kaip nori. Tokią galimybę elektrėniečiai įgijo už savivaldybės biudžeto lėšas, o vieviečiai - įgyvendinus 2007-2013 m. Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamą projektą „Vievio miesto teritorijų prie daugiabučių namų ir kitų valstybinių objektų ribų nustatymo specialiojo plano parengimas“. Tiesa, tos ribos kol kas nustatytos tik planuose, bet ateis laikais, kai ir daugiabučių savininkai supras, kad jie yra šeimininkai ne tik savo bute, bet ir teritorijoje prie namo.

Share

Skaityti daugiau: Šeimininkai savo kieme - už europines lėšas

Viešoji valdžia tampa vieša

Narių vertinimas:  / 0

edemokratijaJulija Kirkilienė

„Šauniai sugalvota!!! Dabar galima matyti, kas dedasi tarybos posėdžiuose, o ne klausyti iš trečių lūpų perpasakotas kalbas“,- rašo elektrėnietis Elektrėnų savivaldybės elektroninėje demokratijos sistemoje, skyriuje „Piliečių laiškai“. Nors elektrėniečiai dar pratinasi elektroninėje erdvėje stebėti savivaldos darbą ir gyvenimą, bet.... Elektrėnai, kaip ir visa Lietuva, kurdama E demokratijos sistemą, įsitraukė į bendrą E-Europe projektą, kuriuo siekiama kurti glaudesnius ryšius tarp vietos valdžios ir bendruomenių, tarp savivaldybių ir valstybių, naudojant elektroninį ryšį.

Share

Skaityti daugiau: Viešoji valdžia tampa vieša

Modernėjančiame Elektrėnų profesinio mokymo centre - nauji iššūkiai

Narių vertinimas:  / 1

profesine1Julija Kirkilienė

Elektrėnai vėl puošiasi šiuolaikiškais pastatais. Prie VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro (EPMC) statomas modernus priestatas energetikos sektoriniam praktinio mokymo centrui ir automobilių diagnostikos laboratorija. Centras, siekdamas tapti modernia, naujoviška, aprūpinta pačiomis naujausiomis mokymo priemonėmis mokymo įstaiga, dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos programoje „Profesinio mokymo infrastruktūros plėtra“, panaudodama 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo ir Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programų lėšas. EPMC vykdo projektą „VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro plėtra, kuriant energetikos sektorinį praktinio mokymo centrą“ ir virš 8,5 mln. lėšų investuoja Elektrėnuose. Projektui beveik 7,5 mln. litų gauta iš ES, likusios lėšos finansuojamos iš Valstybės biudžeto.

Share

Skaityti daugiau: Modernėjančiame Elektrėnų profesinio mokymo centre - nauji iššūkiai

Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.