Lietuvos energijos centrinė būstinė įsikūrė Elektrėnuose

Spausdinti
Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 
Parašyta Penktadienis, 24 rugsėjo 2010
IMG_1392drydrybgkjgjgĮgyvendinant elektros energetikos sektoriaus pertvarkymo planą, „Lietuvos energijos“ centrinės administracijos ir vadovybės būstinė iš biuro Vilniaus centre nuo rugsėjo 13 d. persikėlė į AB Lietuvos elektrinė biuro patalpas Elektrėnuose.

„Lietuvos energijos“ pagrindu, pertvarkant ir centralizuojant gamybos pajėgumus, o pagalbines funkcijas perkeliant į aptarnavimo įmones, formuojamas elektros energijos gamybos blokas. Siekiant efektyviau valdyti veiklos procesus, bloko būstinė bus Elektrėnuose – pagrindinės veiklos sutelkimo vietoje. Nuo rugsėjo 13 d. čia dirba 60 „Lietuvos energijos“ darbuotojų.
„Administracijos padaliniai koncentruojami ten, kur yra vykdoma pagrindinė veikla – elektros energijos gamyba. Pagrindiniai gamybos pajėgumai yra sutelkti Elektrėnuose, taip pat Kaune ir Kruonyje. Čia vykdomi stambūs elektros gamybos ūkio plėtros projektai: statomas Lietuvos elektrinės devintasis blokas ir Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės 5 agregatas“, – sakė Aloyzas Koryzna, „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius.  
Pasak A. Koryznos, specialistų sutelkimas Elektrėnuose leis operatyviai spręsti elektros energijos gamybos ir jos plėtros projektų įgyvendinimo uždavinius, padės sutaupyti patalpų nuomos bei kitus infrastruktūros kaštus. Be to, gamybos koncentravimas vienoje įmonėje naudingas šią veiklą aptarnaujančioms įmonėms ir verslo partneriams – rinkoje atsiranda stambus užsakovas, pagrindinį elektros gamybos ūkį tvarkantis vienoje vietoje ir vieningais principais.
„Lietuvos energijos” pagrindu formuojamas gamybos blokas yra vienas iš keturių funkcinių blokų, kurie bus sukurti įgyvendinant elektros energetikos sektoriaus planą. Kiti blokai apims elektros energijos perdavimo, skirstymo ir aptarnavimo veiklas. Kaip jau anksčiau yra paskelbusi Energetikos ministerija, skaičiuojama, kad pertvarkyta energetikos įmonių struktūra per metus leis sutaupyti apie 10 proc. sąnaudų, o efektyviau veikiančios sektoriaus įmonės kurs papildomą vertę akcininkams bei leis užtikrinti stabilias elektros energijos kainas vartotojams.   
Elektros energetikos sektoriaus pertvarkomis siekiama, kad Lietuvos elektros energetikos ūkis veiktų efektyviau, kuriama struktūra didintų Lietuvos energetinę nepriklausomybę, o sektoriaus veiklos modelis atitiktų Europos Sąjungos trečiojo energetikos paketo reikalavimus ir sudarytų sąlygas integruoti Lietuvos elektros energetikos sistemą į Europos Sąjungos rinką bei užtikrintų vykdomų strateginių energetikos projektų finansavimą.

Paruošta pagal „Lietuvis energijos“ komunikacijos skyriaus informaciją
Share
Copyright 2011. Joomla 1.7 templates.