Elektrėnų Kronika - Elektrenų krašto laikraštis

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą
Elektrėnų kronika - laikraštis Jums ir apie Jus. Prenumeratos kaina 1 mėn. 4 Lt 50 cnt.
Kronika.lt Naujienos Abromiškės laukia permainų


Abromiškės laukia permainų

El. paštas Spausdinti PDF
Abromiškių bendruomenė šiuo metu gyvena permainų laukimu. Po savivaldybės tarybos sprendimo dėl jų kaimo priskyrimo atskirai seniūnaitijai jie laukia seniūnaičių rinkimo datos. Dabar bendruomenė rinks savo kandidatą.
O darbo ateityje nusimato ir bendruomenei, ir seniūnaičiui. Pavasarį turėtų būti pradėti svirno atstatymo darbai, o kaip naujasis svirnas bus eksploatuojamas – jau bendruomenės reikalas.
Sausio 29 d. į bendruomenės aktyvo susirinkimą, vykusį bendruomenės pirmininko Gintaro Vanago namuose, atvyko seniūnas Antanas Šalkauskas, Vietos veiklos grupės valdybos narė Giedrė Tomkevičiūtė – Kalinauskienė, Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejaus etnografė Ona Šakienė. Susirinkimo tikslas buvo aptarti, ką bendruomenė veiks atstatytame naujajame svirne.
Minčių draugiškiems bendruomenės nariams netrūko. Pirmiausia, žinoma, svirne turi būti įsteigtas kraštotyros muziejus. Taip yra visuose bendruomenių namuose tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse, kur lankėsi Vietos veiklos grupės nariai. O. Šakienė, turinti patirties eksponatų rinkime ir muziejaus steigime, jau pirmojo pokalbio metu užkrėtė abromiškiečius ieškoti savo namuose istoriją menančių daiktų. Juos, pasirodo, dar ne visus surinko kiti muziejai. Bendruomenė svarstė ir apie tai, kad svirnas prižiūrėtas bus tik tada, jei ten nuolat budės darbuotojas. O norint išlaikyti dirbantį žmogų, reikia ir veiklos prasimanyti. Pirmiausia, žinoma, čia bursis saviveiklininkai. Juk Abromiškėse ne tik daug balsingų, dainą mylinčių žmonių gyvena, bet yra ir aktyvaus jaunimo. Bendruomenei reikia veiklos, susijusios su lietuviško maisto kultūros paveldu. Juk veiklias bendruomenes visada aplanko svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir pasaulio. Svečius Abromiškėse nuo seno buvo įprasta pavaišinti kuo nors neįprastu. O ir suvenyrų svečiai visada nori lauktuvėms į namus parvežti. Žodžiu, planų, minčių, svajonių pilnos abromiškiečių galvos.
Todėl susirinkime bendruomenė nutarė savo planus apibendrinti, sudėti į projektą ir teikti Vietos veiklos grupei pagal strategijoje įvardintus prioritetus. Susirinkime buvo išrinkti projektų koordinatorius ir buhalteris.
Svirnas bendruomenei duris atverti turėtų maždaug po pusantrų metų. To abromiškiečiai lauks jau surinkę eksponatus muziejui, įsigiję kultūros paveldui tinkančius baldus. Savivaldybė jau yra laimėjusi projektą ir gavusi lėšų dar ir sporto aikštelės įrengimui šalia svirno. Jei abromiškiečių entiuziazmas neužges, gal bus surasta galimybių svirne įrengti ir sanitarinius mazgus. Gerų permainų Elektrėnų priemiesčiui, dar vis Abromiškių kaimu vadinamam, laukti teks jau ne ilgai.

Red. inf.
Komentarai
kisa 2010-02-08 17:47:15

Tai ka dabar Akeliene darys su tais devynesdesimtmeciais keliais dieduliais savo mazuteje teritorijoje kai tsiskiria Abromiskes? Tiek daug pasiputimo ir kur ji islies? Juk tie sodininkai, atvaziave vasarai, vargu ar sitos poniutes klausys. Girdejau, kad pries rinkimus zadejo sodo gatvese apsvietima ivesti, idomu tik uz kokias lesas, kas jai tam reikalui duos pinigu
Anonymas 2010-02-09 17:54:36

norvilas ir čia neturi darbo o tik rašinėja ir šmeižia kitus, idomu kad jo viršininkai šito nemato ir neaprūpina darbu šitą elektrėnų visažinį baisu kas per žmogus su fufaike
Anonymas 2010-02-09 17:55:49

čia jau jo toks gyvenimo būdas, šuo loja karavanas važiuoja
Anonymas 2010-02-11 20:15:42

Norvilas , Sabonis, Martinėnas su savo sugyventine tik ir rezga planus kaip apšmeižti vadovus Petrauska, Šalkauska, Lecka gal kas nors atsiras ir paduos teisman už šmeižta. Alytaus meras tai padarė ir rezultatai puikus
;;
[[ 2010-02-07 18:25:47

nebuvo kur fokusuoti zvilgsnio-(nebuvo butelio ant stalo),-tai teko ziureti i objektyva =(
Anonymas 2010-02-08 14:22:57

tau nereikia ir į butelį žiūrėti tu ir be jo durnas kam dar tau kur žiūrėti ožy tu elektrėnų apsmurgęs bėk tu greičiaui iš koservatorių nes tave batais apmėtys greitai.
pp
/ 2010-02-07 11:00:56

sakai atvyko blizganciu kostiumeliu ir isklerusia merse
Anonymas 2010-02-08 14:24:45

geriau jau kostiumuotam negu agurkais smirdančiam ar ne taip,tu visiem pavydi aliioša tu
Trep trep kojele
Trep kojele 2010-02-07 07:11:56

kur stanevicius, kodel nepristate "savo" kandidato?????? =D
Anonymas 2010-02-07 14:51:50

jis biški dar sulaikytas ir tardomas, kai paleis tada pristatys

Anonymas 2010-02-06 17:56:40

Jau matau kas bus bendruomenes pirmininke ir kai svirnui skirtas lesas ,,sutvarkys"
Mantas 2010-02-06 14:29:40

Reikia reikia
Anonymas 2010-02-06 11:20:36

NESAMONE-KAM TO REIKIA???
Komentuoti
Vardas:
El.paštas:
 
Pavadinimas:
=)=D=(XD:dizzy:T_T:blush:^_^=_=-_-:pout::angry:
=Oo_O:snicker::eyebrow::sigh::sick::whisper::whistle::nuu::gah::flame::cool:
:shy::kawaii::notfunny::snooty::uhh:X_XXB:talkbiz::grr::onoes::psychotic::scared:
:evil::nomnom::zombie::want::drunk::love::meow::music:
 

Prisijungę svečiai

Dabar naršo 10 
English Russian Lithuanian
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis