Ką rinksime šį rudenį

Stasys Šedbaras
Trakų-Vievio apygardos kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą

Politika ir teisė parlamento darbe
Šis rugsėjis kitoks – tai aktyvios rinkimų kampanijos metas ir kartu pandemijos laikas, dėl COVID-19 ribojantis mūsų visų norus ir galimybes dažniau susitikti.
Esu Jūsų, mieli Trakų-Vievio apygardos žmonės, kandidatas į Sei­mo narius, tad šiame straipsnyje pasistengsiu kalbėti apie darbą parlamente ir tai, ką visi mes įprastai vadiname savo gyvenimu.
Esu politikas ir teisininkas, šios dvi profesijos papildo viena kitą ir suteikia galimybę profesionaliai vertinti įstatymų leidybą, dalyvaujant valstybės valdyme. Apie šį procesą jūs skaitote, girdite ir kiekvienas suprantate savaip, nes turite savo aplinką, darbus, interesus. Rinkimai yra puiki proga pasinaudoti piliečio teise, balsuoti už pasirinktą kandidatą ir štai tokiu būdu taip pat dalyvauti politikoje.
Visada laikiausi teisės principų, nes be jų įsivyrautų chaosas. Už tai buvau ir apdovanojamas, ir keikiamas, ir mylimas, ir nekenčiamas. Toks gyvenimas, tokį jį ir priimu. Kartą manęs paklausė, kokį darbą laikau svarbiausiu? Tą minutę mano mintyse išniro vaizdas – Nepriklausomybės pradžia, derybos su Rusija ir pati pirmoji sutartis su šia šalimi. Buvau šios derybinės grupės vadovu ir mums pavyko – tai buvo Lietuvos pripažinimas tarptautinės teisės subjektu ir kartu pasirašyta teisinės pagalbos sutartis.
Paskutiniuosius dvylika metų dirbu didžiausią darbo krūvį „tempiančiame“ Teisės ir teisėtvarkos komitete, kuriame daugybę mano parengtų įstatymų Seimas priėmęs. Paminėčiau didžiausios apimties įstatymus, kurių rengimui arba redagavimui vadovavau: Vidaus tarnybos statutas (nauja redakcija), Policijos įstatymas (nauja redakcija), Administracinių bylų teisenos įstatymas (nauja redakcija), esminės Baudžiamojo proceso, Civilinio proceso kodeksų, Teismų, Advokatūros įstatymų pataisos, visiškai naujas – Administracinių nusižengimų kodeksas ir daugybė kitų įstatymų projektų.

Biografija nesibaigė vedybomis
Nesu paveldėjęs lordo ar grafo titulo, tačiau visuomet žinojau, kad mano protėviai aktyviai dalyvavo Lietuvos valstybės gyvenime. Esu išsiaiškinęs Šedbarų giminės ištakas, pagal legendą, vienas mano protėvių lydėjo Vytautą, kai šis, deja nesėkmingai, vyko atsiimti Karaliaus karūnos.
Galimybė padėti savo kraštui gali būti įgimta ar įgyta. Svarbu, kad ją pasirinktum, nes padaryti darbai nedingsta, jie pasilieka ir jais naudojasi visi valstybės piliečiai.
Vienas rašytojas, berods Branislavas Nušičius, yra parašęs knygą „Biografija baigiasi vedybomis“. Maniškei taip nenutiko. Esu gimęs Tūjainių kaime, Šilalės rajone, Kaltinėnų mokyklą baigęs su pagyrimu, VU teisės fakultetą – taip pat. 2005 m. apgyniau socialinių mokslo daktaro (teisės krypties) disertaciją. Dirbau Aukščiausiojo Teismo teisėju, teisingumo ministro pavaduo­toju, Konstitucinio Teismo teisėju – buvau jauniausias tarp kolegų. 1998 metais dirbau vidaus reikalų ministru, vėliau Aukštesniojo administracinio teismo pirmininku, dėsčiau universitetuose, buvau advokatas, nuo 2008 m. – parlamentaras.
Lietuvai iš diktatūrinės valstybės pereinant į demokratinę, teko atlikti daugybę darbų teisės srityje. Turėjau surasti ir palaikyti ryšius su užsienio valstybėmis, kai jos nelabai ir žinojo, kas ta Lietuva.
Visa, kas buvo ir yra mano darbas, pasiekiau pats, neturėjau įtakingo dėdės, bet turėjau mylinčius tėvus ir mylinčią šeimą. Joje buvau jauniausias – šeštas vaikas. Mano mama buvo ateitininkė, religinga moteris. Ji išgyveno, kai nutariau tapti teisininku ir kartą man pasakė: „Jeigu tu blogai teisi, aš už tai turėsiu kentėti…“ Dėkingas už tuos žodžius, jie taip paveikė mane, kad bet kurioje gyvenimo situacijoje negaliu sau leisti, kad mano Motina už mane kentėtų. Savo šeimą sukūriau anksti, dar būdamas studentu – vedžiau klasės draugę Onutę, su kuria užauginome Tomą, Martyną ir Viktoriją, sulaukėme anūkės Barboros, iki šiol dalinamės džiaugsmais, išbandymais – viskuo, ką suteikia skirtas laikas, o mūsų santuoką jos trisdešimtmečio proga yra palaiminęs pats Romos popiežius.

Trakų-Vievio apygarda – dalis tos pačios Lietuvos
Kokia mano misija Trakų-Vievio krašte?
Tokia pat tvirta, kaip ir nuo­stata tarnauti žmonių interesams ne jiems žadant, o konkrečiai dirbant. Trakų-Vievio apygardoje dėmesį ir savo darbą skirsiu visoms visuomenės grupėms, nes ir senjorai, ir jaunimas, ir vidutinio amžiaus žmonės yra tokie pat Lietuvos piliečiai, turintys savo poreikius ir galimybes, teises ir įsipareigojimus. Esu pasiruošęs atsakingai atstovau­ti Trakų-Vievio apygardos žmonėms, dirbdamas profesionalių TS-LKD politikų komandoje. Įrodyta patirtis, kompetencija ir atsakomybė – tai, kas svarbiausia man, kaip politikui ir teisininkui, pasirengusiam dirbti šio krašto ir visos Lietuvos žmonėms.
Dėl pandemijos grėsmių negalime susitikti taip dažnai, kaip norėtųsi, tačiau visus, kurie nori susitikti ir pasikalbėti, kviečiu rugsėjo 17 d. 17 val. į Trakų biblioteką, spalio 1 d. 18 val. – į Lentvario biblioteką. Mielai dalyvausiu Jūsų renginiuose, apie kuriuos pranešite, kuriuose būsiu laukiamas. Tikiuosi, kad šie susitikimai, pokalbiai bus mums visiems abipusiai naudingi.

Politinė reklama bus apmokėta iš kandidato į LRS Stasio Šedbaro rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. 2020/10

Palikite atsiliepimą

Norite prisijungti prie diskusijos?
Palikite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

UA-128678564-1