Lipti per tvoras neprireikė

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 22 spalio 2010
_MG_2236dfgfhdrgtdgtŠeštadienio rytą prie rekonstruojamo Elektrėnų paplūdimio rinkosi Vilniaus keliautojų klubo entuziastai, apėję jau ne vieną gražų Lietuvos vandens telkinį.
Šių žygių tikslas – ne grožėtis gamta, o įgyvendinti kiekvieno žmogaus teisę prieiti prie vandens telkinių. Ir nors šįkart  ryžto jiems netrūko, lipti per tvoras keliaujant aplink marias neprireikė.
Kaip susirinkusiems sakė Seimo narys Kazimieras Uoka, žygio tikslas – patikrinti, ar sklypų pakrantėje savininkai savavališkai neužsitvėrę marių pakrantės, ir ar visur 5 m pakrantės palikta praėjimui.
Žygį keliautojai pradėjo Elektrėnuose prie baseino ir traukė elektrinės link. Žygeiviai prieš tai gerai išstudijavo pakrančių apie Elektrėnų marias palydovines nuotraukas, tad numanė, jog geriausia pažeidimų ieškoti būtų kolektyviniuose soduose netoli elektrinės ir Pastrėvyje, kur pakrantės sklypuose tebevyksta statybos.
Kolektyvių sodų pakraščiu žygeiviai praėjo lengvai, besigrožėdami rudeniška gamta, vieno sodo šeimininkai juos netgi vaišino kava. Tačiau žygeiviai buvo nusitaikę į stambesnę žuvį: pusiasaliuose Pastrėvyje, kur prieš porą metų ežerą buvo galima pamatyti nebent pro plyšelį tvoroje, jie buvo pasirengę fiksuoti menkiausius pažeidimus ir kreiptis į atsakingas institucijas.
Tačiau ir čia žygeiviai pakrantėmis pasivaikščiojo nesutikdami kliūčių. Seimo narys K. Uoka vėliau „Elektrėnų kronikai“ sakė, jog Elektrėnų marios galėtų būti pavyzdys visai Lietuvai, kokie atviri ir visiems prieinami turi būti vandens telkiniai.

Red. inf.
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.